שירשור איך אני התחלתי עם הרגאיי...

ZeusMan

New member
שירשור איך אני התחלתי עם הרגאיי...

או לחלופין, איך הרגאיי התחיל איתי... בשירשור זה עלייכם פשוט לכתוב איך התחילה אצלכם האהבה לרגאיי כדילקמן : באיזה גיל : איזה שיר/אלבום שמעתם בריפיט בהתחלה : מה הצליח לגרום לכם לדוש עוד בנושא : נ.ב ---- * לאלו שפשוט רוצים לספר איך זה קרה, זו גם אופציה נחמדה.

Ben Dor

New member
אני אני =]

באיזה גיל : 15 16...קיצר השנה... איזה שיר/אלבום שמעתם בריפיט בהתחלה : בוב מארלי... מה הצליח לגרום לכם לדוש עוד בנושא : הקטע שכל פעם שהקשבתי למוזיקה פשוט נרגעתי עם כוס צ'אי חחח נ.ב ---- * לאלו שפשוט רוצים לספר איך זה קרה, זו גם אופציה נחמדה. אממממ איך זה קרה...הפסקתי לשמוע מטאל ורוק וחיפשתי סגנון חדש אז לקחתי מאחת החברות שלי את הדיסק של בוב מארלי הקשבתי התחלתי להוריד שירים חלק מהשירים מהמלצתכם וזהו =]

ZeusMan

New member
הסיפור שלי מתחלק לחלקים...

התחלתי לשמוע בוב מארלי מגיל 13 בערך, בהפסקות ארוכות... בגיל 20 נתפסתי שוב ע"י הרגאיי, הפעם על ידי BLACK UHURU... הסיפור נמשך בגיל 22 שבמיקרה הורדתי את האלבום של פאנטן מוג'ה החדש שלא הפסיק להתנגן אצלי.... בהמשך באותו גיל נידלקתי על האלבום של DEZARIE העונה לשם MAMA AFRICA... וכל העיניין התחיל להתחמם באמת ברגע שנימאס לי מכל הסגנונות ששמעתי והחלטתי שאני הולך להיות מומחה במוזיקה אחרת ויצא שרגאיי היה בסביבה... יצא שבגיל 23 התחלתי ללמוד מה זה רידים ומה ההבדל בין קונשס לפאונדיישן, מי זה מי ולמה זה למה... חרשתי במשך 10 שעות ממוצע ליום תוך תקופת זמן של 8 חודשים את כל האלבומים שהמליצו לי אנשים,אתרים,משתמשים בסולסיק,אוספים וכו וכו... והינה אני לפנייכם אחרי התקופה הזאת, חרוש למדי לגבי רגאיי עם למעלה מ-2000 שירים ניבחרים מתוך 15000 שכבר שמעתי של הסיגנון, מוכן למיתקפה

eviaman

New member
בקשר לידע...

רוב החברים בקיבוץ שלנו בשבילם רגאיי זה רק בוב מארלי וזה מספיק להם וטוב להם והם שומעים בוב בוב בוב בוב בוב מארלי כל הזמן. וואולה הם מרגישים שהם לא צריכים יותר... אבל השאלה מה הקטע שלך... עם אתה רוצה לחפור במוסיקה הזאת ובמושגים ובהיסטוריה, זה משהו מאוד מעניין מאוד מסקרן . המלצה אישית שלי: קח הכול באיזי , על תרוץ, אחרי סגנונות ותתחיל לשנן שירים ואומנים... שוויאה שוויאה ... על תשמע טיונים...תקשיב לטיונים...! אני יכול לשמוע טיון אחד למשל או של בוב מארלי , או של קפלטון ג'וניור קלי לשמוע שיר אחד שלו במשך חודש ורק את אותו השיר, כי כל פעם אני קולט עוד משהו ועוד משהו , ולומד על השיר הזה עוד דבר... הכול באיזי ואני אישת לא כזה דוקטור, וגם לא מתיימר להיות, העיקר להקשיב...! ולדעת להבין מה אתה שומע. הרבה כבוד! אביה

ZeusMan

New member
מחזק את דבריו של אביתר...

אני הגעתי ליותר מדי מצים שבהם אני רק שמעתי שיר, במקום להקשיב לו... היום אני הרבה יותר רגוע בחפירות שלי... אני ממליץ באמת לקחת דברים באיזי ולתת לזמן לעשות את שלו, זו דרך נהדרת בחיים... אבל היה לי שגעון שאמר לי לעשות את זה, אז עשיתי...

Ben Dor

New member
חח אחי אני בת..

