שירשור איך אני התחלתי עם הרגאיי...

eviaman

New member
בקרוב ....

בקרוב אינשאללה מנסים להזיז דברים , ויהיה ערב רגאיי גדול בצאלים

Magic Girl גל

New member
איזה - כיף !!!!!!!

שבא לי לבכות
למה אני לא נולדתי בצאלים ?????? למה הפעם היחידה שהייתי שם זה בחופשה מזורגגת בצימרים המסריחים (סליחה חחחחחחח) שלכם
ועוד עם המשפחה

Jah 3

New member
אני...

מתי : 17 איך: הייתי שומע בוב מארלי ואת השירים המוכרים שלו הרבה זמן.. אבל לא נפסתי על זה.. שמעתי את זה כמו ששמעתי כל דבר אחר.. מתישהו בתחילת השנה הזו,הגעתי במקרה לדאנס שהיה בעיר שלי.. (חיפה ביג אפ) והתחלתי לזוז לפי המוזיקה.. הסתכלתי מסביבי.. כל אחד רוקד איך שבא לו.. אף אחד לא שופט ולא בוחן.. כל אחד בכיף שלו. בגוד וויבז. ממש הגניב אותי המוזיקה הזאת והאנשים האלה.. ככה שגיליתי שזו המוזיקה שעושה אותי הכי שמח... אחר כך רציתי לשמוע עוד ועוד מהמוזיקה הזו ולדעת עוד.. וכל דבר שידעתי עוד וכל טיון ששמעתי הכל רק התבהר, שזאת המוזיקה שמתאימה לי, שעושה לי טוב, שמקפיצה אותי, שמשמחת אותי. התחלתי להתעמק ולהתעניין גם בתרבות הראסטה וגם שם כל דבר שגיליתי רק התחבר לי, והבנתי שזו הדרך והשקפת העולם שאני הכי מאמין בה. אלבום ראשון: כמובן שבוב מארלי, למרות שאחר כך גם שמעתי בריפיט הרבה את פיטר טוש ליגלייז איט. עד שהוא נאבד לי. :( עוד לא שמעתי 15000 טיונים כמו זוס, אבל אני בדרך :) אני תמיד שמח לגלות משהו חדש בנוגע למוזיקה..

סבבה,

אהבתי [עדיין אוהבת :] מאוד את מוקי ומוש בן ארי, שמושפעים גם מזה. נדמה לי שבהתחלה בוב מארלי, אחר כך ערב ההתרמה בחנוכה הדאנס הנפלא הזה תפס אותי, והמוזיקה הפכה לאהבה אמיתית.

Ras Arbel

New member
אצלי זה הלך ככה:

מהתחלה - את בוב מארלי וגם את אלפה בלונדי אני מכיר מגיל צעיר, למרות שפעם לא יחסתי להם משמעות מיוחדת מעבר ל"הי זה השיר על ירושלים לא?". גם דרך חברים וגם דרך שכן שלי המוזיקה תמיד היתה לה ברקע. ואז, לפני קצת יותר מעשור, חבר הלווה לי את האוסף המשולש של ההפקות המוצלחות ביותר של לי פרי (arkology). וואווו! מה שהאלבומים האלו עשו לי והכמות ששמעתי אותם זה משהו שאין מספיק מילים בשביל לתאר אותו. אני ואביב (אחי), התחלנו לנסות ולהתעמק במוזיקה לפני שבכלל ידעתי שיש מסיבות רגאיי בארץ (והיו). לאט ובביטחה התחלנו להשיג אלבומי רגאיי שורשי. אם היתה חוברת בדיסקים (נדיר ברגאיי), עברתי על כל מילה כדי ללמוד עוד על ההיסטוריה ועל האומנים. האלבום רוטס הראשון שקניתי היה marcus garvey של ברנינג ספיר ועד היום זה אחד מהאלבומים האהובים עלי. אחרי זה הקונגוז, גרגורי אייזקס, מקס רומיאו ומה לא? אם היה לזה צליל של רגאיי הקשבתי לזה (עד היום זה ככה). הקשבתי גם קצת לדאב אבל אני לא יכול להגיד שהתעמקתי בתחום כמו שצללתי לרוטס. זה שלב ראשון. במשך שנים, התנגדתי לדאנסהול ולא הבנתי מה יפה בזה ולמה צריך את זה. לפני קצת למעלה מחמש שנים, בקוסטה ריקה, החיבור שלי למוזיקה היה דרך רדיו רגאיי בטלויזיה. אתם מכירים את זה, אסופה של שירים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע וזה היה בערך הערוץ היחיד ש"צפיתי" בו. עורכי הערוץ, למזלי, אוהבים גם רוטס וגם דאנסהול. לאט לאט התחיל לזרום עוד ועוד דאנסהול לאוזניים שלי ולבסוף הבנתי שלדאנסהול עומק ומצולות ליצלול לתוכם בדיוק כמו לרוטס. אם אני צריך לחשוב על הטיון דאנסהול הראשון שתפס אותי זה בטח if love so nice של ג'וניור קלי. אולי זה לא מרגיש כל כך דאנסהול אבל אחרי חפירות ארוכות ברוטס זה נשמע לי חדשני והרבה יותר מהיר. בערך שנה לפני זה, ראיתי את אנטוני בי על הבמה בניו יורק והייתי מהופנט מרוב הנאה (ובכלל לא ידעתי שאני מקשיב לדאנסהול!!). הוא חימם את לי פרי והיה הרבה יותר סוחף ממנו. היום, אני שמח לשמוע כל מה שיש לו ביט של רגאיי (כן אפילו מתיסיWHO) על פני כל מוזיקה אחרת אבל הרגאיי והדאנסהול דווקא פתחו לי את הראש לעוד מוזיקות. היום אני נהנה גם מבלוז, ג'אז, היפהופ, ראפ, מוזיקה ערבית, אפריקאית, צוענית, אלקטרונית, צרפתית, רוק, יפנית... אבל שאני מוריד מוזיקה או קונה מוזיקה זה תמיד יהיה רגאיי ודאנסהול (טוב מה אני אעשה יש כל כך הרבה במה לחפור בסגנונות האלו שאין זמן לחפור במוזיקות אחרות) אהבה אחת, ראס ארבל נ.ב. אחלה שירשור

