שינויים בהרגלי ה...

My Wave

New member
שינויים בהרגלי ה...

מעניין אותי לדעת האם התחלתן לסגל שינויים בהרגלי חיים לכבוד ההריון הממשמש ובא, למשל אכילה נכונה ובריאה יותר, הימנעות ממקלחות חמות וכו'... אני קניתי ספר על תזונה נכונה לשלבי ההריון השונים כולל השלבים שלפני, אבל קשה לי לומר שאני ממש פועלת לפיו...מה שכן, אני מנסה לחזור לאכול בשר לאחר צמחונות של שנים רבות. ובאשר לאמבטיות חמות- אני ממש מכורה אליהן, אבל בימים שבהם...אתן יודעות.. נדמה לי שאולי זה קרה...אז אני מאד משתדלת להוריד קצת את הטמפ'. ומה איתכן

פּוֹנְג

New member
כן בהחלט

כל יום מחדש אני נשבעת לעצמי שהיום זה היו בו אני אתחיל לשחות, או שהיום זה היום בו אני לא אוכל יותר את התפוציפס שאני כל כך אוהבת ובדיוק היום אני אוכל ברוקולי כי יש בו חומצה פולית... אז השחייה נדחית כי קר
והתפוציפס נגמר מהארון והברוקולי מרקיב במקרר
רק על המקלחות החמות אני לא מנסה לוותר כי זה לא שאני יושבת בג'קוזי שעות, אני כולה מתקלחת רבע שעה והמים זורמים עלי ולא מרוכזים במקום בבטן. וחוץ מזה - גם לקפוא ולהצטנן זה לא טוב לאולי הריון.

Gill Gallad

New member
נפש בריאה בגוף בריא וכו'...

כן, בהחלט עשיתי שינויים. לפני ההריון שנפל לא שיניתי מאומה מאחר שההריון עצמו היה לא ממש צפוי ודי בגדר הפתעה מרגשת. הפעם, מאחר שקיבלתי "אורכה" עד להריון הבא -שהוא כבר בהחלט מתוכנן- החלטתי לנצל את ההזדמנות ולהכין את הגוף למשימה:
התחלתי ליטול חומצה פולית.
אני צמחונית, אז ניפחתי את כמות הטופו שאני אוכלת.
שותה רק תה וקפה נטולי קפאין
שותה מיץ חמוציות וממעיטה בשתיית מיצים מומתקים בסכרין
משתדלת לצעוד פעמיים ביום (יש לי
מתוקי שצריך פיפי מדי פעם כך שזו יופי של הזדמנות לחלץ עצמות)
מנסה לכלול תרד (יאק) ופולי סויה (יאק יאק) בארוחות
לחם עתיר סיבים, סובין, אורז חום ולא לבן - בקיצור: מה שבריא לי יהיה בריא גם לגוזלון (רק שיבוא!!). זה אולי נשמע כמו שינוי גדול עבור מי שעוד אפילו לא הרתה, אבל, כמי שאיבדה הריון אחד, אני רוצה להיות בטוחה שעד כמה שהדבר תלוי בי הגוף יהיה מוכן לאירוע הגדול והפעם... בלי פאשלות. מקווה שתרמתי

Gill Gallad

New member
לגבי תה וקפה קיבלתי תיקון.

חברתי הטובה שעוקבת אחרי בפורום הזה (
קרן את יודעת שאני אוהבת אותך) תיקנה אותי לגבי תה וקפה נטולי קפאין: מסתבר שתה וקפה נטולי קפאין הם כשלעמצם לא בריאים לאם ולעובר מאחר שתהליכי הוצאת הקפאין מהם מכניסים צרות אחרות. לכן מומלץ במקום זה ללכת על האופציה הטבעית: להוסיף מים רתוחים בכוס עם עלי נענע או לימונית ולשתות. ועוד למדתי: שוקו אינו תחליף חלב. (אני שותה חלב סויה אבל זה כבר עניין של טעם). אז גם אני למדתי משהו...

מעיןבר

New member
גמני רוצה...

