שיפצורים ללפטופ לקראת הקרב

• פותח הנושא 4tis
  • פורסם בתאריך

4tis

New member
שיפצורים ללפטופ לקראת הקרב

אוקי אז קניתי מחשב נייד (HP למי ששואל
),עכשיו באופן טבעי אני רוצה כמה שאפשר לשמור עליו... דבר ראשון ,מה אפשר לעשות כדי להגן על המסך משריטות וטביעות אצבעות?( מה לעשות תמיד בה אחד שוקיסט שנוגע עם האצבע במסך...) ואת הטביעות אצבעות שכבר יש איך הכי "בריא" להוריד? שאלה שניה היא באיזה חומר ציפוי חיצוני להצמיד למחשב כדי להגן על המחשב מנפילה?(מה לעשות ואני קצת ביש גדא... ) תודה !

אויש השוקיסטים האלה

שנוגעים במסך וכל הזמן צריך להגיד להם "בלי ידיים!"
. לא מכיר חומרים וציפויים, אשמח לדעת גם אם מישהו מכיר. כדי לנקות את המחשב יש ספריי ניקוי לציוד אלקטרוניה. משפריץ על צמר גפן מנקה בסופר עדינות (ככה אני עושה).

gozala

New member
אני עוטפת את המסכים אצלי ../images/Emo45.gif

בניילון נידבק ומצמידה עם הסילוטייפ הפחות חזק, זה כולל מסך ומקלדת. מפעם לפעם אני מחליפה. באי ביי מוכרים ניילונים מיוחדים לשמירה על המסכים. מאוד נוח, המחשב במצב חדש כל הזמן. עשיתי את זה לאחר שניפטרתי מדינוזאור שרכשתי בזמנו ב-97 ולא היה עטוף, את הליכלוך שמצטבר אי אפשר לנקות בסופו של דבר מבלי להרוס משהו!

gozala

New member
ה-כל אצלי מוגן מזה שנים בשיטה הזו!

אני מכינה מחשבים של הילדים (בוגרים בשנות ה-30) וגם את שלהם אני עוטפת בניילון ניצמד, ירצו? ילמדו! לא ירצו? לא!!! אצלי זה עובד נהדר, רק להיזהר לא לסתום את פתחי האיוורור (כבר היו דברים מעולם
, רק אחרי פעם אחר פעם שהמחשב נפל קלטתי ולמדתי לקח)!

4tis

New member
אין בעיה של השתקפות עם הניילון

הנצמד? נשמע פיתרון טוב , יש לך מושג על שם חברה/מוצר של הנילון ההוא שמוכרים באי ביי?

gozala

New member
כאן באי ביי ../images/Emo45.gif

יש לי ניילון ניצמד טוב במיוחד, רכשתי גלגל ענק בקנדה בזמנו... לעניות דעתי זה הפיתרון הטוב ביותר! הפיתרון שנימכר באי ביי יקר מדי לדעתי. בעיה של השתקפות? לא רואים אותו בכלל רק כשהוא אוסף ליכלוך ככה, שאני פשוט מחליפה אותו. הניילון על המקלדת כ"כ נישחק שמפעם לפעם מרוב הקלדה נוצר חור, אז אני מחליפה וניגמר הסיפור. עם המחשב הזה והניילונים שלו (כל ההדבקות בחוץ) נסעתי הרבה מאוד פעמים לחו"ל (כבר לא, הוא כבד מדי לטעמי) וכשבביטחון הם רואים את כל צורת העטיפה הזו שלי הם קצת... בהלם
כנראה שהרעיון הזה לא נפוץ!

4tis

New member
רגע רגע רגע רגע....

אני צריך להבין את הענין-יש לך גלגל ענק בבית? אמיתי וגדול כמו בלונה פארק? זה רעיון חזק ביותר!
אם אין בעיה של השתקפות בנילון על המסך אז נראה לי באמת שאני ינסה את זה

gozala

New member
מה הבעיה בכלל? לא טוב - הסר ונגמר!

רגע רגע רגע.... מה לגלגל ולניילון הניצמד לא הבנתי!

