שיפוי -עקיף

מצב
הנושא נעול.

rhan1

New member
שיפוי -עקיף

שיפוי -עקיף
בס"ד שלום רב, אודה לכב´ אם תוכל לענות לשאלתי כדלקמן: כמי שמזה 4 שנים נאבקים-מרות בביהמ"ש/ביה"ד זו כנגד זה וההיפך, הגענו למצב בו ניתן לערוך סוף-סוף הסכם-גירושין ולפרק-החבילה. דא-עקא שביהמ"ש אינו מתיר שיפוי שישחרר אותי מעול-המזונות. הואיל ואישתי עשירה בת-עשירים, היא הסכימה לכך עקרונית. האם אישור שלה, בהסכם, כי (לכאורה)קיבלה מידי סך השווה לגובה מכפלת-המזונות דהיום במס´ השנים שנותרו לילד עד גיל 21.יכול לשמש ערובה לאי-תביעה ולשיפוי במקרה של תביעת מזונות-מחודשת..האם זה חוקי?.

שיפוי

שיפוי -עקיף
בס"ד שלום רב, אודה לכב´ אם תוכל לענות לשאלתי כדלקמן: כמי שמזה 4 שנים נאבקים-מרות בביהמ"ש/ביה"ד זו כנגד זה וההיפך, הגענו למצב בו ניתן לערוך סוף-סוף הסכם-גירושין ולפרק-החבילה. דא-עקא שביהמ"ש אינו מתיר שיפוי שישחרר אותי מעול-המזונות. הואיל ואישתי עשירה בת-עשירים, היא הסכימה לכך עקרונית. האם אישור שלה, בהסכם, כי (לכאורה)קיבלה מידי סך השווה לגובה מכפלת-המזונות דהיום במס´ השנים שנותרו לילד עד גיל 21.יכול לשמש ערובה לאי-תביעה ולשיפוי במקרה של תביעת מזונות-מחודשת..האם זה חוקי?.
שיפוי
לכאורה לאישור אין כיסוי וקיימת אפשרות שהאשה תוכל להשתחרר ממנו. לא ברור מדוע ביהמ"ש לא מאשר שיפוי. מומלץ תניית שיפוי + ערבים.

סעיף "עוקף שיפוי"

שיפוי -עקיף
סעיף "עוקף שיפוי"
אכן קשה מאוד להכניס סעיף שיפוי אפקטיבי להסכם. לאחרונה נקטתי בדרך אחרת, שאושרה בבית המשפט (בניגוד לסעיף שיפוי שלא מאושר) - מתנה על תנאי. אתם יכולים לכלול סעיף בהסכם שאומר שנתת לה סכום כסף מסוים כמתנה על תנאי, כאשר באם היא תגיש תביעת מזונות בשם הילדים או שהילדים יגישו תביעה נפרדת לחלוטין (באמצעות "ידיד קרוב" - כפי שניתן להגיש על פי חוק בית המשפט לענייני משפחה), תבוטל המתנה והיא תשיב לך את הכסף בצירוף ריבית והצמדה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה