שירשור הכירות!

שירשור הכירות!

כי בכל זאת, שנדע קצת אחד על השני, אנחנו הולכים להעביר כאן שבועיים וחצי מאוד אינטנסיביים ביחד

כמובן שלא חובה לענות על הכל, רק על מה שנוח לכם

שם:
עיסוק מרכזי בחיים נכון להיום:
האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה:
ענפי ספורט מועדפים:
כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?:
הרגע הזכור לכם ביותר מאולימפיאדות בילדות:
הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה:
ספורטאי אהוב ישראלי:
ספורטאי אהוב לא ישראלי:

ולסיום מוזמנים לספר איך בעצם נחשפתם לענפי ספורט אולימפיים, איזה חלק יש להם בחיים שלכם
ומה הציפיות שלכם מריו באופן כללי

אני אתחיל

שם: רן
מקום מגורים: ירושלים
עיסוק מרכזי בחיים נכון להיום: כתב ספורט מתחיל :)
האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה: לא :(
ענפי ספורט מועדפים: כדורגל, כדורסל, טניס, ג'ודו, שחייה ואתלטיקה קלה
כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?: 4, סידני, אתונה, בייג'ין, לונדון
הרגע הזכור לכם ביותר מאולימפיאדות בילדות: האמת שלא נחשפתי לאולימפיאדות ממש בילדות, אז הכי מוקדם שאני זוכר זה שבתיכון בזמן הבגרויות התאספנו עשרות תלמידים ומורים בלובי של התיכון, וצפינו בגמר של איתן אורבך בסידני 2000, זה היה רגע מאוד מחבר ומרגש

הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה: אהיה חייב להיות באנאלי...אתונה 2004, גל פרידמן מביא זהב, והתקווה מנוגן בפעם הראשונה אי פעם באולימפיאדה, אבל אתן מקום של כבוד גם לארד של זאבי באותה אולימפיאדה.
ספורטאי אהוב ישראלי: אריק זאבי, מהפעילים אבחר באלון ששון, היורש הטבעי

ספורטאי אהוב לא ישראלי: מייקל פלפס
&nbsp
נחשפתי לספורט אולימפי בעיקר בזכות כל מיני אליפויות למיניהן בערוץ 1, וזה מאוד תפס אותי.
מעבר לתחרות הספורטיבית עצמה, אני מאוד נמשיך לקטע של הדירוגים והמספרים, זה משהו מאוד חזק אצלי, וזה עוד יותר יוצר עניין
בענפים אולימפיים שאין בהם יותר מדי התעסקות במספרים ובדירוגים, אני אוטומטית נמשך פחות.
בגדול, לא אגדיר את עצמי כאיזה פריק מטורף של ענפי ספורט אולימפיים וכו.
רוב הזמן אני כן מתעסק בעיקר בכדורגל, כדורסל וטניס
אבל אם יש אליפות שחייה כלשהי, או טורניר חשוב בג'ודו, או אליפות אתלטיקה ואפילו דיימונד ליג, אין ספק שאראה

amirfeld

New member
אני אמשיך

אני אמיר
בן 34
גר בחיפה
ספורט אהוב טניס ,גודו התעמלות משני הסוגים, שייט
ספוטאי האוב דודי סלע

דן1964

New member
הכרות

דן בן 52 מפתח תקוה עיסוק בספורט מתאמן בחדר כושר ראיתי אולימפיאדות החל בשנת 1972 במינכן משנת 1984 באולימפיאדת לוס אנג'לס השתתפתי במשחקים הפראלימפיים בשחייה אח"כ סיאול 1988, ברצלונה 1992 אטלנטה 1996 ואח"כ גם התחלתי לאמן את הנבחרת הבלגית של ספורט הנכים בשחייה ושחיתי איתם בסידני 2000,אתונה 2004, ביג'יין 2008 ולונדון 2012 .
הרגעים הבולטים שהיו לי הזכייה במשחים ב-1988 בסיאול ושמיעת ההמנון על דוכן מספר 1 עם הכרזת הכרוז על שבירת שיאים עולמיים וב-2000 בסידני הנצחון על השארת הנבחרת הישראלית המומה שראתה אותי תחת דגל בלגיה

trilliane

Well-known member
מנהל
היכרות

עיסוק מרכזי בחיים נכון להיום: לשונאית.

האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה: לא "עוסקת בספורט" אבל עושה פעילות גופנית, כי הגיע הגיל שבו חייבים קצת לזוז כדי לא להתנוון... אז בגדול פילטיס, יוגה, קצת שחייה (בעיקר בקיץ) והתחביב שלי בשנתיים האחרונות הוא החלקה בגלגיליות להב (לא משהו אמנותי או מקצועי, fitness ברמה די בסיסית).

ענפי ספורט מועדפים לצפייה: התעמלות מכשירים
(בעיקר נשים), החלקה אמנותית על הקרח, שחייה (הכול מהכול), אתלטיקה (בעיקר מקצועות מסלול וקפיצות, פחות חובבת זריקות והדיפות), קפיצות למים, התעמלות אמנותית. אם יש ישראלים בתחרות יש סיכוי לא רע שאצפה בה גם במקצועות שפחות מעניינים אותי (אבל בד"כ לא ג'ודו כי זה נורא משעמם אותי).

שונאת לצפות/לשחק במשחקי כדור לסוגיהם (למעט כדורת
), לא אוהבת הרמת משקלות או היאבקויות למיניהן (כולל אגרוף, אמנויות לחימה וכל מה שהוא אחד על אחד). בגדול אפשר לומר שאני אוהבת ספורט יחידני (לא פחות כשהוא מבוצע בקבוצה כמו מקצה שליחים או תחרות נבחרת) וזה גם די דומה לסוגי הפעילות מה שאני אוהבת לעשות בעצמי, למעשה. כמו כן לא צופה בענפי ספורט שאינם פעילות גופנית משמעותית (ירייה / רכיבה על סוסים / ביליארד או פול / מירוצי מכוניות / שחמט...
).

כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?: התחלתי בילדות, בסיאול 1988; צפיתי במתעמלת הרומנייה דניאלה סיליבש והתאהבתי. אמרתי לאמי שאני רוצה להיות מתעמלת, והיא אמרה לי שאני כבר מבוגרת מדי וחוצמה הזכירה לי שאני בלתי אתלטית בעליל...
(מה שנכון נכון). אבל הענף הפך לאהבתי הגדולה מאז ועד היום, וכשהנבחרת הרומנית (ההיא) הגיעה לביקור בישראל גזרתי ושמרתי את כל הכתבות בעיתונים. ב-1992 הייתי במחנה קיץ ואני זוכרת את ההודעה בכריזה על המדליה הראשונה של ישראל; ב-1996 הייתי בצבא ואטלנטה עברה קצת מעליי, אבל מסידני 2000 ואילך אני מחויבת באדיקות למסך הקטן למשך שבועיים בכל ארבע שנים.

הרגע הזכור לכם ביותר מאולימפיאדות בילדות: התבאסתי כשבן ג'ונסון ניצח את קרל לואיס, ואז פסלו אותו על סמים ושמחתי.

הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה: לי קורזיץ מפסידה במקצה האחרון וחברתה הספרדייה מחבקת אותה ומספרת לה שהיא חסרה לה על הפודיום. בכיתי מחדש בכל פעם שהוא שודר וגם עכשיו עומדות לי דמעות בעיניים רק מלכתוב על כך.

ספורטאי אהוב ישראלי: נטע ריבקין (לצפייה, ובמשלחת הנוכחית). מבחינת אישיות, אריק זאבי נראה לי 'מענטש' אמיתי (אבל באמת שאני לא נהנית לצפות בג'ודו... סליחה, אריק).

ספורטאי אהוב לא ישראלי: בהווה – סימון ביילס. בעבר – שון ג'ונסון. קניתי וקראתי את האוטוביוגרפיה שלה, צפיתי (יותר מפעם אחת...) בכל סרטוני ההתעמלות, הראיונות והריקודים שלה ב"רוקדים עם כוכבים" (בשתי הפעמים), ולאחרונה נרשמתי לערוץ שלה ביוטיוב ואני עוקבת אחרי הסרטונים שהיא מעלה עם בעלה.

דיברגנט חדש

Well-known member
היא הייתה גם ב-1980 במוסקבה

זכתה ב-2 מדליות זהב (קורה וקרקע), 2 מדליות כסף (קבוצתי וקרב רב).
&nbsp
אני חושב שאני יודע מהיכן הבלבול שלך, כי היא זכורה בעיקר מ-1976 כי הייתה המתעמלת הראשונה בתולדות האולימפיאדה שקיבלה את הציון המושלם 10 (שאותו קיבלה שש פעמים נוספות).
אגב, באותה תקופה, הלוח הכיל שלוש ספרות בלבד ועל כן התוצאה שהיא קיבלה הייתה 1.00, כיוון שלא ציפו שמשתתפים יצליחו להגיע לציון המושלם.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה נכון, ועדיין לא הבנתי את השאלה שלך... מה לגביה?

