שומן - בעיה חברתית

יפעת*

New member
שומן - בעיה חברתית

ואני לא מתכוונת לומר שהבעיה גורמת לנו קשיים חברתיים, זהו מן מעגל קסמים שלא נגמר לעולם. מאשימים אותי בחוסר התאמה לאסטטיקה החברתית, נו באמת. נולדתי לספק את רצונותיו של מישהו לגבי מראה??... שילך למוזיאון. אף פעם לא היתה לי בעיה של הקאה, או של הרעבה עצמית, גם כשעשיתי דיאטות הן היו תמיד מפוקחות ומעודנות. אבל הבעיה האמיתית היא באשמה, האשמה שאנחנו מרגישים בכל פעם שאנחנו מכניסים ``אוכל משמין`` לגוף. אני התחלתי לחיות עם עצמי ולהשלים עם עצמי רק כשהבנתי שאין צורך בהאשמה, ושאין בעצם אוכל משמין. אני מצאתי את הדרך שלי, ואולי גם היא תתגלה כדרך לא נכונה כמו כל דיאטות השווא שגורמו לי בסופו של דבר להכפיל את משקלי בכל פעם. עכשיו אני נלחמת בעיקר מול אנשים ששואלים אותי איך את יורדת במשקל ואוכלת כל מה שבא לך? עובדה! זה מה שקורה. כבר יותר מחצי שנה אני זוחלת לאט לאט לכיוון למטה (כבר פחות 25 קילו), ואני אוכלת הכלללללל (כולל סופגניות בחנוכה). אבל האוכל הפך להיות חלק מהחיים ולא החיים סביב האוכל. גם בדיאטות כל היום חשבתי על מה אני אוכל אחר כך, כמה ומה מותר לי.... לא עוד! גם היום אני מתפתה לפעמים לכיוון ה``חברתי`` לרדת במשקל ומהר, אבל אני עוצרת את עצמי, כי היום אני חיה כמו אדם ``נורמלי`` יכולה עדין להנות מאוכל שאני אוהבת, וסוף סוף לא מרגישה יותר אשמה, ולא נותנת לאף אחד לגרום לי להרגיש אשמה. כן לפעמים אני מפצה את עצמי באוכל, עניין של הרגל משנים, אבל אני לא נותנת לזה להחזיר אותי אחורה, כמו ילד ``גיבור`` שנופל ומשתפשת לו הברך, אני קמה וממשיכה הלאה, כאילו לא קרה דבר. לא נפתרתי מהבעיה שלי, אני כל הזמן במודעות שיש לי בעיה, ואני מאמינה שברגע שאני אאבד את המודעות הזו, אני עלולה לחזור לסורי. אבל זה לא חונק אותי, זה לא משחיר את חיי. אני זאת אני זאת אני, ויש בי הרבה יותר מכמות עודפת של תאי שומן בגוף. אני מאחלת לכולם למצוא את הדרך שלהם בתוך הסבך הזה, תזכרו בוטצ`לי אהב אותנו בדיוק ככה ;-) יפעת

יפעת.. וואו.

ההודעה שלך ממש מעלה את רוחי, האמת היא שאני גם חושבת שאני צריכה לשנות את דרכי האכילה, כי דיאטה היא רק פתרון חד פעמי. אשמח לשמוע ולקבל עצות מעשיות ממך. האמת הרבה יותר קשה לי עם התגובות של הרחוב, ההערות, שכמה,שיהיה לך בטחון עצמי גבוה או שתדע מה אתה שוה נשארות בראש. בגיל צעיר שמעתי אותם הרבה, עכשיו אני בחברה של כאילו אנשים גדולים אז שפתאום יש הערה היא קשה ומפתיעה יותר ואני אף פעם לא יודעת איך מגיבים לזה, עדיין לא פיתחתי עור של פיל.

יפעת*

New member
ניב

ניב

גם אני לא פיתחתי עור של פיל, ולפעמים אני כן נפגעת, אבל זה רק לרגע אחד. ממש במקרה דרך עבודה שעשיתי בלימודים, הגעתי לספר, ``לא עוד דיאטה`` של סוזי אורבך (הוצאת מודן). שכבר המלצתי עליו כאן בהתחלה. נכון, זה לא עבד מיד, לקח לי כמעט שנה להעביר את הדברים מהמודעות, למעשה. יש גם קבוצות תמיכה שעוסקות בדרך הזאת,(אם אני אראה משהו ספציפי, אני אעביר את הפרטים לפורום). מאוד מאוד כדאי לקרוא את הספר הוא נותן ראיה חדשה לגמרי על החיים כשמנה, הוא מדבר על ההשמנה כעל בעיה נשית בעיקר, שמקורה בהיות העולם, עולם של גברים הדורשים את האידיאל הנשי,מצד אחד ומצד שני, עולם של נשים עם המון תחומי אחריות- בית, עבודה, ילדים..., בספר מדברים גם על נושא ``דחיפת האף של אנשים לתוך הצלחת, והמשקל שלך - באמת איך רזית יוו או ההפך, איך שמנת, מה קרה?- כניסה לתחום הפרט והפיכת הגוף שלי לנחלת הכלל, מקשה מאוד על כולנו , אבל זה באמת רק קצה המזלג לרעיון כללי של לקבל את עצמך, בלי המלחמות היום יומיות ובלי לשים מנעול על המקרר. זה לא היה פשוט, עשיתי את זה לבד, והיום אני חושבת שעזרה של פסיכולוג היתה יכולה להיות בהחלט במקום. אצלי זה הגיע עם שינוי משמעותי כללי בחיים, אבל אני מאמינה שכל אחד עם הוא מאמין בדרך הזאת, יכול לעשות את זה עם תמיכה מתאימה. . בכל דרך שתבחרי, אני מאחלת לך בהצלחה, ובעיקר לאהוב את עצמך כמון שאת. יפעת

