שלום לכולם - אני רוצה להפוך לעוסק פטור.

maorbarazani

New member
שלום לכולם - אני רוצה להפוך לעוסק פטור.

אם זה אינו הפורום הנכון, אשמח אם תפנו אותי, כי לא מצאתי בתפוז אלטרנטיבה טובה יותר.

אני שכיר ועובד במקום כלשהו, אך מעבר לכך רני רוצה לעשות עבודה בתור עצמאי בתחום שאני מתעסק בו (מוזיקה וסאונד)
אחרי התייעצויות עם חברים וקרובים הבנתי שמה שאני בעצם מכוון אליו הוא פתיחה של תיק עוסק פטור. כמה שאלות יש לי בקשר לזה:

- האם חובה לעשות את כל העניין דרך רואה חשבון, או שאפשרי לטפל בזה עצמאית?
- על פי הערכה שלי, אני לא אגיע ליותר מ- 2000 שקל בחודש הכנסה מהעסק העצמאי שלי, אבל שמעתי שרשויות המס יודעות למרר את החיים לאנשים וצפויים לי שבעת מדורי גיהנום- האם שווה בכל זאת לבצע את הכל דרך רואה חשבון כדי להימנע מהצרות?
- קיבלתי מרואה חשבון הצעת מחיר של דמי טיפול בתיק לשנה- בערך 1500 שקל. מחיר הוגן? סופ"ש וקצת קשה לי לעשות סקר שוק כיוון שאני חדש מאוד בעסק.
- הבנתי שאני יכול להוציא רק קבלות. מה ההבדל מבחינתי בין חשבונית לקבלה? האם לקוחות פוטנציאליים שלי יכולים לדרוש ממני חשבונית, או שקבלה אמורה לספק כל אחד שמקבל את שירותי?
- הבנתי שלפני הנפקת קבלה, אני שולח "בקשת תשלום", הלקוח מעביר לי את הכסף, ואז אני מוציא לו קבלה. מישהו יכול להפנות אותי ל"בקשת תשלום" כזו לדוגמא באינטרט? לא הצלחתי כל כך למצוא.

אני יודע שזה הרבה, אבל אשמח אם תוכלו להיות לי לעזר, אפילו בחלק מהדברים.
תודה מראש,
מאור.

למעלה