טוב - אצלי הניסיונות (+כישלונות) ארכו יותר משנה אז לא עשיתי צעדים ממש דרסטיים, כי על תזונה נכונה השתדלתי להקפיד עוד מתקופת החתונה (למרות שבחודשים שממש לפני ההצלחה חזרתי לדיאטה אחרי שנה קשה שבה עליתי "קצת"). מה שכן - התחלתי לקחת את החומצה הפולית כ- B קומפלקס והקפדתי לשתות את מיץ האשכוליות. היות שהיתה הלי בעיה קשה לשתות מים וידעתי שלפחות בתחילת ההריון אני לא מתכוונת להכניס אל פי ממתיקים מלאכותיים השתדלתי להתחיל לשתות מים ולהתרגל לרעיון. עכשיו כשאני בשבוע 26, היות שזה חורף ואני לא שותה מספיק ומצד שני עליתי בהיסטריה, חזרתי לשתות ממתיקים מלאכותיים כי זה עוזר לי לשתות מספיק נוזלים, זה יותר חשוב בעייני מההמנעות מסכרין שממש לא יודעים אם בכל ואיך הוא משפיע. על אמבטיות חמות לא נאלצתי לוותר כי פשוט לא עשיתי, אני בחורה של מקלחת, וממילא מעולם לא אהבתי "לשלוק" את עצמי אז המשכתי להתקלח במים חמים כמו שאני אוהבת. דווקא עכשיו כשהתחילו לי כאבי הגב אני מתה לפעמים לאמבטיה חמה, אבל במקום אני אפנה כנראה למסז'יסטית המתמחה בהריון. וכמו שאומרים בפורום פוריות - שבועיים בכל חודש אנחנו בהריון...

My Wave

New member
התכוונתי למקלחת

ולא לאמבטיה, אבל די ממושכת (חצי שעה...) ובמים מאד חמים. (מאז תחילת הניסיונות אני משתדלת להיות עם הגב לזרימה). זה נורא???

Gill Gallad

New member
לגבי אמבטיות בהריון:

מתוך הספר של בר ורוזין "המדריך הישראלי להריון ולידה" (הוצ' זמורה ביתן 1998, ע"מ 239): "אמבטיות חמות מאוד (39-40 מעלות), כמו גם ג'אקוזי, בשליש הראשון של ההריון בלבד, אינן מומלצות; נמצא קשר אפשרי בינן לבין מומים בעובר. אמבטיה חמימה ורגילה נשארת אם כן לא רק אפשרית אלא גם רצויה". באופן אישי נראה לי שהעניין פה הם אכן המים החמים ולכן לא הייתי מסתכנת.

m i c h a l y

New member
לי יש התלבטות דומה

לגבי מזון - אני אוכלת די מאוזן כך שאיני מתכוונת לשנות עכשיו ולא כשאהיה בהריון (אני אפילו לא יודעת על מה צריך להקפיד אבל מאוד אוהבת ירקות ופירות, אוכלת בשר במידת הצורך, וכו') הבעייה שלי התעוררה בנוגע לספורט. כאחת שהולכת לשעורי עיצוב 3 פעמים בשבוע, עם הנסיון הראשון להיכנס להריון פתאום עלו שאלות כמו מהם התרגילים שמותר לעשות, מה לא וכו'. שאלתי בכל מקום אפשרי (רופא הנשים שלי, מורה לספורט ופורומים שונים) וככמות השאלות כך כמות התשובות..... לגבי קפאין - אם שותים תה צמחים - הוא נטול ללא תהליך הניטרול כך שאין בעייה. בכל אופן - כדאי שתעשי מה שאת מרגישה כך שכאשר תגלי שאת בהריון לא תתחרטי.... (כלומר אם אינך מתכוונת לשנות הרגלי שתיית קפה - אז מלכתחילה אין טעם להקפיד, וכו')

יפעת99

New member
מעריצה אתכן...

לפני חודש וחצי עברתי הפלה טיבעית ללא גרדה (הכל ירד) ההריון נינ מתוכנן והחזיק שבעה שבועות. לא עשיתי שינויים בהרגלי חיי הנוראים. היום לאחר מחזור סיוט שדמה לדימום אחרי ההריונות שלי אני מנסה שוב וכולי כינאה. אני מעשנת (אל תרביצו לי) כארבע סיגריות ביום ובכל פעם שנגמרת לי החבילה אני אומרת לעצמי טוב זהו מפסיקים (בהריונות כמובן לא עישנתי). ובנוגע למזון מרוב רצון לאכול בריא מאוזן נכון וקצת להוריד במשקל אני אוכלת שטיויות מידי פעם. תעזרו לי מה כדאי לאכול בתקופה שלפני. תודה יפעת

My Wave

New member
וואו, כל הכבוד לכן

אני רואה שרובכן חיות אורח חיים הרבה יותר בריא משלי (גם פדלאה וגם זוללת שטויות). האמת היא שבחודש הראשון לניסיונות הקפדתי על תזונה וגם על עניין המקלחות, אבל אז כשהבנתי שזה לא קורה כל כך מהר חזרתי לסורי... טוב, אני אשתדל יותר... תודה!

למעלה