שבתות וחגים – גרסת התעוב

t o t a l

New member
שבתות וחגים – גרסת התעוב

סידרת טלויזיה מופלאה. כאילו נוצרה עבורי. יש בה הכל. אהבה ושנאה ובגידה ואהבה ותקווה ואכזבה ואופטימיות והתמודדות ויאוש ומוות ושכול. יש בה הכל. בפרק הראשון, רפי משעני (אלון אבוטבול) שגרוש כבר שנים מחגית (אתי אנקרי), מכיר את אלה (יעל אבוקסיס). לאבוטבול ואנקרי יש את דניאלה, ילדה מתבגרת יפיפיה (רומי אבולפיה) ושניהם נראים כמו זוג גרושים מקסימים שלמדו עם השנים לחיות בהרמוניה וחברות. יואל (דרור קרן) ואישתו המעצבנת שירה, חיים באושר (פחחחחחח) בבית קטן ומקסים בנווה צדק עם תינוק קטן (עומר). האישה למען האמת עצבנה מההתחלה כשקירצצה לבעלה ושאלה כל שניה אם התחת שלה לא גדול מידי. ברבות הפרקים והעונות. רפי ואלה עושים ילדה. רפי בוגד. אלה תופסת. נפרדים וחוזרים ונפרדים ושוב חוזרים. גם יואל המקסים ואישתו המעצבנת, נפרדים ומתגרשים (מייד אחרי שקנו ביית ענק באיזה מושב יוקרתי). אלה מכירה את אלון (ליאור אשכנזי) החכם, הרגיש והמוזר משהו ועוברת לחיות איתו. שירה גרושתו של יואל מחדשת קשר עם אדי, חבר ילדות (שרון אלכסנדר). דניאלה שכבר התבגרה ועזבה את הבית מתאהבת בשותף שלה (מוקי) שלא מחזיר לה אהבה ומתנפצת גם היא. יואל ששבור מניפוץ אהבה קצרה וחזקה לפסיכולוגית ניו יורקית הפכפכה, עובר לחיות עם רפי הגמור. שני גברים מתבגרים חיים בדירה שכורה בתל אביב. בוכים איש על כתפי חברו. מתפרנסים מהכאב ומתקשים לבנות את חייהם מחדש. הם יושבים על ריצפת המטבח בדירת הרווקים המזדקנים, אוכלים פיצה מהקרטון, תוקעים גרפצ' ומתגעגעים לילדים. העונה האחרונה של שבתות וחגים, הוקרנה בדיוק כשעזבתי את הבית. מי בכלל יכול היה אז לראות טלויזיה. רפי ואלה ויואל ושירה הסתדרו לא רע בלעדי. כבר שכחתי מהם לחלוטין. עד שלמדתי מהילדים מה זה VOD ועד שהתישבתי באישון לילה לפני כשבוע, לקחתי את השלט ליד והתחלתי לראות שוב את כל הפרקים של כל חמשת העונות מהתחלה. ולקחתי כמה ימי חופש בשביל להיות יותר עם הילדים ויש לי זמן ופנאי. ויושב בסלון הצהוב הדהוי שלי. ורואה את כל הפרקים אחד אחרי השני ומתענג. ורפי משעני ואלה ויואל ושירה ודניאלה ואלון ומוקי ואדי וברי וכולם ממלאים אותי. מתענג על המשחק המופלא של השחקנים הכי טובים שיש. ומתענג על המוזיקה הכי נוגעת שיש ומתענג על העיר הזאת שבה הסדרה מצולמת ומוצא את עצמי מרותק ומזדהה ומרגיש ובוכה וצוחק. ואתמול. אתמול אלה הצדקנית, הבת זונה, המזדיינת, השרמוטה, אתמול בלילה היא הלכה לאלון לתרגם לו משהו מצרפתית. והוא החנון האינטלקטואל הפלצני הזה, הוא הכין לה קציצות ופירה. ומזג לה יין. והיא התענגה על הקציצות. ואחר כך התענגה על הפירה. ובין לבין היא התענגה על היין. ואחר כך, אחר כך היא התענגה על אלון. היא נשקה אותו. והתישבה עליו. והיא הזדיינה איתו. היא הכניסה את הזין שלו עמוק עמוק לתוכה. לתוך הנשיות הלחה שלה. היא בגדה ברפי. רפי ששכב באותה עת בבית חולים מתאושש ממחלה. היא בגדה בליאה. ליאה שישנה בבית שלה ושל רפי, בטוחה בחמימות הביתית המשפחתית. היא בגדה בדניאלה ששמרה על ליאה כשאבא שלה בבית חולים והאשה של אבא שלה עובדת, מתרגמת, מזדיינת. ולמחרת אלה סילקה את אלון מהר מהבית, ממהרת לטשטש ולהחביא ולהסתיר. ורפי הרגיש כבר שזה קורה, שהיא כבר לא שם, לא איתו [ונהיה חולה מזה], רפי שאל אותה בין העיניים ["את זורקת אותי?", ככה שאל כשחזר מבית חולים] ורפי הביט בה מתפתלת בכיסא. ואני הבטתי ברפי. בפניו. בעיניו. הבטתי בו ושמעתי את אלה מספרת לו איך היא שכבה עם אלון. הבטתי בו וראיתי אותו מת. מת מהלך, לקח את עצמו מהבית שהוא בנה ומהאישה שהוא אהב וחזר לדירת הרווקים הישנה שלו. ואתמול שנאתי את אלה. כמה שנאתי. תעבתי. לא . לא אשכח לה את זה לעולם. לא אשכח ולא אסלח. תעוב. *** אל תחפש רחוק תישאר קרוב כי ככה זה לאהוב את עצמך לא מול המראה תיכנס לתוך כן זה יכול להאיר אותך תסתכל לה בעיניים תינשך את השפתיים עד שזה יכאב לך קצת בתוך תוכך היא מחכה שתקפוץ לתוך המים ותפתח את העיניים עד שזה ישרוף לך קצת בתוך תוכך תדע בוא, בוא ותעזור לשפוך טיפה של אור לתוך החור החשוך הזה רק אל, אל תיסע רחוק לא אל תעזוב כי ככה זה לאהוב אותך [ברי סחרוף]

אוהוהו../images/Emo2.gif מישהו בכלל לא נסחף פה../images/Emo2.gif

אבל מודה שאין אין פשוט אין על דרור קרן
טוב, אולי בעצם ברי סחרוף

י ו א ב

New member
וואו

התמכרת - ידידי! וגם קצת מבלבל בין מציאות ודימיון... גם אני השלמתי פערים וראיתי ברצף את כל הפרקים של מדליין (מאדאם קלאוול גדולה!) אבל לא מצאתי שם תעוב...

אנ'לא יודע אולי אני חריג בנוף

אבל אם כבר יש זמן להשלים פערים אז עדיף להשלים פערים ב"סופרנוס" ולא להתבאס מזה שאדריאנה עוד מנסה לעזור לכריסטופר בעונה הרביעית כשרק ביום שישי ראיתי אותה מחוסלת כמו חייה פצועה ביער בעונה החמישית.

DON קישוט

New member
זוכר את הפרק הזה

סה"כ הסדרה היא מראה של החיים האמיתיים ראה דוגמת הבורגנים

פ ר ח בר1

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo24.gif מדהים

אהבתי מאד..אתה כותב נפלא -אוהבת את החיבור הזה שעשית

למעלה