REL YESAYA

New member
הסיפור שלי

אני לא יכול לנקוב בגיל...אבל בעיקרון הכל באשמת אמא שלי.... מגיל אפס היא שמה לי את המוזיקה הזאת ברקע..לקחה אותי איתה להופעות שהיו בארץ בזמנו....יזראל וויבריישן..בוג'ו בנטון בפעם הראשונה שהוא היה ...זיגי מרלי ועוד....סווטו בתור ילדון..... אלבום הראשון..אני לא זוכר... ומאז בעצם הכל היסטוריה ץץאני בתוך המוסיקה חזק...ולפני 8 חודשים התחלתי ביחד עם חבר טוב0מאור ענווה)את יסאייה קרו...שזה בעצם שתי חברים טובים שאוהבים מוסיקה מנגנים ביחד ורוצים לגרום לאנשים לרקוד.... וגם היה לי תקופה שלא הייתי שומע בוב מרלי אלא רק היית רואה הופעות שלו בוידאו כל הזמן בריפיט הבן אדם הזה תמיד סיקרן אותי וזה למה אני ממש אבל ממש מתרגש מהעובדה שזיגי מרלי מגיע לארץ!!! ריספקט זוס על השירשורים

MC SammY

New member
אוקיי

מאז שאני קטנה נורא אהבתי את UB40 ואת Inner circle...לא זוכרת אפילו ממתי, עוד כשהיו מראים קליפים שלהם בMTV
ומפה לשם, הכרתי את מוקי, ונגליתי לאהבתו לג'מייקה והתאהבתי בעצמי...משם כל האטרף שלי התחיל, שזה אומר לפני 3 שנים בערך.

mr dude101

New member
איך אני התחלתי עם הרגאיי...

באיזה גיל : בערך שנה אחורה מהיום בגיל 15++ איזה שיר/אלבום שמעתם בריפיט בהתחלה : מעל הצלילים של יוניטי סאונד מה הצליח לגרום לכם לדוש עוד בנושא : היה קל לי להתחבר למוזיקה של יוניטי בגלל שהיא כולה בעברית ומשם כבר המשכתי לעוד דברים הרבה זמן לפני זה אהבתי לשמוע שירים של פישי הגדול שיש לו נגיעות של רגאיי, הגעתי יום אחד למאדמאן בתל אביב פגשתי שם את דאדי ג'י וביקשתי ממנו אם הוא יכול להמליץ לי על דיסק מסוים, ומשם קיבלתי את הדיסק של יוניטי ונדלקתי.

Ras Arbel

New member
yo dude

מיסטר, אם אתה אוהב את הרגאיי/דאנסהול בעברית, חפש את המיקסטייפ we see da way clear של רודובי סאונד - מבחר רוב הספשלים העבריים שלנו על דיסק אחד! בנוסף, איאם מופיעים בשישי הזה בבארבי בהופעת רוטס ודאנסהול מיוחדת לקראת הסינגל החדש מתוך אלבום שני(!!!) צ'ולו יוצא עם אלבום בחודשים הקרובים וככה גם סילברדון!! התקוה 6 מופיעים בכל הארץ וככה גם קנגורו. בקיצור הרבה רגאיי בעברית!! כבוד ראס ארבל

mr dude101

New member
אין על רגאיי בעברית

רק חבל שאני מהצפון, והרגאיי עוד לא הגיע לפה.

"מעל הצלילים"- דיסק מדהים!!

