שלום ארירי

R B E

New member
שלום ארירי

משתחררת לי קרן השתלמות בעוד מס' חודשים. האם זה יהייה נבון לכסות בה הלוואה גדולה שלקחתי? הפקיד בבנק,אמר שאסור להם לייעץ. אני יודעת שזה כסף לעת זיקנה,אבל לשלם ריבית זה ממש טירוף. לאחר שקראתי את ספרו של גיל אורלי,הבנתי מה אני עושה. נכון,החזר הלוואות. הבעייה שלי קצת שונה,אני לא בזבזנית, החתול שלי חלה ועשיתי הכל להצילו. הגעתי לרופא שפשט את עורי, החתול שכב 10 ימים בבית חולים ועשו לו בדיקות יקרות מאוד.צילומים וכו' לצערי החתולי מת. כמו כן יש לי עוד חתולים שצריכים חיסונים ,תילוע וכו' רוב הכסף שלי הולך על חיות המחמד שלי,אני לא יכולה בלי. אני מסתפקת במועט. זה קרה לפני 11 חודש,ואני עדיין בסחרור הלוואות. אודה לעצתך הנבונה. בברכה רות

ariri

New member
קרן השתלמות של רות

זוהי תכנית חסכון מהטובות שייש בגלל העובדה שהיא פטורה ממס'. אולם למרות טיב החיסכון ניראה לי כי הריבית שאת מקבלת עלייה נמוכה מהריבית שאת משלמת בגין ההלוואות שלקחת, בדקי זאת. כך שאין הגיון כלכלי לחסוך ובמקביל להיות עם חובות (תיאורטית את חוסכת כסף שלוית מהבנק) והבנק חוגג על עמלות וריביות. לסיכום אם את מתנהלת נכון המלצתי לשלם את החובות באמצעות קרן ההשתלמות ולהתחיל חיסכון חדש ליום סגריר.

למעלה