4tis

New member
בואי נעשה סדר:

בקשר לגלגל ענק- התלהבתי והבעתי את פירגוני ,בקשר לניילון שכנעת אותי ואני באמת ינסה (אבל רק על המסך
) וגם רציתי להודות על כל העזרה של כולם

gozala

New member
מתודיקה ../images/Emo22.gif

הסלוטייפ ההוא שלא נידבק חזק מדי (לא שקוף לחלוטין) קודם כל, הכן גלגל "מתחת ליד" את הניילון אני מוציאה מהגלגל על "מגש" כי אחרת קשה לשלוט עליו שלא יתקפל לתוך עצמו, קודם מדוד את רוחב/אורך המסך, פחות או יותר מידה מדויקת שלא יהיו "עודפים" ולא צריך דבק על ה-כל אני מדביקה פה ושם תוך כדי מתיחה וסידור... תוך עבודה - תלמד! הההההא - כבה את הווינטלטור!

xroeeh

New member
אוי הזוועה

בחיים המחשב שלי לא יהיה עטוף בניילון כזה, זה פשוט נראה זוועה, וגם לא ממש נוח... אצלי המצב מאוד פשוט, בבית יש docking station עם המון דברים חיצוניים (מקלדת, עכבר, מסך, כרטיס קול, מתאם ל ata ועוד כמה...) והוא לא יוצא משם, ככה לא נוגעים בו, כשהוא לא שם הוא מטופל בזהירות הראוייה והאנשים היחידים שנגעו לי במסך הם לקוחות בהדגמות כלשהן שהם בערך האנשים היחידים שלא נעים לי להגיד להם "אני אשבור לך את האצבעות שינגעו במסך". ניקוי של המחשב מתבצע עם מכחול עדין ונקי, עם מטלית לניקוי משקפיים ואם יש צורך ברטיבות אז עם מטלית נייר לחה ממים בלבד. רועי

gozala

New member
כשמקלפים את הניילון הישן...

ורואים כמה ואיזה ליכלוך הצטבר, ממש הרגשה של "ניקוי יסודי" לא אסתטי? המחשב הזה הוא כלי עבודה מסביב לשעון, שום יופי לא מעניין אותי - הוא כך נקי למשעי ושמור!

xroeeh

New member
~~~>

עיצוב זה חלק מהמשחק (ותאמיני לי שהתפשרתי הרבה כשלקחתי את ה ThinkPad שלי, הוא בערך הלפטופ הכי מכוער שהיה... אבל מצד שני הוא האיזון הטוב ביותר בין משקל לביצועים) ועם ההקפדה שלי על הניקוי שלו אין לי שום בעיה של ליכלוך, אני מנקה אותו מכל מקום אפשרי. לא נעים לי להגיד אבל ניילון על המחשב גורם לי להרגיש כמו איזה אמא פולניה שעוטפת את הספות וזה ממש לא בראש שלי. רועי

xroeeh

New member
ואם אתה רוצה הגנה מנפילה

קשור אותו לצוואר (עם כבל אבטחה, יש לקנות אם אתה רוצה...) או שתצפה את כל הבית בשטיח עבה במיוחד... אין דרך אחרת פרט מלהיות זהיר איתו. רועי

4tis

New member
../images/Emo13.gif תשמע זה במקרה שלי זה בעייתי

מה לעשות ויצאתי "מיוחד"...
האמת חשבתי לשים איזה סקוצ'ים עם ספוגים בצדדים החיצונים של המחשב ,אבל עד עכשיו לא מצאתי משהו שבאמת יעשה את העבודה...

gozala

New member
המחשב עם המסך המנופץ? ../images/Emo4.gif

סיפור מההפטרה יצא לי מזה, חשבתי שאקשור אותו למוניטור חיצוני וזהו, אבל הוא לא "נייד"... המחשב כשלעצמו נהדר, אבל עלה לי טבין ותקילין בסופו של דבר, אחרי ראש השנה יגיע מ-NY המסך שרכשתי לו אמש!

xroeeh

New member
~~~>

זה תלוי מה התקלל, לדוגמא מחשב מאוד דומה לזה שיש לך עבר לי כאן ביד ואצלו מה שככל הנראה זה הבקר של הפלורוסנט של המסך, כי הפלורוסנט והדרייבר שלו (מה שנמצא מתחת למסך, לוח מודפס קטן שמחובר עם בורג ויוצא ממנו חיבור של זוג חוטים עבים יחסית) הוחלפו והמסך עצמו הראה חיים ב LCDים שלו עצמו אלא שלא היתה תאורה ועדיין המסך לא עבד אבל בחיבור למסך חיצוני הוא עבד יופי. רועי

gozala

New member
מהחיפושים באי ביי - לומדים ../images/Emo8.gif

הבנתי שמחבר אחד הוא לתאורה ומחבר נוסף הוא ל-DATA... אפילו ראיתי אתמול (השד יודע איך הגעתי לזה) מנורת מסך זה נראה כמו מקלות אכילה סיניים. פה לא מדובר במסך מקולקל, ההיפך יש בו תאורה. מדובר במסך מנופץ (וכשאני לוחצת עליו נוצרות צורות ממש "אמנותיות" מהנוזל שנימרח). כך רכשתי אותו באי ביי, בדיעבד טעות, אבל מילא - אני משלמת דמי לימוד תרתי משמע!

למעלה