כל הטירונות שלי שמעתי אותו!! במערכת!! בפול ווליום!! לא בדיסקמן עם רמקולים קטנים שאף אחד לא שומע!! אההההההה... עד שנגמרה השעת ת"ש חהחהחהחהחה... -כשף!

yaarasta

New member
רגאיי ביער

אני כבר לא זוכר כמה פעמים רשמתי את הסיפור הזה פה, (או קראתי על אחרים) BUT HERE IT GOES בתור ילד קטן בגטו של קינגסטון..... סתם, ממש. בתקופת הילדות שגרתי בארה"ב עם צמיחת ההיפ-הופ בתחילת שנות ה- 90, התחלתי להתעניין, אבל לא נכנסתי לרגאיי מיוזיק יותר מדי. הים וגלישה שחיברה אותי עם חבר'ה גולשים ששומעים רגאיי 24 שעות ביממה, (וכמובן שבשבילם רגאיי זה רק בוב מארלי והופעות של ראס דניאל בים עד היום), ראסטות עשיתי בתיכון אחרי תקופה של התעמקות במוזיקה (וחוסר בחפיפת שיער
, מכאן הכינוי יעראסטה) בתקופת הצבא שלי, שהתחילו הפסטיבלים (שנתנו עוד אז רספקט עצום לרגאיי), הייתי מבלה את רוב זמני ליד הבמה עם הצלילים הקאריביים והשחורים. אבל אף פעם זה לא לקח חלק משמעותי בחיי. אחרי הצבא, התחלתי לשמוע טיפה יותר דאנסהול (אלאפאנטמן, ביני-מאן, שון פול ועוד מספר אמנים טיפה יותר מסחריים) ושהתחילו הופעות הרגאיי מחו"ל בדינמו-דבש ואז בבארבי, התחלתי יותר להתקרב. מכאן התחלתי לפקוד מקומות שנתנו אז בית חם לרגאיי כגון הג'ה-פן, המחוגה, הסופהביט, ה- 9Beach בגלגולו הראשון בהרצליה וכו'. אחרי התעניינות טיפה יותר עמוקה, ורצון להביא את המוסיקה הנפלאה הזאת לעוד אנשים, התחלתי ליין בדרום ת"א. מכאן התחלתי לאסוף מוסיקה, לאסוף הקלטות ממסיבות (בארץ ובחו"ל) וכמובן לתעד אין-ספור ארועי רגאיי ברחבי הארץ (בקרוב התערוכה!!!) BLESS UP KEEP DE MUSIC FLOWIN N' DE WEED BURNIN! -יער

FreestyleBoy

New member
רגאיי שמעתי כל החיים אבל בקטנה

כאילו לא ייחסתי לזה חשיבות משהו תמיד העדפתי מוזיקה שחורה אבל,בבומבמלה לפני שלוש שנים גיליתי את הרגאיי באמת ומאז אני שומע המון האלבום ששמעתי בהתחלה היה כמובן של בוב מארלי ומאז התחלתי לשמוע את דמיאן,שיזל.זיגי מתיסיהו אלפנטמן איזארל ויבראשון וכו..

Nechi Nech

New member
"i remember the days when..."

מאז ומתמיד אהבתי לשמוע אומני רגאיי שהיו מעורבים בסצינת ההיפהופ (פישי, צ'ולו, בזוקה, סילברדון, סול ג'יי) עד שיום אחד הלכתי לדאנס בג'י ספוט הישן בכיכר אתרים - זה היה בזמנו ליין של רודבוי סאונד והם אירחו את יוניטי ואת מיי לורד... כעקרון לא ממש התלהבתי ממה שהלך שם... וזה לא מה שהביא לי את הכאפה... מאוחר יותר השגתי את המיקסטייפ של יוניטי "מעל הצלילים" ואת "דאנסהול & ספיישלים בעברית" של רודבוי סאונד (שעד היום אני שומע אותו אגב, מיקסטייפ גדול!) יותר מאוחר התחלתי ללכת הרבה לדאנסים של רודבוי סאונד...וככה נכנסתי לזה.. אגב, אחד האנשים שיותר הכניסו אותי לוייב של הרגאיי היה גיל שיי-די בנטון... (כפרעלייך) וזהו בעצם.

eviaman

New member
רביד...

יא מאן... אתה ממליץ הרבה על קפלטון REIGN OF FIRE איזה אלבום זה איזה שירים? REMEMBER THE DAYS הא ? איזה שיר מדהים... רק לא הבנתי איך בדיוק ALL MY LIFE זה שיר להתעורר איתו בבוקר..? REMBEBER THE DAYS זה שיר שצריך להתעורר איתו...

Nechi Nech

New member
All My LIfe

זה אחד הטיונים הכי פנאנייייים בארץ לבוקר שיר רגוע, וויקיד טינג!

K C

New member
חבר שלח לי את האלבום Da real thing

שמעתי... בהתחלה לא התלהבתי. אחרי שבועיים חזרתי לאלבום וקלטתי את הגאונות... הורדתי את praish ya jah, אלבום גאוני שגרם לי לזנוח את הראפ שהתקלקל לטובת הרגאיי. אני חב לרגאיי גם שינוי גדול באישיות, עכשיו רגאיי אצלי חזק בשורשים

למעלה