ברור שאפשר לשבת וחרוש על שירים ועל מידע וכל מיני כאלה...אבל צריך לזה סבלנות וכוח רצון...ולא לכולם יש כוח ועצבים לשבת לשמוע מוזיקה שלפעמים לא מתים עליה...(הכוונה שירים וכאלה...)או מידע וזה...לי אישית זה נראה כמו ללמוד להיסטוריה....זוכרים את זה גג 5 ימים ואז זה פשוט עף מהזיכרון...

ZeusMan

New member
הביקור של במבוסטיישן בארץ גם מאוד

השפיעה על ההחלטה שלי... יש לציין

eviaman

New member
הסיפור שלי...

מאז שאני זוכר את עצמי , אז אני זוכר את הקצב של הרגאיי אני חושב שבקיבוץ שלי אני נולדתי עם הקטע הזה , כל מקום כל שעה אתה שומע בס תופים , וחבר'ה שמתופפים... המסיבות רגאיי בפאב אצלנו , שבק ס' בתחילת דרכם שהייתי בכיתה ו' ה' והם הגיעו לקיבוץ להתארח... והלכנו אליהם ושיחקנו איתם כדורסל, שתומר יוסף מגיע ויושב איתנו במאהל הבדואי... (פעם שעברה הוא הביא את ברי סחרוף וזה היה נחמד מאוד) ג'ה מייסון שגם ביקר והופיע יחד עם מוקי. זה פשוט כל הזמן, האמת שלפני שנתיים זה היה יותר חזקקקק אבל אינשאללה הוויב יחזור וכך גם המסיבות.. עכשיו יש משהו אחד לחודש מסיבת רגאיי טובה, פעם היה כל שבועיים ליין קבוע ומטורף אצלנו בפאב... אין לי בדיוק זמן מסוים ולהקה שתפסה אותי זה משהו שהתפתח (ברור שהכול התפתח מבוב מארלי) מוסיקה זה חינוך, ואותנו חינכו לשמוע בוב מארלי והרבה רוטס...

eviaman

New member
דרום דרום... גר ליד זאוס ידידי...

שחי לו באורים , שזה 13 ק"מ ממני... אני יותר דרומה מקום נהדר ... תבואי לבקר

Ben Dor

New member
פאק....וואי זה ממש דרומי!!

אני יבוא מתי שאני ירד לאילת...מי זאת אילת!?!? חהההההה סתם סתם

Chenipeper

New member
אצלי זה התחיל כש...

אח שלי השמיע כל הזמן בוב במשך הרבה שנים..ולאט לאט חקרתי וחקרתי ומצאתי עוד ראגיי וכאלה.. אתם יודעים...הרבה מהאישיות שלנו בנויה לפי הדוגמה שקיבלנו מההורים,אחים ומשפחה בכללי וגם חברים... אלבום חזק לדעתי : KAYA של בוב...אחלה של אלבום וגם אחד השירים החזקים.

אצלי זה התחיל...

בגיל ממש קטן!! כל האחים שלי שמעו בעבר רגאיי.. וואלה הכי אני זוכרת זה אלפא בלונדי! הייתי מתבלבלת בין השירים של אלפא ושל בוב בתור ילדה יאנו בת 4 או 5. היה גם בלאק אורו ובוב.. אה וואי ועוד מלא מלא אוספים של רגאיי משנות הטארטח! האמתי ילדות פאנן ככה עם רגאיי.. אני חושבת שמגיל 10 עד 12 לא שמעתי רגאיי, בגלל שאחותי טסה לחו"ל (היינו באותו חדר) ולא היה מי שישמע רגאיי בחדר, אחר כך התחלתי לחפור לה במוזיקה כי יאנו עברו שנים והחפצים שלה הפכו להיות באיזשהו מקום גם שלי! בערך בגיל 12 "חזרתי" לשמוע.. אבל מאוד מצומצם! כמה אלבומים של בוב, אלבום או שניים של אלפא ואולי 20 דיסקים שהם אוספים של רגאיי. בגיל 14 התחלתי ללכת לדוגית, הרבה רגאיי! הרבה רגא!! טאכלס שם בעיקר התחלתי עם הרגאמאפין.. ככה עם השנים התגליתי לעוד ועוד אמנים, רוב שירי הרגאמאפין מדוגית- גיליתי בשנים האחרונות, ובשנה האחרונה גיליתי כמעט כל טיון אפשרי ששמעתי בדוגית, עד שמה?!?!! עד שאחותי המסריחה הזו פירמטה את המחשב!!!!
אההההההה.. זהו, בתקופת הקיוב והאום ביצ', למדתי הרבה על אמנים וסגנונות- איי איי הפאונדיישן :] וזהו, טאכלס עד היום אני לומדת, כרגע אני בהפסקה בגלל הכאפה של הפירמוט מחשב, אבל יהיה בסיידר! שיהיה יום מקסים ופחות חם!! -כשף!

למעלה