שלום ומזל טוב על הפורום ושאלה בהמשך

husam11

New member
שלום ומזל טוב על הפורום ושאלה בהמשך

לפני זמן קצר עברתי לדיג עם רולר באזור קיסריה, הבעיה שהקרס נתקע די הרבה פעמים וזה מעצבן ומייאש, יש איזה שיטה למנוע זאת? ניסיתי להשתמש במצוף גדול אבל זה לא זה, יש עצות? תודה רבה

New member
אני מניח שלא מדובר בז´ירז´ור...

דבר ראשון, אי אפשר למנוע זאת לחלוטין.אני דג עם רולר כבר זמן רב, ועדיין מאבד קרסים ומשקולות. הדרך הבדוקה והיעילה להמנע מכך היא לא לגרור את הקרסים,כלומר,לאחר הזריקה גלגל את החוט מעט עד שהוא יתיישר והנח לרולר.גלגל את החוט אך ורק אם תפסת משהו או להחלפת פיתיון ואז עשה זאת במהירות כך שהמישקולת והקרסים לא יגררו על הקרקעית. הקפד לקשור את הקרסים בעזרת חוט חלש יותר,כך תאבד רק אותם. דיג מוצלח.

paluta

New member
ישנה שיטה שיכולה לעזור

בעבר הרחוק כשהינו משתמשים במשרולת וקרס/ים היינו שמים מצוף בין המשקולת הכבדב לבין הקרס/ים מצוף של 3 - 5 גרם - המצוף היה מרים את הקרס לעומת המשקולת וכאשר היינו מגלגלים חזרה הקרס לא הייתה נתפשת בקרקעית ו/או הסלעים - אם המקום סלעי מאוד המשרולת היא שתהווה את הבעיה מכיוון שהיא עלולה להתקע בחריצי בסלעים - לכן משקולת בצורת כדור עדיפה לפעמים באיזור מאוד סלעי על פני משקולת מוארכת

אוריא

New member
זה חלק מהענין.

אין הרבה מה לעשות נגד זה. זה קורה לכולם וזה חלק מהענין. 2 דברים אפשר לעשות בשביל לשפר את הענין: 1. לגלגל מהר חזרה כשהחכה ישרה כלפי מעלה. בצורה כזו המשקולת פשוט "תרחף" מעל המים. כמובן שאם אתה דג במרינה ויש לפניך 2-3 מטרים של סלעים, אז כאשר המשקולת מתקרבת תתחיל להוריד את החכה למצב מאוזן כך שתשתמש במלוא אורך החכה על מנת לעקוף את הסלעים. 2. לשים קרסים רק מעל המשקולת או לשים חוט קצר לקרס שמתחת למשקולת. בצורה כזו אתה מבטיח שקרס לא תתקע בסלע. בקשר למשקולת זה סיפור אחר. עוד הערה קטנה בנושא הזה. אני משתמש בחוט לידר כלומר אני מוסיף עוד 2-3 מטר של חוט עבה יותר בקצה החוט. לדוגמא אם ברולר יש חוט 0.4ממ אני שם 2 מטר חוט 0.5 בקצה, ועליו את המשקולות והקרסים. גם פה לחוט הזה יש 2 תפקידים: 1. אם אני נתפס בסלע ואני צריך לקרוע. החוט יקרע בנקודת החיבור בין החוט הדק לעבה. וכך אני לא מאבד חוט מהרולר. 2. כשאנחנו מטילים חזק, ועם משקולת כבדה (100 גרם ומעלה) מתפתח על החוט עומס רב. לפעמים עד כדי קריעה של החוט. מקווה שעזרתי. אורי.

New member
לא צריך להתחכם...

חסם תקשיב היטב, קיבלת פה עצות כגון שימוש במצוף או הורדת הקרס התחתונה, אני בטוח שהם ניתנו מכוונה לעזור אבל מדובר כניראה באנשים חסרי ידע!! אני דג בעזרת רולר המון זמן.יש לי 3 קרסים,2 מעל המישקולת אחת מתחת למישקולת.80 אחוזים מהדגים ניתפסים על המישקולת התחתונה שמונחת על הקרקעית.ככה זה, דניס ומרמירים שהם עיקר הדגים שתופסים אוהבים לאכול מהקרקעית, אל תוותר על הקרס התחתונה ואל תשתמש במצוף.הכן בבית מס´ קרסים עם חוטים שתוכל לשים במקרה ואיבדת קרס. בהצלחה

ה ד י י ג

New member
השיטה שלי

פשוט מאוד, דבר ראשון צריך נסיון ככל שתדוג יותר תאבד פחות ציוד. דבר שני כמו שנאמר כאן תחזיר את החוט מהר כך שהוא לא יתקע בדרך באף סלע ושהוא קרוב אליך ולפני הסלעים תן הקפצה קטנה (לא חזקה)של החכה ותמשיך לגלגל עד שהמשקולת והקרסים מגיעים.

לייזר

New member
לחוסם 11 שלום

שלום לך בשביל לענות לך הייתי צריך להביא מתרגם בשביל לדעת איך קוראים לך ועכשיו לעניננו ידידי ראשית אל תעזוב את הבוס . שנית כאשר אתה דג במקום אם הרבה סלעים לא יעזור כלום כי פעם ניתפסים הכרסים ופעם העופרת .חבוב השיטה הכי טובה כאשר אתה בטוח שהפיתיון שלך טוב ולא נופל זרוק ואיפה שנופל זהו לא למשוך את החוט אפילו בעדינות ותאמין לי כאשר הדג יבוא הוא יבלע ואתה תהייה מבסוט שים לב כאשר יש דיג טוב הכרסים ניתפסים הרבה פחות אז כשאין דיג פשות לא לא לתת את המשיכות העדינות האלה שאולי יש דג למרות שזה מגרה . בהצלחה וייאלה בי..

husam11

New member
תודה רבה לכם...

תודה רבה לכם על התשובות, אני אנסה חלק מהרכיונות ומקווה להצליח, דרך אגב מישהו הולך לדוג בת"א, אני עוד מעט עובר לגור שם לרגל לימודים? ביי

למעלה