דיברגנט חדש

Well-known member
כי הבנתי את התשובה לבד שהיית צעירה מידי ולכן התייחסת לדניאלה

סיליבש ולא לנדיה.

trilliane

Well-known member
מנהל
התשובה הייתה על האולימפיאדה הראשונה, כתבתי 1988, אז מה הקשר?

גם לו הייתי מבוגרת יותר, עדיין נדיה קומנצ'י לא השתתפה בסיאול אז זה לא רלוונטי.

גליגלי6

New member
היתה עליה כתבה מעניינת בערוץ 8 הוט. אולי יהיה שידור חוזר.

תשאלו בהוט.

שיר m

Well-known member

שם: שיר
מקום מגורים: השרון
עיסוק מרכזי בחיים נכון להיום:

האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה: לא ממש
ענפי ספורט מועדפים: שחייה, טניס, וכל מה שמתאפשר:)
כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?: את שלושת האחרונות
הרגע הזכור לכם ביותר מאולימפיאדות בילדות: יותר נעורים, גל פרידמן בדרך לזהב
הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה: אריק זאבי בלונדון. נשבר לי הלב ביחד איתו.
ספורטאי אהוב ישראלי: מחבבת ומעודדת את כולם:) (אבל כן, אריק זאבי, ברור)
ספורטאי אהוב לא ישראלי: רפאל נדאל
&nbsp
ציפיות? בעיקר מקווה להספיק לראות כמה שיותר

NH1989

New member
היכרות

שם: ניר
האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה: היום פחות. בעבר הייתי משחק לעתים קרובות כדורסל וטניס.
ענפי ספורט מועדפים: כדורסל, כדורגל, טניס
כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?: 4. מסידני 2000.
הרגע הזכור לכם ביותר מאולימפיאדות בילדות: בסידני היה קשה לעקוב בגלל הבדלי השעות, אז אלך עם יום הקרבות של זאבי באתונה 2004.
הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה: בזווית הבינלאומית - ריצת ה- 200 של בולט בבייג'ינג..זה שיא עולם שלא האמנתי שיישבר. חייב להזכיר גם את ה- 100*4 חופשי מבייג'ינג. הקאמבק של ג'ייסון ליזק מול אלן ברנרד הוא אחד המדהימים וההזויים שראיתי במשחקים. בזווית הישראלית - אריק זאבי. פשוט כי קל הרבה יותר להתרגש מג'ודו מאשר משיט.
ספורטאי אהוב ישראלי: אין אחד שמתבלט מעל כולם. אולי שטילוב.
ספורטאי אהוב לא ישראלי: רציתי לומר פדרר אבל הוא לא יהיה באולימפיאדה :/ אלך על פלפס באולימפיאדה האחרונה שלו.

מאוד אוהב את האירוע עצמו. יש ענפים שלא הייתי מקדיש להם צפייה בכלל אבל ברגע שהם במעטפת הזו של האולימפיאדה הם אוטומטית מייצרים עבורי יותר עניין. אצפה בעיקר בענפים המרכזיים מן הסתם (אתלטיקה, שחייה, התעמלות) ובכאלו שמעניינים אותי ספציפית (כדורסל, טניס, ג'ודו).
מצפה לאולימפיאדת סוף עידן פלפס ובולט - מהגדולים שהיו ויהיו, לראות כוכבים חדשים שעולים לגדולה (קייטי לדקי הולכת לכבוש את ריו בבריכה) ולהנות בתקווה מהישראלים :)

אביבי1977

New member
היכרות

&nbsp
שמי (הספרותי...) אביבי, בן 38 מבני ברק.
&nbsp
עיסוק מרכזי בחיים נכון להיום: משלב ילדים מיוחדים בחינוך הרגיל.
האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה: בקייטנה האחרונה שיחקתי הוקי עם הילדים, זה נחשב?

