שילוב ביטוח מנהלים וקרן פנסיה

• פותח הנושא d2008
  • פורסם בתאריך

d2008

New member
שילוב ביטוח מנהלים וקרן פנסיה

שלום, התחלתי עבודה חדשה ואני צריכה להחליט כיצד להשקיע את כספי הפנסיה. הייתי אצל סוכן הביטוח מטעם העבודה והוא הציע לי לחלק בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה ביחס של 2:3 (לטובת קרן פנסיה). ובקרן פנסיה לבחור מסלול עתיר חיסכון (על חשבון השארים והנכות) ובביטוח מנהלים לקנות ביטוח ריסק קטן של 250 אלף. אחרי קריאה מרובה ברשת, הבנתי שאולי עדיף לי כן לפצל לביטוח מנהלים וקרן פנסיה (כדי להנות מכל היתרונות), אבל אני לא יודעת מה היחס העדיף בינהם. איך בוחרים ? ואיפה עדיף לשים את הרוב ? בנוסף, האם יש טעם לקנות ביטוח ריסק בביטוח מנהלים ? הסוכן טען שאם אני לא קונה עכשיו בסכום קטן, אז יכולים לעשות לי יותר בעיות (ועלויות יותר גבוהות) אם אני אחליט רק עוד כמה שנים להוסיף את הריסק. זה נכון ? קצת נתונים עלי: בת 26, לא נשואה וללא ילדים. עובדת בהייטק משכורת 15 אלף, לפנסיה יועבר סכום של 20.18% בסה"כ (מעביד+עובד). כמו כן, יש לי בנוסף גם ביטוח אובדן כושר עבודה מטעם המעביד. בנוסף, כיצד עדיף לבחור את החברה עצמה לביטוח מנהלים וקרן פנסיה ? הסוכן שלנו קשור למגדל, אז אני מניחה שזה מה שהוא יציע לי. זה טוב ? האם מספיק להשוואות בין התשואות השונות ב-4 שנים אחרונות, או שהפרמטרים של דמי ניהול וגודל הקופה חשובים גם כן ? תודה רבה עדי

assaf el

New member
תגובה

ראשית התייחסות לעניין הריסק-עלותו משתנה מידי שנה או מידי חמש שנים(מידי שנה שכיח הרבה יותר) ואין כל חשיבות לגיל ההצטרפות,החשיבות לרכוש ריסק בשלב זה היא בשל שינוי אפשרי במצב הבריאותי בעתיד שיקשה על המבוטח הפוטנציאלי לרכוש ביטוח חיים ולכן לדעתי יש לרכוש ביטוח -העלות לבחורה בגילך שלא מעשנת היא כ-7 ש"ח לכל 100,000 ש"ח סכום ביטוח למקרה פטירה. לגבי היחס של החלוקה יש יתרונות וחסרונות לכל מוצר ולכן יש לבחון זאת במהלך פגישת הייעוץ ,עך פניו שילוב בין השניים מפזר את הסיכון. לגבי בחינת המוצר/חברה-יש לבחון תשואה,מדד שארפ(מדד המשקלל תשואה וסיכון),גודל קופה וכד'. בהצלחה!

davidp51

New member
הנסה לתת קצ עזרה

לפני שמתחילים לחלק קרן פנסיה וביטוח מנהלים יש לבדוק איזה תועלת יהיה לנו. קודם כול יש לבדוק כמה דמי ניהול נשלם ידוע שביטוח מנהלים יותר יקר (משלמים דמי ניהול על ההפקדה של הכסף יכוך להגיע ל 13% בביטוח מנהלים ו 6% בקרן פנסיה, דמי ניהול על הצבירה 1.5% במנהלים 0.5% בפנסיה) אך גם חשוב מהוא מקדם הפנסיה (היות והחיסכון הוא כיום לקיצבה והקרן היא של תשואה) שקובע כמה פנסיה תקבלים היום המקדמים בשני החסכונות לא קבועים וגרועים. ביטוח ריסק הוא ביטוח חיים ואין צורך לקנות אותו למי שאין יורשים וגם אפשר לקנות אותו בנפרד בחברה אחרת ולא מגדל. תגידי הסוכן שלך שייך למבטח סימון. ועכשיו לדעה אישית ביותר להשקיע בפוליסה לקיצבה 100% חיסכון כאשר בודקים ומתווכחים על הדברים שהיזכרתי למעלה וביטוחים קונים בניפרד יתכן וביטוח בחברה אחרת למגדל יהיה יותר זול. יש אפשרות להציץ באתר של www.smartcash.co.il מקווה שהיצלחתי לעזור

למעלה