שירות לאומי או להתנדב לצבא

רעות1101

New member
שירות לאומי או להתנדב לצבא

שוחררתי מהצבא עם פרופיל 24 , למשך שנה. כרגע אני מתלבטת מאוד אם להתנדב לצבא או ללכת לשירות לאומי .
חשוב לי מאוד לעשות שירות מאתגר ולתרום מעבר לעבודה פקידותית. כרגע מה שידוע לי זה שאם אלך לשירות לאומי אני יכולה לבחור את התחום שאני רוצה (מאוד רוצה הדרכה) , ובצבא זה כבר לא הופך לתכנית לפי בקשתי, והתפקיד דיי נקבע לי לפי צורכי הצבא.
קראתי בכמה מקומות באינטרנט לגבי עניין ההתנדבות, ובחלק אומרים שדווקא יש לי את האפשרות לבחור את התפקיד שאני רוצה .. אך לא בטוח שאקבל את התפקיד, בשל חוסר התאמה או חוסר המלצות מהמפקדים הקודמים.
מישהו יכול לעשות לי סדר? מה עדיף? שירות לאומי או להתנדב??

green girl 11

New member
מנסה לעשות לך סדר..

נתחיל בשאלה מאוד פשוטה קיבלת פטור מהצבא?? זומנת לוועדה רפואית בה נתבקשת לחתום על טופס שחרור משרות חובה??
אם התשובה לשאלה הזו היא לא כרגע את לא עושה כלום כי זה אומר שקיבלת פרופיל 24 זמני ואת צריכה להמתין עד שתזומני לוועדה רפואית שתקבע אם את יכולה להתגייס או לא
ומהו הפרופיל הצבאי שלך.

אם התשובה היא כן אז קודם כול הניסוח שלך שגוי, כי קיבלת פטור על רקע רפואי משרות חובה.
ואז באמת השאלה ששאלת היא רלוונטית
אז ככה התנדבות לצבא כן או לא ובמה זה כרוך?
קודם כול שמבחינת הביטוח הצבא לא מחסה אותך , את תקבלי משכורת כמו כולם אבל לא תהיי חילת כמו כולם כן יהיו לך מדים, וכן כול החוקים של צהל חלים עליך אבל בכול הקשור לטיפול רפואי את אחראית על עצמך, פניה לרופא היא דרך קופת חולים ולא דרך הצבא, אם נפצעת חס וחלילה את אחראית לעצמך הצבא לא מחסה נזקים שיגרמו לך עקב השירות במידה ויגרמו.
זה מבחינת מצא את ההבדלים בין חייל מן המנין לחייל מתנדב.
עכשיו בנוסף לזה את מחויבת לשירות רצק יותר, בנות מחויבות לשירות 24 חודשים ואת לא , מתנדב משרת שנה ושמונה חודשים, עקב כך הצבא לא מוכן להקדיש בחייל כזה מיונים לקורסים למשל שערכים שנה כי זה לא משתלם לו הוא משקיע שנה בחייל מלמד אותו את הקור ובסוף בפועל נהנה מהפירות ל8 חודשים שגם זה בקושי כי הישורת האחרונה בצבא מלובה בקורס משתחררים ועוד מיני הפתעות כולל חודש של חופשת שחרור. אבל עדין אם את מאוד מאוד מאוד מתעקשת ונחושה ומוכנה לצאת למלחמה אמתית על תפקיד מסויים יש סיכוי שתקבלי אותה במידה ותמצאי קשירה לבצע אותו, (הכוונה שחייל שמתנדב לצבא כי הוא נכה לא יוכל להתקבל לאף אחת מהסיירות, חייל שיקבל פטור עקב הפרעה נפשית כנראה לא יוכל להיות בתפקיד שכולל החזקת נשק, ועוד ועוד... )
אז כן יש סיכויים לכאן ולכאן, הכול תלוי במוטיבציה שלך כי זו מלחמה מאוד קשה ותרתורים מאוד גדולים (יש לי חברה שכרגע התגייסה כשהיא מתנדבת והיא במשך שנתים נלחמה על הגיוס שלה ורק שבוע לפני הגיוס הודיעו לה בכלל אם מאשרים לה להתנדב או לא, ואם היא קיבלה את התפקיד שלה או לא, אבל היא הצליחה והיא בתפקיד שהקורס עורך שנה, ואחר כך יש קבע, ואם אפשרויות קידום וכאלה)
אניב חרתי להתנדב לשירות לאומי, למה כי סיימתי יב' בגיל 19 ובזמנו היה אפשר לעשות שירות לאומי רק עד גיל 21 עשיתי עלצמי חשבון שאני יכולה לפספס בגלל כול מיני בירוקרטיות את האפשרות לתת שירות מלא ולכן החלטתי ללכת מראש לשירות הלאומי,
אז מה זה שירות לאומי?
את מתנדבת בין 12 ל24 חודשים (שירות חלקי או שירות מלא) בהתחלה את בוחרת עמותה שמתאימה לך מבין שלל העמותות שקיימות , בשלב השני את יוצרת קשר אם אותה עמותה או עם כמה במקביל ומתחילה תהליך הרשמה, מעבירה את הפטור לגורמים הרלוונטים ממלאת את הטפסים, אחרי שנרשמת לאחת מן העמותות, הן מזמנות אותך לראיון התאמה, בראיון הזה יבדקו מה התפקידים שמעניינים אותך, ישאלו איפה את מעוניית לשרת מחוץ לבית או בבית, אחרי הראיון הרכזת קובעת כול מיני תחומים אליהם את מתאימה תוך התחשבות בשאיפה וברצון שלך,
משם מתחיל תהליך של הפניה למקומות שירות בהתאם לאזור שבו את רוצה לשרת ולתחום יפנו אותך למקומות שירות רלוונטים ותעברי שם ראיון קבלה,
ברגע שתתקבלי למקום מבחינת העמותה הכול מסודר, הם יקבעו לך תאריך תחילת שירות שוב בהתאם למקום, רוב הסיכויים שבקיץ תעברי קורס הכשרה קצר לתפקיד, ומשם ביום שנקבע תחילת השירות את מתחילה אותו,
לאורך השירות את מגישה דוח שעות על השעות שעשית, וול חודש את מקבלת "דמי כיס" שנעים בין 400-1000 שקל הסכום תלוי בכמות הנסיעות שאת עושה לשירות, אם את משרתת בבית או בחוץ ועוד ועוד משתנים.
את מחויבת לשמור על הכללים של מקום השירות והעמותה, במהלך השנה יהיו עוד מספר ימי הכשרה קצרים וזהו.
מה עדיף רק את יודעת,
אף אחד לא יכול לענות במקומך על השאלה מה נכון עבורך, זה אישי שלך ותצטרכי להחליט על זה לבד.
מקווה שזה עשה קצת סדר את מוזמנת לשאול עוד שאלות.

למעלה