בואו נאמר שאני הרבה יותר צופה מאשר פעיל, אבל התחביב המרכזי שלי הוא כתיבת מחברות ספורט ובימים אלה אני שוקד על מחברת אולימפית מפוארת שתכלול לא פחות מ-384 עמודים! כולל אלבום תמונות מהודר בסיומה ואלבום פרטי לכל מדליסט ישראלי (כן ירבו).
ענפי ספורט מועדפים לצפייה: בכוונתי לצפות בכמה שיותר ענפים, אבל החביבים עלי ביותר הם אתלטיקה, טניס, כדורגל וג'ודו (פחות בגלל המהלכים ויותר בזכות הישראלים)
&nbsp
כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?: את לוס אנג'לס 1984 איני זוכר, אבל בסיאול 1988, בגיל 11, כבר הכנתי את המחברת הראשונה שלי וצפיתי בחלק גדול מהתחרויות.
הרגע הזכור לכם ביותר מאולימפיאדות בילדות: היממה הנפלאה של הג'ודו הישראלי בברצלונה 1992 - כאשר ארד וסמדג'ה זכו בזה אחר זה במדליות האולימפיות הראשונות בתולדות המדינה.
&nbsp
הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה: לראות את יעל ארד עומדת על דוכן המדליות ומזילה דמעה.
&nbsp
ספורטאי אהוב ישראלי: יש הרבה. אבל אם צריך לבחור אחד, אלך על אריק זאבי הגדול, חברי לשכבה בבית הספר התיכון. הרגע העצוב שחוויתי היה הדחתו המהירה והאכזרית בלונדון. חבל שזה היה הקרב האחרון בקריירה שלו.
ספורטאי אהוב לא ישראלי: ביומיום אני אוהד את הטניסאי הצרפתי גאל מונפיס ושמח על השיפור שחל אצלו לאחרונה. אבל אם עלי לבחור ספורטאי שעשה "דבר או שניים" באולימפיאדות, אלך כמובן על האחד והיחיד... יוסיין בולט!
ציפיות מריו: לפחות מדליה ישראלית אחת. כאב לי שבלונדון נקטע לנו הרצף ואשמח להתחיל רצף חדש. אשמח אם זה יבוא מאלכס שטילוב ו/או מאחד הג'ודאים (דודי סלע לא נשמע ריאלי...). במישור הבינלאומי, שתהיה זו תחרות עם שיאי עולם באתלטיקה ובשחיה ועם מתח ועניין בענפי הכדור למיניהם.
שתהיה לנו אולימפיאדה קסומה!

עדןQ

New member
נעים מאוד...

ספורטאים אהובים: ניימאר, טיאגו סילבה
ספורטאים אהובים מפעם ועד היום: מייקל ג'ורדן, רונאלדו (ברזיל), פט קאש
ענפי ספורט אהובים: כדורגל, כדורסל, אתלטיקה (הריצות הקצרות, בעיקר)
ענף ספורט שנוא במיוחד: שחייה צורנית...

מאחלת ומקווה שישראל תיקח כמה שיותר מדליות..
ושברזיל תיקח את הזהב בכדורגל..

אופס..
כמעט שמתי פה שיר..

דוד ari

New member
היכרות

אני לא יכתוב על כל השאלות אבל.....
שמי דוד ,בן 19 מירושלים
חי כדורגל נושם כדורגל בועט כדורגל
משחק כדורגל כמעט כל יום
ספורט אהוב ,כדורגל כדורגל כדורגל.........
ספורטאים אהובים :מסי ,ניימאר ,איתי שכטר ,עומר אצילי ,פוגבה ,ג'ון אוגו ,ועוד שחקני כדורגל ענקים........

rapgamer4ever

New member
פששש לאונרדו לא ידעתי שאתה מנהל פורום

אני אצטרף:
&nbsp
שם: יובל
מקום מגורים: ירושלים
עיסוק מרכזי בחיים נכון להיום: סטודנט לרפואה
האם עוסק בספורט כלשהו? ואם כן במה: "עוסק" זו מילה קצת מחייבת. אבל אגרוף.
ענפי ספורט מועדפים: שחייה, אתלטיקה וכדורסל.
כמה אולימפיאדות ראיתם, ואיזה?: לונדון ובייג'ינג עקבתי ממש. מאתונה יש לי זיכרונות פה ושם.
הרגע המרגש ביותר שחוויתם באולימפיאדה: כל מדליה של ישראלים היא מרגשת אבל כנראה שהכי ריגש אותי הניצחון של פלפס ב-200 מעורב באולימפיאדת לונדון (הזכייה האינדבידואלית הראשונה שלו באותה תחרות, לאחר מספר כישלונות).
מרגש יכול לכלול גם רגשות שליליים. כל פעם שאני רואה ספורטאי נכשל בעיקר בענפים האסתטיים והטכניים זה צובט בלב.
ספורטאי אהוב ישראלי: אריק זאבי.
ספורטאי אהוב לא ישראלי: מייקל פלפס.

למעלה