שלום וברכה

Naama331

New member
שלום וברכה

יש לי המון פניות מהקורות חיים שלי, אך מצאתי שפוסלים אותי ישר בראיון. מדוע? אני מריחה טוב, אני מתלבשת טוב אני עונה לעניין. מה עוד צריך בשביל להתקבל? איזה טיפים יש לכם כדי לעזור להתקבל לעבודה? אשמח לטיפים. תודה.

פסילה לאחר ראיון עבודה - טיפים לראיון עבודה

היי נעמה,
קשה לי לענות על זה בלי להכיר אותך ובלי לדעת מה את עושה בראיון "לא בסדר"
כמו שאת מציינת - ההופעה שלך מטופחת ולדעתך את עונה לעניין.
אז מאחר ואני לא יכולה לדעת מה ספציפית הבעיה (אם בכלל יש בעיה - יען כי זה יכל להיות מקרי...)
קבלי כמה טיפים לראיון עבודה:
ראשית נא
לכבות את הסלולרי כבר בכניסה לראיון/למבנה.
לא לשבת בחדר ההמתנה ולנהל שיחות פרטיות. מי שנמצא איתך בחדר - מקשיב ואולי אח"כ מדווח.
כיום המכשיר הסלולרי משמש לנו גם כשעון. אם הוא לא כבוי - אנחנו נוטים לבדוק במכשיר בכל כמה רגעים את השעה - לא לעשות את זה !

ובהחלט לא לקבל שיחות בזמן ראיון עבודה !!!

מראה חיצוני:
צריך לזכור שלמרות שזו סוג של "יציאה" וצריך להתגנדר - עדיין אנחנו לא יוצאים לבילוי לילי בבר...

1. לבוש סולידי מה שאנחנו קוראים "ספורט אלגנט" (לא גופיות, לא חשוף, לא מיני, לא צמוד מדי, לא מכנסיים קצרים...)
2. איפור - במידה סבירה (
לא למרוח תוכי על הפנים...
)
3. בושם - לא "עננים", קליל
4. תכשיטים - מעט, ולא גדולים
5. נעליים או סנדלים - לא כפכפים
6. שיער - מסודר או אסוף
ישיבה בראיון: קודם כל והכי חשוב לחייך !!!!!

1. לשבת זקוף
2. תיק להניח בצד, גם אם זה על הרצפה - לא להחזיק ביד ולא על הברכיים
3. לא לפלוש לשטח של המראיין - לא להישען על השולחן שלו, לא לגעת בשולחן
שלו... לשבת בנחת, ידיים אפשרי על הרגליים או אם יש משענת לכיסא, אפשר
לשלב רגליים ואפשר לא...
4. לא להתנועע/לא להתנדנד בכיסא
5. להישיר מבט וליצור קשר עין
6. להקשיב ולהשיב - לא להתנהג באופן "אסוציאטיבי" ולגרור את המראיין ל"שיחה". זו לא "שיחה" - זה ראיון עבודה. לא לנדב אינפורמציה, לא להוסיף על מה שלא נשאלת אם זה לא ממש שייך לעניין הריאיון. ראיון צריך להימשך בין 20 דקות לחצי שעה - לעיתים רחוקות זה עובר את פרק הזמן הזה . סטיות מהעיקר מאריכות את הריאיון והמראיין עלול להיות קצר בזמן וקצר רוח ולזכור את זה (לא לטובה) במקם את תוכן הריאיון...
7. לענות מהר, בלי היסוס . תגובה מהירה מעידה על ביטחון עצמי, כנות, אמירת אמת... - מי שחושב/מהסס עד שהוא עונה - זה מרתיע את המראיין.
8. לנסות לצאת עם "סיכום" מהריאיון - " האם אני אתקשר אליכם או אתם תתקשרו אלי " ? וגם - "מתי לצפות לתשובה" ?

אולי מיותר להוסיף, אבל אני נתקלתי גם בזה...
חחחח
:
בזמן ההמתנה - לא לשלוף סנדוויץ מהתיק או חטיף או מזון כל שהוא שגם מרשרש בנילון..., לא לצאת לעשן, לא ללעוס מסטיק....

Naama331

New member
נפלא.. זה פשוט מה שאני עושה.... כל מה שאמרת.....

• אני ממש דואגת להראות שאני מכבה את הסלולר, מורידה את המשקפיים מהראש כפי שלימדו אותי גם בהתחלה, המפתחות של האוטו בתיק, ממתינה בסבלנות. מחייכת, מחכה בהתרגשות עד שיקראו לי. ואני בהחלט לא עושה את כל מה שרשמת. בטח שזה לא שיחה זה ראיון עבודה, למדתי את זה ממזמן.. למדתי שלא מעניין אותם חיי האישיים.. אז מה בכל זאת? אפילו גילי עדיין לא נושק ל 40, בסה"כ 34, אז אני עדיין לא מבוגרת מדי... בהחלט כל מה שרשמת אני עושה. אך עדיין אני לא יודעת מה הבעיה .... למה אני לא עוברת לשלב הבא. לפעמים נדמה לי שצריך גם מעבר לזה, אולי קשרים מאנשים שמכירים אותי.. מישהו שיכול להשחיל מילה במידה ומכירים. פעם לא רציתי שיתערבו ורציתי להתקבל לעבודה בכוחות עצמי. אך היום נוכחתי לדעת לצערי שלא רק כך עובדים הדברים.
  • תודה על המענה המהיר.

