שחור

אף אחד לא שייך לפורום../images/Emo24.gif

זה הפורום ששייך לנו
ברוכה הבאה

../images/Emo51.gif

איזו קבלת פנים מלבבת
! האם קונג פו נחשב לאומנות לחימה קלאסית? אני מתעניינת בזה ואף למדתי קצת.

הפורום הזה מיועד לכל אחד גם אם הוא

לא מתאמן בשום אמנות לחימה. ההגדרה "קלאסי" מאוד מטעה. כל אחד מפרש את זה לפי דרכו וכל פירוש מקובל כאן. לפי הפירוש שלי למושג "אמנות לחמה קלאסית", קונגפו בהחלט שוכן לו בכבוד רב בתוך הקטגוריה הזו.

מי יודע...

אולי תינתן לך ההזדמנות לעשות זאת, בקרוב... עדיין אין כלום, אבל בנתיים מתחילים לבשל משהו.

../images/Emo6.gif

אם הוריי היו מגשימים את משאלתי ללמוד אומנויות לחימה כשהייתי קטנה, כיום בטח כבר הייתי יכולה להלחם אתכם בגובה העיניים
. אבל הם חששו שזה רק יגביר את האגרסיביות שלי. אז עכשיו, סוף סוף דברים מתחילים לזוז... במיוחד הגוף שלי.
איזה כיף.

eladי

New member
לעולם לא מאוחר מדי ! ../images/Emo13.gif

יש כזה שפע בארץ של אמנויות לחימה - פשוט תענוג
... לצאת ולבחור. לא חסרים מורים מצויינים ואמני לחימה טובים.

אני יודעת! ../images/Emo13.gif

ומתרגשת... חחח
. אך אם כבר הזכרת את השפע של סוגי אומנויות הלחימה, אז אני לא יודעת מה לבחור! למעשה טעמתי מקונג פו ואהבתי, אז כנראה אמשיך בכיוון הזה. אך למעשה לא ממש טעמתי סוגים אחרים. הייתי פעם אחת בשיעור ניסיון של קפוארה, ולהפתעתי זה היה קשה! כלומר, בשיעור הראשון זה כבר היה קשה, מוזר. זה היה נחמד, אבל לא המשכתי. אני מניחה שעל מנת למצוא את אומנות הלחימה המועדפת עלי, אני צריכה לבוא להרבה שיעורי ניסיון, אך עדיין, אני לא יכולה לשפוט את האומנות על פי שיעור אחד, נכון? מה עושים?

eladי

New member
טוב... אין אמנות לחימה קלה.

ככה אני מאמין. אבל מצד שני, אם זה היה קל, אז זה היה מוציא את כל הטעם מהאימונים
זה נכון שאי אפשר לדעת אם משהו מתאים משיעור אחד בלבד, אבל אפשר בהחלט לדעת אם משהו לא מתאים (בהסתברות גבוהה). לגבי השאלה שלך... תמיד אפשר לקחת תקופה יותר ארוכה משעור נסיון אחד. אגב, "קונג פו" זה עולם ומלואו (יש ה-מון סגנונות ומורים)... ותמיד אפשר לגוון מהצד (אם יש זמן פנוי). בהצלחה !

אז אני צריכה לנסות את הסגנונות

השונים של הקונג פו, וגם סוגים אחרים של אומנויות לחימה? הצילו

eladי

New member
אגב, אחת מהמעלות של הפורום הנ"ל

(ואולי זו מגרעה, תלוי איך מפרשים) זה שקל יחסית להחשף לשיטות השונות וללמוד עליהן הרבה יותר בקלות מבעבר. תארי לך אדם שבילה חיים שלמים באימוני קראטה מבלי לדעת על קיומו של קונג פו, ג'וג'וטסו או קפואירה ? נכון שזה לא תמיד משנה, אבל תמיד טוב לדעת ולהכיר את המפה. אז הנה לך פורום עשיר מכל מיני שיטות. תוכלי לקרוא על כל שיטה (מהאנשים העוסקים בה) וכך להרחיב אופקים. עכשיו - צאי ונסי את מזלך בכמה מקומות. זו לא רק אומנות הלחימה שצריכה להתאים לך: את צריכה לאהוב את הקבוצה, המדריך\ה, את האווירה - ואת זה לומדים רק מנסיון. אז לאט ובסבלנות תמצאי את מקומך בעולם הא"ל.