יפעתי תודה רבה

למזלי אני את הדרך הבאמת חשובה עשיתי, לא ניתן לערער את האהבה העצמית שלי, אני מאד מעריכה ואוהבת ושלמה עם עצמי כאדם. אני כן חושבת שכיום כל מערכת האכילה או יותר נכון נורמות האכילה שלי שגויות לגמרי וזה דבר שלדעתי הכי זקוק כיום לעבודה. אני למעשה מאז שאני זוכרת את עצמי אני שמנה, למרות שכנראה לא תמיד הייתי כזאת. אבל את כל השלבים האלה כבר עברתי ואני מחפשת יותר את המעשיות, כי נפשית אני כבר די שלמה ומוגמרת. אשמח כן אם תוכלי לתת לי פתרונות או דרך חשיבה שיעזור, שיהפוך את המשימה הזו למעשית וליום יומית כי העניין הוא לא הירידה, את זה פעם השגתי ובגדול אלא לדעת לתפקד כאדם רגיל, אולי רזה אם זו ההגדרה וגם ללמוד לשנות את דרכי האכילה שלי. תודה לך, אני מאד גאה בך ומבינה ומקווה שגם את בעצמך. הצלחה.

**רוני**

New member
יפעת כל הכבוד לך!!

ליפעת! כל הכבוד לך!! הייתי מאוד שמחה לשמוע ממך יותר פרטים איך באמת נפל לך האסימון ובאמת החשיבה השתנתה כי אני חושבת שאני דיי קרובה לשם וכל עצה או בכלל דבר שמישהו שעבר את זה תעזור לי מאוד. מחכה לשמוע ממך.

יניבפ

New member
תתפלאי

אבל יש גברים, ביניהם אני, שמאוד אוהבים נשים שמנות, וכמה שיותר!

קארן_@

New member
יפעת יקרה..... כמה שאת צודקת...

וכמה חבל שלוקח בד``כ כל-כך הרבה זמן כדי להבין את זה... אני באמת גאה בך שהגעת למצב הזה עם עצמך, מצב של שליטה. מאחלת לעצמי ימים כאלו, להפסיק עם הצומות וההרס הזה ולא לפחד מהאוכל יותר.... פשוט כך! קארן.

קארן_@

New member
תרנגולת שלי........

את יודעת כמה אני אוהבת אותך נכון? ומאחלת לך בדיוק את אותו הדבר! B-) :) 8-p .......קארן.......

יפעת*

New member
ניב קארן וכל מי שהגיב

קודם כל תודה. אני באמת מקווה שמצאתי את הנתיב הנכון, ואני אשאר שם. מה שלדעתי נכון לעשות הוא לחיות את החיים כולל את דרך האכילה, כפי שאורח החיים שלנו מתנה זאת, ולא בדרך מלכותית. שמעתי כבר מליון פעמים שזה נורא בריא לאכול ארוחת בוקר ושאסור ממש אסור לאכול לפני השינה. אבל אני לא בנויה ככה, אני לא יכולה לאכול שעתיים אחרי שאני מתעוררת לפחות, ואני דווקא אוהבת לאכול בלילה. פשוט הפסקתי להלחם במה שהגוף שלי משדר לי, והייתי צריכה ללמוד להקשיב לו טוב טוב בכדי לדעת מתי אני רעבה, ומתי זה סתם צורך או שעמום. היום אני לא נותנת לעצמי להיות רעבה בכלל, למרות שלפעמים אני שוכחת שאני צריכה לאכול (זה משהו שלא קרה לי מעולם). אבל זה מה שנכון לי, אני לא יודעת אם זה יתאים למישהו אחר. עדיין ממליצה לקרוא את הספר, זה יכול לעזור. יפעת

bduya

New member
יואו, יפעת?

הייתי חייבת להגיב... יפעת, אני לא מכירה אותך, אבל את מדהימה! ואני מעריצה אותך מאוד... המילים שלך- ``אני זו אני ואני שווה יותר מכמה תאי שומן בגוף``- הלוואי שעוד אנשים היו חושבים כמוך ועוצרים לרגע וחושבים כשהם מסתכלים על בנאדם שמן כמה ואיך שהוא יכול להיות הדבר הכי מדהים שהם אי פעם פגשו... אבל שוב- הלוואי... הייתי מתה להגיע לשלב הזה בחיים (להפסיק לחשוב כל הזמן איך לרזות מי כמה ולמה כשזה נוגע לאוכל). ואולי מי יודע בזכותך אני עוד אהיה שם. אני יודעת שאנחנו חייבים לקבל את עצמנו. חייבים מאוד אפילו, כי ברגע שאנחנו מכבדים את עצמינו ואת הגוף שלנו רק אז אבל ר-ק אז אנשים אחרים יכלו גם לכבד אותנו . להפסיק להסתכל על החיצוניות ולהיות קצת יותר עסוקים בפנימיותו של האדם זה דבר שאני חושבת שברגע שבנאדם חושב בגישה כזו- כאילו הפך לנפלא יותר ממה שהיה. כן- צריך להיות באמת אשיות כדי לחשוב ככה... חבל שאין הרבה כאלה בעולם! שוב- תודה לך יפעת!!!!! תרמת לי הרבה הרגע. ;-) בדויה

למעלה