ללמוד להתראיין לעבודה

היי נעמה,
אז אם הכל בסדר לדעתך ובכל זאת - את עדיין "לא עוברת ראיון", אני חושבת שאולי כדאי שתיעזרי בשרות של יועץ/ת .
יש פסיכולוגים תעסוקתיים שעוסקים בליווי של מחפשי עבודה.
אני מכירה מקרוב אנשים שזה עזר להם.
אני לא רוצה להמליץ על מישהו מסויים. יש לזה עלויות (לא ביוקר, אבל גם לא בזול..) + כל יועץ יש לו דרך אחרת/שיטה אחרת, מספר מפגשים שונה... מסובך לי להמליץ. אני מציעה שתכנסי לאינטרנט ושתמצאי לבד - תתקשרי למספר יועצים, תשמעי מה המחיר ומה בדיוק השרות וגם תבחרי כאלו שקרובים למקום מגוריך שיהיה לך נוח.
שתיים או שלוש פגישות, או לפעמים אפילו אחת... בהחלט יוכלו לעזור לך להבין היכן הבעיה, מה הבעיה ולפתור את הבעיה .

Naama331

New member
אכן רעיון שלא חשבתי עליו עד עכשיו

אולי באמת אעשה זאת תודה רבה!

Surrealistical

New member
היתה לי את הבעיה שלך

פשוט לא לקחו אותי לאף עבודה ולא הבנתי למה. הטיפים שנתנה לך שירן הם נכונים אבל אלו עובדות יבשות ובהחלט לא מספיקות בשביל שיקחו אותך. ואת לא צריכה לענות ישר לעניין. אני היתי עושה את זה ולא היתי משאירה רושם בכלל. מעסיקים לוקחים את אלו שמשאירים רושם כי על כל תפקיד יש עוד 10\20 מועמדים. ואני מתכוונת:
נניח שואלים אותך "איזו סוג עבודה את מחפשת?"
את רוצה לענות ככה שתצאי טוב, אבל, נניח, לענות "אני מחפשת עבודה מגוונת ומעניינת" זו תשובה ישירה אבל לא תורמת לך. רצוי לענות בצורה "אני מחפשת עבודה מגוונת כי אני מאמינה שאני יכולה לתרום הרבה. למשל בעבודה הקודמת שלי עסקתי בכמה דברים במקביל ומאוד נהנתי מזה" כאילו... שזה יהיה שאר בשבילך לספר על עצמך דברים שמעסיקים יראו כתכונות טובות לעובד.
יש כאלו שזה ממש מובן להם ויש כאלו שפשוט לא מבינים מה רוצים מהם. לא יודעת לאיזו קטגוריה את נופלת.

צלמי את עצמך מדברת וכאילו מתראיינת, או

אפילו בקשי חברה לשאול שאלות ולהסריט את התשובות.
אני גיליתי כל מני דברים על עצמי, למשל שאני מעקמת את הפרצוף בצורה מוזרה כשאני אומרת משהו מצחיק. כל מני ניואנסים כאלה שלא שמתי לב ולא אמרו לי אף פעם. שמתי לב שאני גם מצחקקת יותר מדיי כשאני מתוחה בראיון ולראות את זה בעיניים עזר לי להפסיק את הרגלים האלה.

שמואל166

New member
ונניח שאת מהנדסת טובה,,,,

(אינני מכיר אותך. זו ספקולציה) האם העובדה שאת מעקמת פרצוף כשאת אומרת משהו מצחיק או מצחקקת יותר מדי זו סיבה לא לקבל אותך לעבודה? זו לא סיבה לא לקבל אותך לעבודה וזו לא סיבה לא להתחתן איתך. מי שצריך יעוץ והכוונה הם המראיינים. מכיון שמנהלים שלא מבינים הם מנהלים אלה הדברים שהם בוחנים. מנהל שמבין בוחן את כשורייך המקצועיים ולא איכפת לו אם את מצחקקת או מעקמת פרצוף בזמן שאת מספרת בדיחה.