../images/Emo51.gif

זה נחמד שניתן להחשף לסגנונות שונים דרך הפורום, אך זה עדיין לא ממש יתן לי מושג אם לא אנסה בעצמי. כי כל הקטע זה מה שמול העיניים, מה שחווים
. ראיתי בפורום הזה או ב"הישן" פירוט לגבי מכות וכו', ולא הבנתי כלום. תודה, אכן אשתדל לראות כמה מקומות.

בודוקאן

New member
מה עושים...

זו השאלה, ללא ספק. את התשובה הכי טובה כבר נתת: מנסים. כדי שנוכל לעזור לך כדאי שתתני לנו יותר פרטים: מה את אוהבת לעשות? מה הציפיות שלך? כיצד נראה בדימיונך מה שאת לומדת? האם את רואה את עצמך יותר בעיניני אגרופים ובעיטות? נעילו והורדות? קרקע? הטלות? וגם - איפה? זה מאוד חשוב, כי כאשר כל שיעור הופך להיות לוגיסטיקה שלמה של תחבורה, הסיכוי תהמיד אינו גדול.

אני מציע

אני חושב שכדאי לך לנסות כל מיני שיטות ומורים. אני חושב שיום אחד תגיעי לאימון מסויים ופתאום "תרגישי שהגעת הביתה", וכנראה ששם תשארי. (לפחות למשך תקופה). בינתיים, חפשי מציאות בשוק... זה יכול להיות רק טוב.

איך בוחרים../images/Emo35.gif

שאלה חכמה לכל פורום, ולא רק לכאן... הרי לא תוכלי לנסות את כל אומנויות הלחימה הקיימות, ואיך בוחרים למשל בן זוג?
איך תדעי שבחרת נכון? מהי הבחירה הנכונה? כנראה גם כשתמצאי את אמנות הלחימה שבה תתמידי, תמשיכי להתלבט בשאלה. בינתיים תהני מהחיפוש...

בודוקאן

New member
איך יודעים ../images/Emo13.gif

אני ממליצה לותר על המושגים "נכון" ו"לא נכון". מהסיבה הפשוטה שאני חושבת שהרבה שיטות יכולות להיות "נכונות" עבורי. מה שמדריך אותי בעיקר, זה ההנאה מהלימוד ומהחברים. אם מגיעים למקום שבו נהנים גם מהשיעורים, גם מהמורה וגם מהתלמידים, זה מספיק טוב. כמו שאומרים על אמא: מה זה אמא אידיאלית? יש גישה שלמה בפסיכולוגיה המבוססת על "האמא המספיק טובה" (אגב, גישה נפוצה ומוערכת). הכי חשוב, ליהנות. זה הדבר "הנכון". כמובן, שיש מקום גם לגישה אחרת, במיוחד למי שיש מטרה מאוד ספציפית ומוגדרת. למשל, מישהו שמחפש במיוחד הגנה עצמית, מסיבות מציאותיות. אולי הוא יתפשר על דברים אחרים, כולל אפילו הנאה, על מנת להגיע למטרה. גם זה טוב. דוגמה אחרת, קיצונית, זה ספורטאים במקצועות לחימה. כבר שמעתי אלופים אומרים שהן אינם נהנים מהאימונים, אלא מהניצחון. גם לגיטימי.

תודה רבה לכולכם!

אז אני מניחה שיקח לי שנים למצוא את המקום שיתאים לי. ארר...
איך אני מדמיינת לעצמי את זה? בעיקר קרבות שאני אהנה מהן. וגם כן עבודה על מכות, בעיטות, תנועות וכו'... אין לי דרישות ספציפיות. הבנתי שבנוסף לאומנות הלחימה, אמורים ללמד גם את הפילוסופיה שמאחוריה, לא? זה מעניין אותי. באשר למקום - אני גרה במרכז. באשר למקום ספציפי, אני יכולה להגיד במסרים.

shingi

New member
צבע לבן אז ככה

בביקור האחרון שלי בסרי לנקה שמתי לה שכול בתי הקברות של הבודהיסטים והאינדו היו עם דגלים לבנים וכן הבית של המשפחת המנוח גם הוא עם דגלים לבנים ולפעמים לאורך כל הדרך מבית המנוח ועד לבית הקברות .והם אמרו שזהו צבע האבל שלהם. וצבעי השמחה הם צבעים חמים כמו צהוב וכתום וכ'

ש מים

New member
מרתק!!

וכמו שהבטחתי, אנסה, גם אני (אולי עוד היום), לברר אצל מקורותי ואולי אוכל להוסיף מידע.

למעלה