שבר בבטן מהו? ומה עושים שמגיעה

bespirit

New member
שבר בבטן מהו? ומה עושים שמגיעה

יש לי מתעמלת אשר היגעה היום לשיעור ודיווחה על שבר בטבור שאירעה לפני כחודשיים,היא עברה גם ניתוח.כאשר הגענו לשלב של תרגילים אשר מבציעים כפיפות אמרתי לה שעדיף שעדיו לא תבצע ובמקום זה הנחתי לה כדור פילאטיס בין היריכיים וביקשתי ממנה ללחוץ כדור לכווץ את ר.אגן. האם מותר לי לתת לה תרגילי בטן עם הרמת רגליים/בלי ? בנוסף היא טענה שהאורטופד ככל הנראה המנתח לא אמר לה דבר בנוגע לפ.גופנית. האם אירובי מותר לה?{אמרתי לה שלדעתי קפיצות ממש לא ממולץ} בבקשה ...............................שרון זקוקה לעזרתך תודה מראש

טלי93

New member
שבר בבטן

אני ממליצה למתאמנת שלך לחזור לרופא שניתח אותה ולקבל הנחיות מפורשות מה מותר/אסור לעשות. אם לא אליו אז לפיזיותרפיסט שאת מכירה/סומכת שהוא מקצועי. היא אמורה לחזור לפעילות באופן הדרגתי. בינתיים טוב עשית. הייתי נמנעת מלאמן אותה עד התשובה. עם התשובה, הייתי מחזקת תחילה ועובדת על נשימות ואיסוף ר. אגן בכול המנחים. הגדלת מנופים באופן מבוקר ואיטי, אבל קודם נסי לקבל תשובה מבעל מקצוע מוסמך. בהצלחה, אורלי אורן מדרור רז

bespirit

New member
,תודה ,אבל מאד הייתי רוצה לדעת איפה

ישנו חומר על שבר בבטן,ואין סיכוי שהיא תחזור לרופא שאימן אותה היא 3חודשיים אחרי.............אני מאד מקווה שאיזה פיזיוטרפיסט יחזור אלי עם תשובה בכל מקרה תודה על ההתייחסות

B Pilates

New member
שוב שלום!

חומר על שבר בבטן את יכולה למצוא בגוגל דרך הקלדה של abdominal hernia. ניתוחים בבטן לשבר בבטן/טבור הינם בהרבה מהמקרים עם רשת לאיזור הבקע, מה שמבטיח שמירה ל המצב הקיים. ניתוח שנעשה ללא רשת יכול להיות בעייתי, אולם אני מניח שהניתוח כן כלל רשת- שווה לבדוק עם המתעמלת. נרצה לעשות איתה קודם כל חיזוק של רצפת אגן ורחב בטני, עדיף שלא לערב בהתחלה כפיפת גו ממנח של שכיבה על הגב על מנת לא ליצור לחץ תוך בטני. היא כיום כבר שלושה חודשים לאחר הניתוח, ואם לא עשתה כפיפה או הרמת ראש וכו'... אז הגיע הזמן להתחיל איתה, כמובן בהדרגה ולפי יכולתה. במידה והתנועה עצמה עדיין מלווה בכאב אז יש עדיין להפנות אותה לרופא כי לא אמור להיות כאב לאחר זמן כה רב מאז הניתוח. בסופו של דבר לאחר ניתוח כזה נרצה לחזור לפעילות רגילה ומלאה, לאחר מנוחה ושיקום הדרגתי. ב ה צ ל ח ה, שרון : )

B Pilates

New member
שוב שלום!

חומר על שבר בבטן את יכולה למצוא בגוגל דרך הקלדה של abdominal hernia. ניתוחים בבטן לשבר בבטן/טבור הינם בהרבה מהמקרים עם רשת לאיזור הבקע, מה שמבטיח שמירה ל המצב הקיים. ניתוח שנעשה ללא רשת יכול להיות בעייתי, אולם אני מניח שהניתוח כן כלל רשת- שווה לבדוק עם המתעמלת. נרצה לעשות איתה קודם כל חיזוק של רצפת אגן ורחב בטני, עדיף שלא לערב בהתחלה כפיפת גו ממנח של שכיבה על הגב על מנת לא ליצור לחץ תוך בטני. היא כיום כבר שלושה חודשים לאחר הניתוח, ואם לא עשתה כפיפה או הרמת ראש וכו'... אז הגיע הזמן להתחיל איתה, כמובן בהדרגה ולפי יכולתה. במידה והתנועה עצמה עדיין מלווה בכאב אז יש עדיין להפנות אותה לרופא כי לא אמור להיות כאב לאחר זמן כה רב מאז הניתוח. בסופו של דבר לאחר ניתוח כזה נרצה לחזור לפעילות רגילה ומלאה, לאחר מנוחה ושיקום הדרגתי. ב ה צ ל ח ה, שרון : )

למעלה