שמואל166

New member
את 100% בסדר. הזהרי מעצות המלמדות אותך לתקן את דרכ

נעמה, את 100% בסדר. לא סתם נוהגים לערוך הקבלה בין ראיון עבודה ובין דייט של גבר ואישה. בשני המקרים שולטת מקריות, סתמיות ורדידות. אין שכר ועונש. שימי לב שלכשורים מקצועיים לא מתיחסים. איך להתלבש, לשבת זקוף, להישיר מבט, לחייך וכו'. החשיבה לפיה אם בכל מקום את לא עוברת את הראיון משהו אצלך לא בסדר ועליך לתקן את דרכיך היא חשיבה של קבוץ. לפי חשיבה זו, החביבה במיוחד על פסיכולוגים כיון שהיא מאפשרת להם להושיב אותך על ספסל נאשמים, בית הדין המהפכני של "כולם" הוא בית הדין האולטימטיבי. תאמיני לי, נעמה, אמינותו של בית הדין של "כולם" מפוקפקת. את לא צריכה עצות ואת לא צריכה הכוונה ואת לא צריכה טפול.
אולי את יותר מדי מוכשרת? אולי זו הסיבה לדחיה? ארגונים רוצים עובדים חכמים אבל לא יותר מדי חכמים. עובד חכם מדי הוא איום. הם גם אוהבים קונפורמיזם. אולי את לא צועדת בתלם? לא אוהבים כאלה.
בהצלחה!

Naama331

New member
אתה צודק לגמרי!

גם אני לא מבינה את העניין הזה.. מה יותר חשוב מראה ? או הכישורים? אני חושבת שגם המנהלים עצמם שכחו את הנוהל המקובל . מה צריך לקבל לעבודה... בן אדם או חיה ? אני כבר לא יודעת באמת מה הבעיה....אפילו שגיאות כתיב אין לי... שאני חושבת שזה א',ב' שמזכירה צריכה להיות. או לדעת אנגלית, מחשבים, שזה יש לי.
הקלדה עיוורת...... פשוט אין לי מושג מה הבעיה..

היי48

New member
אין מה לעשות-שניהם חשובים

נכון שמשהו כמו מראה לא אמור להיות פקטור בקבלה לעבודה, אבל המציאות היא שהוא כן. או אולי יותר מדויק לומר שייצוגיות היא פקטור. יש תפקידים שבהם שמים על זה יותר דגש ויש כאלו שפחות, ואולי אפילו במקרים מסוימים בכלל לא, אבל הבעיה היא שלא תמיד אפשר לדעת מראש מהי הגישה של המראיין ומהן הדרישות שלו מהמרואיין.
לכן בסופו של יום-ההחלטה היא שלך. כמובן שאת הפן המקצועי את חייבת להכיר, וכדאי לחזור על נושאים מקצועיים שעשויים לעלות בראיון.
ולגבי עניין המראה/ייצוגיות או כל דרך אחרת שאפשר להגדיר את זה-עדיין קיימת אופציה שהמראיין שלך יהיה שטחי וכן יהיו חשובים לו דברים כמו סגנון לבוש/איפור/שיער מסוים. אני לגמרי מסכימה איתך שזה שטחי ומטומטם ולא צריך בכלל להתחשב בזה בתהליך הקבלה, אבל המציאות היא שיש מראיינים שכן מתחשבים בזה. לכן את צריכה להחליט האם את מוכנה להתאים את עצמך לזרם מהבחינה הזו, אם אפשר להגדיר את זה ככה, או שלא. וזאת כמובן ההחלטה שלך בלבד.
ואגב, מי יודע, אולי גם יש מראיינים שכן שופטים ע"פ מראה אבל באופן הפוך-דווקא יעדיפו לקחת מישהי שבאה בלי איפור, עם טרנינג וחולצת T, עם שיער בלי פן/ג'ל וכו'.. אבל אני מנחשת שאם יש כאלו הם מיעוט..

חשיבות ההופעה החיצונית בקבלה לעבודה

החשיבות היא פחות ה "יופי" החיצוני. אנחנו כולנו לא לגמרי תמימים... ואנחנו כן מודעים לכח/השפעה שיש למראה חיצוני על כולנו. בלי צביעות... ולכן נכון שאנשים שהם "יפים" על פי הנורמות החברתיות המקובלות לפעמים יש להם עדיפות מסויימת, לפחות בתת ההכרה של המראיין/מראיינת.
אבל בסופו של דבר הדגש הוא דווקא יותר על טיפוח.

הופעה מטופחת - זה יותר מה שקובע, פחות היופי החיצוני. אולי היופי החיצוני קובע במהלך 2 או 3 דקות ראשונות של הראיון. אח"כ ממילא השיחה היא שקובעת.

היי48

New member
ובלי קשר, שכחתי לכתוב:

יכול להיות שבאמת אין שום בעיה. לפעמים חיפוש עבודה זה גם עניין של זמן ומזל, ועד כמה שזה יכול להיות מייאש צריך להמשיך ולהתמיד בחיפוש ובסוף מוצאים.
בהצלחה!

Naama331

New member
נכון... אני תמיד ממשיכה לחפש קצת מתייאשת.

אני מקווה שבסוף אמצא מה אגיד ומה אומר... בנתיים אני גם עובדת במקצוע השני שלי אך רק באופן זמני.. וגם שם לא מבטיחים עתיד.... זה גם מתסכל... אולי יום אחד אתקדם הלאה ואמצא את מקומי כמו שכולם מוצאים. בעז"ה בשורות טובות... ושבת שלום לכולם תודה רבה על הטיפים והתגובות.

למעלה