שלום לך מולי וברכות.

orlu

New member
שלום לך מולי וברכות.

לא כל כך ברורה לי ההגדרה של רופא ספורט,האם התמחותו היא בפגיעות ספורט או שמא יוכל לענות לי על אופי הפעילות הרצויה עבורי,מינון פעילות כזו או אחרת.? ברור לי שבמכון ווינגייט ישנן מכונות כאלו ואחרות למדידת מסה של שריר ויעוץ קלורי ופעילות גופנית אך אני לא באיזור ןקשה לי להגיע לווינגיט. תודה

רפואת ספורט

שלום רב, רופא ספורט עוסק בכל ההיבטים הקשורים בפעילות גופנית וביניהם: פיסיולוגיה של המאמץ, קרדיולוגיה, פגיעות ספורט וכו´. בדרך כלל רופאי הספורט מתמחים במערכת הלב וכלי הדם ותפקודה במאמץ (כולל כמובן פתולוגיות) ובפגיעות הספורט השונות המהוות חלק בלתי נפרד מהעיסוק בספורט. לכל רופא יש תחומי ידע נוספים בהתאם לרקע ולהכשרה שלו. לשאלתך, בהחלט ניתן לייעץ ולכוון באשר לעיסוק בפעילות גופנית על כל ההיבטים והמשמעויות (מינון, משך, עוצמה, תזונה, הנחיות וכו´). אנו כאן לשירותך. בברכה, מולי

orlu

New member
התבוננתי בפעילות גופנית אליה

הפנית אותי,מכאן אני אולי מבינה תשובה לשאלתי הבאה. זה שלושה חודשים שאני מתאמנת בחדר כושר,הליכון או קרוס במשך 30 עד 40 דקות,ומישקולות של 1 קג מעט מאוד. הירידה שלי במשקל בעיקר מהרגליים,ומעט מאוד מהגוף. האם הליכון וקרוס לא אמורים לענות על הירידה כפעילות אירובית?מכל הגוף? התכוונת לומר בפעילות הגופנית ( האתר ) ששילוב הפעילות עם משקולות וסטים חוזרים יעזרו לירידה במשקל בבטן? ויש מה להוריד בקצור אתה מבין שהתבלבלתי,אגב אני בת 45. תודה

קצת מבולבל

שלום רב, מצטער, איני יכול להבין מה את שואלת... אנא נסי להיות ברורה יותר. בברכה, מולי

orlu

New member
אנסה שוב

קראתי את המאמרים אליהם הפנית אותי,על כל פנים שאלתי היא לאחר קריאת המאמרים האם תרגילי חיזוק עם משקולות או בלי משקולות ותרגילי שרירי בטן,מוסיפים לאפקט הירידה במשקל?או משטרתם היא רק חיזוק .ורק הפעילות האירובית מורידה במשקל ובהיקפים לגברים ונשים כאחד. אני מקוה שהבהרתי עצמי הפעם.

עידוד הירידה

שלום רב, עיקר הירידה במשקל תושג באמצעות ההוצאה הקלורית, דהיינו הוצאה קלורית באמצעות פעילות אירובית בערך של משקל הגוף כפול 10. זוהי ההוצאה הקלורית המומלצת לשבוע. בנוסף יש לשלב כמובן תזונה נכונה על מנת לבקר את כמות הקלוריות הנצרכת. אימוני משקולות קלים עשויים להגביר את הקושי באימון האירובי, לדוגמא צעידה עם משקוליות חפתים או משקוליות יד. אימוני התנגדות חשובים מאוד על מנת להעלות את מסת השריר אולם כאן מדובר על העמסה יותר גדולה מאשר משקולות קטנים. בברכה, מולי

olee

New member
גם אני גם אני רוצה אבל לא הכי מבין

מזזה זאת אומרת הוצאה קלורית.אנא הסביר לי אני גבר בן 50 משקלי 100 אז איך אני עושה את החישוב? 1000 קלוריות אבל מזה הוצאת קלוריות?במשך שבוע?

גידול בסעיף ההוצאות

שלום רב, הכוונה היא ל-1000 קלוריות באמצעות פעילות גופנית במהלך השבוע. לדוגמא, 3 אימונים בשבוע שכל אחד מהם שקול לכ-350 קלוריות (לגביך מדובר ב-3.5 ק"מ של הליכה, לדוגמא). בברכה, מולי

orlu

New member
נהדדר תודה,אלא שלא ברורה לי

תשובתך בנושא המשקולות.אני שואלת האם משקולות ותרגילי חיזוק עוזרים לירידה במשקל?או רק מחזקים שרירים? תודה רבה

משקוליות או לא להיות

שלום, בגדול תרגילי חיזוק עוזרים לירידה במשקל ובשיפור מדדים בריאותיים רבים אולם הם אינם מהווים תחליף לפעילות אירובית. עצם פיתוח מסה שרירית מגדילה את קצב חילוף החומרים משום שלמסה שרירית יש דרישות אנרגטיות גבוהות בהרבה מאשר למסה של שומן. בברכה, מולי

למעלה