שיטה לשיפור היכולת ל WILD.

Variety

New member
שיטה לשיפור היכולת ל WILD.

טוב, לאחרונה, שיחקתי במחשב משחק מלחמה בשם Quake2. אני מאז שיחקתי בו אולי פעמיים, ומאז בכל החלומות שלי יש קטעים מהמשחק. המשחק הוא כזה שאוספים נשקים, רובים וכו... ותוקפים אנשים אנשים אחרים שמשחקים במשחק. אני בחלומות מגיע לקטעים שצלפים יורים עלי מהגג, ואני מנסה להתחמק... ממש מגניב. זה יכול לתת הרבה מקומות לבדיקות מציאות. חוץ מזה, אחרי שעוצמים עיניים אפשר עוד לראות תמונות מהמשחק כי אני כל הזמן שקוע, ולא מזיז את המבט מהמסך של המחשב. זה הזכיר לי שיטה שקראתי, בספר Lucid dreaming in 30 days, שבה יש שיטה לפתח את היכולת ליצור תמונות היפנוגוגיות, תמונות היפנוגוגיות הן התמונות שמתחילות להופיע לפני החלום. השיטה: כנסו לחדר שבו לא יפריעו לכם, חדר עם טלויזיה ווידאו, הכינו קלטת עם תוכנית מצויירת שאורכה כשעה או יותר. החלישו את הצבעים של המסך ככה שהוא לא יסנוור אבל התמונה תהיה ברורה. החלישו את עוצמת הקול, מספיק כדי שתשמעו וחלש כדי שלא יפריע לכם בתרגיל של ה WILD. שימו סרט כמו ``פנטזיה`` של וולט דיסני או סרט מצוייר סוריאליסטי. מומלץ לעשות שהטלויזיה תכבה את עצמה לאחר שעה עם פונקציית השעון או אם זה בוידיאו. שכבו בצורה נוחה והתחילו לצפות בסרט, צפו בו ככה לחצי שעה, ואז הסתובבו ועצמו עיניים כאשר הפס-קול של הסרט עדיין ברקע, תנו למוח שלכם להשלים את התמונה לפי הפס-קול. בזמן הזה, תשמרו על מודעות, אם אתם רואים שאתם מאבדים אותה, תתרכזו בפסקול הרקע של הסרט ושוב תחזרו לתמונות. בזמן שאתם רואים את הסרט תעשו תרגיל לרגיעה שתעזור לכם בשלבי השיתוק של הגוף. זה יכול גם לקרות בצורה טבעית כאשר אתם מקשיבים לסרט, אבל אם תאבדו את המודעות, תרדמו, לכו ברגע שאתם קצת מרגישים חוסר ריכוז, תתרכזו בפסקול. אחרי כמה זמן, אתם תקבלו יותר שליטה על התמונות, תכולו לשנות אותם, וליצור תמונות מעצמכם. בהתחלה, אפילו אם אתם רואים שאתם יכולים להכנס לחלום צלול, עדיף שלא, ושתתרכזו ביצירת התמונות. ככה תעשו את התרגיל הזה כמה פעמים עד שתוכלו ליצור את התמונות ההיפנוגוגיות בלי בעיה והיכולת להכנס לחלום צלול מערנות תעלה. מומלץ מדי פעם לשנות את הסרט בוידאו כדי לגוון. התרגיל מבוסס על זה שיש לכם יכולת להרגע מאוד כשאתם מנסים WILD. עוד לא ניסיתי את התרגיל בעצמי אבל אנסה אותו בחופש הגדול (כשאין לחץ מהלימודים). בהצלחה Variety-

נמרה

New member
וואו נשמע מאוד מעניין...

באמת עדיף לנסות כאלה תרגילים בחופש כי כל יום הוא כמו סופשבוע... ;-)

באמת מאד מעניין !!

אני ממליץ לכולם להתאמן על שיטת ה - WILD בכל לילה כשהולכים לישון, אמנם כשבאמת רוצים לנסות את השיטה הזאת יש לישון 5-6 שעות קודם לכן, לקום ולהתרענן למשך חצי שעה ואז לחזור לישון אך ניתן בכל זאת לנסות אותה גם בכל פעם כשהולכים לישון ובכך לפתח את המיומנות הזאת של שמירה על המודעות העצמית בזמן שנירדמים, מי שינסה יראה כי בכל לילה הוא מצליח להישאר מודע ליותר זמן עד שממש יצליח להיכנס לחלום צלול, זה הולך ומשתפר עם האימונים וזה דיי כיף להתאמן על זה בכל פעם כשהולכים לישון החיסרון היחיד הוא שאם יהיה חלום צלול הוא יהיה ברמת צלילות נמוכה ( רוב הסיכויים ) וכמו כן יכול להיות שאחריו תמשיכו לישון ובבוקר לא תיזכרו אותו בכלל ... לי אין ווידאו אז אני ממליץ על אותו עיקרון לעשות עם רדיו פתוח חלש ( אם יש שירים אפשר לדמיין כי נמצאים בהופעה של אותו זמר ) , או כמו שהצעתי בהודעות קודמות להתרכז בתיקתוק של שעון שעומד ליד המיטה או בנשימות, או באיזה משפט שחוזרים עליו בראש. עוד שיטה שלמדתי היא לישכב במיטה ולהחזיק ביד משהו שעושה הרבה רעש כשהוא נופל ( סכו``ם לדוגמה ) , יש להחזיק את מה שמחזיקים עם היד מחוץ למיטה ולהתחיל את ה - WILD , בכל פעם שתאבדו את המודעות העצמית החפץ יפול מידכם ואתם תתעוררו מהרעש ותנסו שוב, זה גם אימון מצויין ! מי שקצת מבין באלקטרוניקה יכול לבנות על אותו עיקרון מעגל חשמלי פשוט עם סוללה ואיזו צפצפה, ולהחזיק את הלחצן ביד ככה שמתי שמפסיקים ללחוץ עליו הוא מפעיל את הצפצפה ... אותו עיקרון. חלומות צלולים אלון

