שיפוץ חניה

NATAN KALMAN

New member
ועד הבית של בניין מגוריי בשיתוף עם ועד הבית של הבניין הסמוך
החליטו להחליף את האספלט של החניה של שני הבניינים
זה כולל גם את החניות הפרטיות ואני כמובן אמור גם לשלם על זה
הודעתי לועד הבית שאני מתנגד בתוקף לשיפוץ הזה
אבל נציגת הועד אמרה לי שהרוב הסכימו
השאלה שלי היא, האם יש לרוב הדיירים את הזכות להחליט להחליף את האספלט של החניה הפרטית שלי?

שלום לך נתן,
התשובה המיידית היא כן, לרוב בעלי הדירות בבניין יש זכות להחליט על שיפוץ הבניין, תחזוקה, התקנת מתקנים חדשים וכיוצ"ב. והדבר כולל את החניות של הבניין
אתה לא רשמת מה המצב של החניה כעת, אך אם יש גם סיכון במצב הקיים הרי שהזכות הזו של בעלי הדירות הופכת להיות חובה לבצע את התיקון או שיפוץ הנדרשים.
החלטת רוב שהתקבלה כדין מחייבת את כלל הדיירים, גם אלו שמתנגדים וגם אלו שלא רוצים להוציא את ההוצאה.
החלטה שהתקבלה כדין היא החלטה שעומדת בתנאים הקבועים בתקנון, זומנה כדין וזמן מספק מראש, נערכה בהתאם להוראות התקנון, ניתנה הזדמנות להשמיע את דעתם של כל הצדדים ונרשם בה פרוטוקול. במקרים מסוימים ובמיוחד במקרים דחופים, ניתן לקיים ישיבה על ידי מעבר מדלת לדת לחתימה על הסכמה או משאל טלפוני.
בהנחה שתהליך קבלת ההחלטה היה כדין, הרי שההחלטה היא כדין ומחייבת את כלל בעלי בזכויות בבניין.
החיוב של כל דייר חייב להיות על פי חלקו היחסי בשטחים הציבוריים או במקרה הזה בחניון הבניין
ברוב המכריע של החלטות כאלו הן מתקבלות לטובת כלל הדיריים ולטובת הבניין, מעלות את ערך הדירות והבניין ושומרות על בטיחות בבניין
יש לשקול לעומק התנגדות להחלטות אלו
שיהיה הרבה בצלחה

למעלה