שלום גם לכם יקירי היקרים לא פחות מ

Sensei

New member
Shalom Eyal

I think you are studying in a very serious school.The Tai Chi center is well known and respected in Israeli martial arts.Your Master is considered one of the serious martial artists in Israel and has proven himself to be a strong warrior and a brave man.He is known to have killed with his bare hands. I am not a Tai Chi practitioner.However Tai Chi is based on certain Principles.These principles when kept allow for power in the Tai Chi techniques and in so doing allow its practitioner to be a powerful and dangerous advisary.Actually all traditional arts have principles and in many cases these principles are similar in the different arts practiced. Bottom line.It all depends upon the practitioner. *Personal attitude *Motivation *Hard work and lots of practice *Belief in oneself and in his art Good Luck with your martial arts . Shimon​

שמעון, מתי אורחות לוחמים הבא?

מתגעגע להיות האוקה שלך ושל צבר...

Sensei

New member
Uke for Tsabar

Doesn't that hurt too much? He is a Ninja and they dont take prisoners.

Sensei

New member
Many might not be

aware of the pain that is involved in the death process. Our Jewish tradition has taught us that there is much torment and perhaps spiritual anguish when one passes away.Death does not bring about immediate relinquishing of pain.The contrary might be true especially for those who are in KAF HAKELAH.Lets not forget about Gehenoim which is no walk in the park. HOWEVER for tsadikim as yourself
going to Gan Aden is a lovely deal. Untill 120..​

One of these days I'll die and find

out. When I do, I hope it will end quickly. On a less morbid aproach and just to make things clear, no missunderstandings: I have been UKE to Tsabar many times and while it might sometimes be scary, I was never hurt in any way - he takes good care of his UKE! ולמען הסר ספק, גם בעברית: הייתי אוקי לצבר פעמים רבות, ולמרות שלפעמים זה קצת מפחיד מעולם לא נפגעתי - הוא שומר על האוקה שלו!

Sensei

New member
That is because he

Likes you
. Tsabar is one of the most dangerous people I know .The other two are Master Nir Malchi and the other Gadi Skornik.I am sure there are others but who is counting? I just thank G-d that they are Proud Jews and are on our side. They are also very lovely people. Shimon​

the most dangerous people I met

were those rookies who held a gun for the first time, and didn't know how to handle it safely... And those veterans who thought safety rules do not apply to them.

שלום אייל,

כמוך גם אני התחלתי לפני מספר חודשים ללמוד טאי צ'י במרכז הישראלי לטאי צ'י (אצל גלי שגיא ברעננה וברמה"ש) - שעורים שמסבים לי אושר גדול. אבל בניגוד לך אני כבר מתאמנת מספר שנים בג'ודו. אינני חושבת שנכון להתחיל בו זמנית לימודי אומנות לחימה נוספת, הפנמת אמנות לחימה לוקחת שנים ועדיף להפיק מההשקעה הרבה באימונים את המקסימום, במיוחד בהתחלה. דרך אגב, כל אמנות לחימה בה תתמיד תחזק לך בבוא הזמן את הבטחון העצמי, ותיצור יציבה ושפת גוף בעלות כח הרתעה מפני כל ערס מצוי. (מקווה שתתפוגג גם השאיפה ל"לכסח קמעה" ערס מצוי). ממליצה ומאחלת לך שהמשיך להנות מאמנות לחימה אחת עם מורה אחד, ושתרגיש הנאה שלמה תקופה ארוכה.

תודה גם לך

ותודה לכל מי שענה לי פה. אני שמח שעוררתי עניין בדבר הראשי-תיבות המתאימים, ואני אשמח לשמוע עוד תשובות לשאלותי.

Kenshinkan

New member
דעתי:

מכיוון שהאומנויות האלה נמצאות בסילבוס של המרכז הישראלי - אל תתפזר. תתרכז באימונים שם. יש סיבה טובה למה סיפו מלחי החליט שרק אחרי שלב מסויים תלמידים יכנסו לשינג אי. אם אתה כבר שם לך עם איך שבית הספר מלמד. חוץ מזה יש במרכז גם שיעורים של "קבוצת לחימה" וגם "חוג" שינג אי נפרד, לא? בעז

../images/Emo45.gif ולא ../images/Emo13.gif קבוצת הלחימה מיועדת

למי שכבר מתאמן לפחות שנה, אבל קבוצת היוהו פתוחה לכולם. ביום ג' אני מלמד, ביום ד' דוד שיפר. אפשר לבוא לנסות, אולי יתאים לך

jossel

New member
אמנויות פנימיות

אמנויות הלחימה הפנימיות,על פי הידוע לי,הן בעלות הנציג היחידי שהשתתף אי פעם באימונים וקרבות של צבאות לוחמים בסין במהלך ההיסטוריה. {הנציג הזה אגב הוא שינג-אי}. ישנו מקום של כבוד לאמנויות הלחימה ה"פנימיות",אך לא בשל השיטה אלא יותר בגלל אמני לחימה מפורסמים ובלתי מנוצחים שיצאו מהם,וכרגיל אמנה את מר.wang xiang zhai,yao zong xun,zhao dao xin,gou yunn shen,wang mao zhai{wu style,tai ji quan}chen ting hua,ועוד המונים רבים וטובים. שינג -אי יעילה כמו איגרוף תאילנדי או קרב מגע או ג'ודו או סמבו,השאלה היא איך אתה מתאמן.מורים רבים נוטים לפרש בצורה מוטעית את הכוח של אמנויות הלחימה הפנימיות מבלי להבין את כוחן האמיתי.כוח שהוא לא צ'י לאjing ואפילו לא אלוהים,אלאביו-מכניקה,אנטומיה ופיזיולוגיה טבעיים. אין סודות ואין כוחות מיוחדים פשוט דרך נכונה וטבעית של תנועה של הגוף. עכשיו,אם מגיע מורה ונותן פירוש של ריפיון{במובן של חוסר מאמץ של השריר עד למצב שניתן לשלוט בו כמו בובה} למושג "רפוי" אז יש כאן איזושהי בעייה בהבנה ולכן ביישום.אותו דבר לצד שני,כיווץ שריר בצורה לא נכונה,או יותר נכון אי הפעלה נכונה של מצב של שיחרור-כיווץ גם הוא טעות בהבנה ויכול להוביל לבעייה ביישום. וכמו שכבר אמרתי,אין שיטה כזו או אחרת שהיא פרקטית יותר או פחות.יש שיטות שיש לגביהן בילבול וחוסר הבנה ולכן נראות כלא "פרקטיות". על הסיבות למה יש בילבול וחוסר הבנה,זה כבר עניין למאמר או שירשור אחרים.

למעלה