Variety

New member
לגבי הרדיו...

אני לא בטוח שהשיטה הזאת תפעל עם רדיו כי כל העניין הוא לפתח יכולת היפנוגוגית עזרת תמונה חיצונית. אפשר לעשות את השיטה הזאת גם בלי וידאו, רק צריך למצוא תוכנית נחמדה, ולכבות את הטלויזיה אחרי שעה (אם יש טיימר, או לבקש ממישהו שיבוא בקשט ויכבה). שיטת הרדיו נראת לי יותר מתאימה לפתח יכולת ליצור קולות במוח. שמתי לב, שהצלצולים של פלאשפונים נשארים לי הרבה זמן בראש ואני יכול לפעמים במחשבה ``לחקות`` את הצלצול טזה נשמע ממש אמיתי, זה לפעמים קצת מבלבל. אבל זה יכול לעזור להתחיל סאונדים היפנוגוגים :) זה יותר פשוט מהגרפיקה :) Variety-

בעיקרון נראה לי שגם עם רדיו ......

היי, בעיקרון נראה לי שגם עם רדיו זה יכול לעבוד טוב מאד, שמים את הרדיו חלש ליד המיטה ( בשעות האלו יש בדרך כלל שירים נעימים שכיף להרדם איתם ) ופשוט להפעיל את הדמיון בהתאם למה ששומעים, אם שומעים שיר אז אפשר לדמיין כי נמצאים בהופעה חייה של הזמר או הזמרת, אין גם שום בעיה עם זה שהרדיו ממשיך לנגן בזמן שמתחילים לחלום, להיפך, קולות וצלילים שמגיעים מהרדיו יכולים להפוך החלום להרבה יותר פורא ושופע, על מנת למנוע התעוררות מחלום עקב קולות שמגיעים מבחוץ המוח מנסה הרבה פעמים לשלב קולות שמגיעים מבחוץ בתוך החלום, אם לדוגמה בזמן שאתה חולם חתול יעמוד ויילל ליד החלון שלך אז יכול מאד להיות שגם בחלום תיראה פתאום חתול מילל, כך גם כל צליל או שיר מהרדיו יכולים להפוך את החלום שלך להרבה יותר מעניין ומגוון ! חלומות צלולים, אלון

Panther

New member
וואלה, לא חשבתי על זה

אז עדיף בכלל לישון עם טלויזיה\רדיו\קולנוע ביתי דלוק, לא? גם לחלומות רגילים, שיהיו יותר מעניינים. וכשאני חושב על זה - אפשר ככה להזכר בקלות יותר בחלומות שהיו לך.

Variety

New member
ניסיתי את זה כמה פעמים...

שמתי ``Enya`` שזה מוסיקה רגועה כזאת, לראות אם אני אצליח, וזה לא הכי הצליח לי, זה הפריע לי להתרכז. למרות שהגעתי לשלבים של שיתוק מאוד טובים. ממש, כל הגוף היה משותק, כל הרגליים שלי הרגישו כאילו הם באויר לגמרי, והגוף הסתובב לשני כיוונים שונים. ממש מוזר. אבל לא הצלחתי לראות שום תתמונות היפנוגוגיות. שמתי לב שאם אני נשאר במצב הזה יותר זמן, אני מרגיש יותר דברים מוזרים. זה כנראה מאימון. נניח, תמיד הייתי נשאר ל 15 - 20 דקות, אח``כ ניסיתי ל 40 דקות, והתחלתי לשמוע צפצוף, כמו שריקה באוזן, ואם התרכזתי בשריקה, היא נעלמה. אם לא חשבתי עליה, היא התחזקה. בפעם אחרת שניסיתי את זה, השריקה הזאת הגיע בשלב הרבה יותר מוקדם. לכן אני חושב שאם אני אנסה עוד פעם ליותר זמן, אולי אצליח עם התמונות ההיפנוגוגיות. Variety-

למעלה