שלום לכולם - אני חדש פה...

שלום לכולם - אני חדש פה...

שלום קוראים לי אלירן ואני סוכרתי כבר שנתיים וחצי זאת פעם ראשונה שאני פה אז קודם כל נעים לי מאוד להיות במקום שמבינים אותי ודבר שני יש לי קצת בעיות עם האיזון מישהו רוצה לדבר?

portland

New member
שלום לך....

ומה הבעיה שלך אם האיזון?

אז ככה ../images/Emo5.gif

אני מטופל באינסולין והיו לי שני מקרים של היפוגליקמיה חריפים יענו התעלפתי במקומות ציבוריים... ומאז אני מפחד מזה מאוד אז אין מצב שיהיה לי סוכר מתחת ל200 אני משתדל שיהיה מעל 200 ואני מרגיש היפו כשהרמה שלי 150 אני כבר מתחיל לרעוד אני לא יודע מה לעשות ? מישהו מבין אותי?

אהל´ן אלירן

אהל´ן אלירן,מה המצב? מצטער על האיחור בתגובה.(רואים חדשות,כדורגל,וכו´...). לפי מה שהבנתי,מצבך די "on the face",או בעברית כהלכה,על הפנים.... האם אתה מטופל ע"י זריקות,או האם אתה משתמש במשאבת אינסולין? לי יש סכרת כבר שש וחצי שנים,ואני מחובר למשאבה כבר שנה וחצי. בתקופה שהייתי עם זריקות,האיזון שלי היה די סביר,ברמה של 7% בבדיקות ה-Ha1c. מאז שהתחברתי למשאבה,הגרף של אחוז ה-Ha1c נמצא בסימן ירידה,וכרגע אני עומד על,תחזיק חזק.... 5.8%!!! טוב,נעבור לעניינך: הבנתי שאתה מרגיש היפו בזמן שרמת הסוכר שלך עומדת על 150.הבנתי נכון? אני לא יודע למה זה כך,כדאי שתתיעץ עם הרופא המטפל. לי,באופן אישי,היו זמנים שהייתי מרגיש כאילו אני בהיפו,ובדיקת דם הראתה שרמת הסוכר שלי נורמלית לחלוטין(ערכים בסביבות ה-80 עד 90). כיום,זה כבר לא קורה לי. לגבי ההתעלפויות: כנראה שאתה מזריק יותר מדי אינסולין.לדעתי,עלייך להתייעץ עם הרופא או האחות,לגבי מספר היחידות שעליך להזריק.כנראה שבולבלת בשוגג,ואתה מזריק יותר ממה שעלייך להזריק. תדע לך,שזה מסוכן,להכנס להיפו לעיתים תכופות.רופא המשפחה שלי,סיפר לי פעם הסכנות שטמונות במצבי היפו,ואחד מהם,הוא כניסה לתרדמת,בגלל היפו רציני!! לא נעים בכלל.....
שאלה שעכשיו עלתה לי לראש:מתי התעלפת? אחרי פעילות גופנית? אם כן,עליך להצטייד בממתקים אם אתה יודע שאתה הולך לבצע פעילות גופנית. זהו,כרגע אין לי מה להוסיף. אם יעלה לי משהו לראש,אני אכתוב. אם יש לך שאלות,אתה מוזמן לשאול. שמור על עצמך, סקיפיו אפריקאנוס

portland

New member
מזה?.????

אתה רועד שיש לך 150? זה אפשרי בכלל אני מגיע ל 50 ככה אני מתחיל לרעוד.. תשאל את הרופאה שלך אני חושב שהיא תעזור לך בנושא הזה כי אני אישית לרוב תמיד מתחת ל 150 ואני מרגיש מציון
וזה שיש לך 12.6 קשור לזה שיש לך גבוה כל הזמן... אז אל תלחץ שיש לך 150 זה בסדר גמור.. ותהיה בריא הכי חשוב... :) :)

אוקיי אז ככה...../images/Emo5.gif

אני מטופל בזריקות אינסולין בתחילת המחלה הייתי בסדר עם ערכים בין 70 ל120 והרגשתי טוב מאוד התעלפות אחת הייתה לי ב"ירח דבש" מה שנקרא אם אתה יודע מה זה והשנייה הייתה אחרי ארוחת צהריים שהלכתי לאיזה חנות לקנות משהו זה לא היהאחרי מאמץ גופני ואני מזריק בדיוק כמו שהרופאה המטפלת שלי אמרה לי וזה מתאים לי האינסולין אין לי בעיות עם המידות. תשמע אני מפחד מהיפו אני התעלפתי פעמיים במקומות ציבוריים שקטים במזל היו שם אנשים אתה מבין? אני מפחד דוגרי אני פחדן בקטע הזה אני לא יודע למה אני מרגיש היפו מתחת ל150 זה תמיד ככה אני מרגיש סחרחורת רעידוות וכו´ ואז אני בודק אני רואה שיש לי 130 נגיד וזה מפליא אותי

shugi28

New member
שלום לך !

הסיבה שאתה מרגיש בסימפטומים של היפו כבר ב 150 נעוצה בזה שאתה ממש לא מאוזן .. גם לי בתחילת הדרך כשהייתי ב Ha1c של מעל 10 הרגשתי בהיפו באזור ה 100-110 ולאט לאט עם הזמן כשלמדתי להתאזן וגם אחרי שעברתי לליספרו זה עבר .. היום לפעמים אני מגיע ל 50 בלי להרגיד כלום ..( ועומד על Ha1c של 6.8 ) אני תמיד ממליץ לכולם לעשות פעילות גופנית .. תמיד עוזר גל בלי כל קשר לסוכרת ואם תפתח תחביב ספורטיבי כמו לדוגמא שחייה ,אופני שטח וכד´ בכלל תהיה על דרך המלך לאיזון מושלם לילה טוב שוגי .

היי אלירן.

גם אני מצטערת על האיחור בתגובה, שפוט היו לי בעיות במחשב ולא יכולתי להכנס! בכול מקרה תדע לך שאני עכשיו על אמוגלובין 13!!! (ואני רק בת 14). ואני מאוד ממליצה לך להתחבר למשאבה, זה נוח, זה פשוט, זה נותן לך חופש מפה ועד הודעה חדשה... לדעתי אתה צריך גם ללכת לדיאטנית מוסמכת לסוכרת, היא תעבוד איתך על תפריט מסודר כולל כמה להזריק ובאיזה כמות... גם אני הרגשתי בתחילת הדרך היפו בערכים של 150 זה מאוד מבלבל בהתחלה אבל אתה צריך להפנים את העובדה שזה רק מצב זמני זה יעבור אם תתחיל להתאזן ולהכנס לדיאטה מסודרת... מאחלת לך בהצלחה והרבה בריאות כי זה הכי חשוב!!! תיידע אותנו מה קורה, ותדע שתמיד יש לך אותנו...

תודה רבה על העצות../images/Emo8.gifמישהו כאן מטופל

מישהו כאן מטופל בשניידר שבפתח תקווה? ואני חושב שאתם צודקים בקשר לאיזון ולהיפו ברמת 150

למעלה