שלום לכולם וכמובן - לכולן

LoKKo

New member
שלום לכולם וכמובן - לכולן

היי וערב טוב. אני דיי חדש פה, אז אני אספר קצת על עצמי... אני חייל קרבי (קיבלתי תעודת לוחם לא מזמן) ,בן21 (משבוע שעבר). שירתתי ביחידת דובדבן ולאחר מכן עברתי לאחת הסיירות של חיל מודיעין השדה. כיום (11 חודש למאנייק....) אני משרת בבסיס מודיעין גדול בארץ לאחר שקודמתי (לחיי הפז"מ שדופק) לתפקיד הנוכחי שלי- קצין תוה"ד (תורת ההדרכה) ואיתור. אם יש לכם שאלות בקשר לסיווגים/מודיעין/סיירות ושאר ירקות תוצרת צה"ל, אני יותר מאשמח לענות לכם (וכמובן - לכן), חוויתי דיי הרבה בצה"ל (אפילו נפצעתי במארב חיזבאללה,אז זה כבר סיפור אחר)ואני חושב שאני אוכל לתרום מהידע שיש לי לאנשים פה (גם לקרביים,גם לג´ובניקים וגם למלש"בים) ---------------------------------------------------------------- ---------------------------------------

HaloMatok19

New member
לי יש שאלה אליך...

אני לפני גיוס ויש לי פרופיל 97 (בינתיים...) ואני לא יודע מה לעשות: או לספר למישהו אחראי (קב"ן) ביום הגיוס ושיקלו עליי, או שבעצם להתגייס בכל זאת בלי לומר מילה...? כי אני מפחד שיהיה לי קשה מבחינת הנטייה... כי בסה"כ, אני רוצה לעשות משהו טוב בצבא ואני לא רוצה להשתחרר, וגם ביחידה קרבית הזמן עובר יותר מהר מאשר בשירות ג´ובניקי, וזאת חוויה גם לכל החיים. השאלה אם אני יסתדר שם בתור הומו? אשמח אם תוכל לעזור לי ולהגיד לי מה כדאי ומה לא.

praetor

New member
אני אולי יכול לענות -

דבר ראשון - ביום הגיוס אתה יכול לספר לקצין המיון. הוא בדר"כ שולח אותך לקב"ן לדבר על זה. אם הוא יראה שזו בעיה הוא יכול לקבוע פרופיל נפשי, או, מה שיותר נפוץ, משהו שנקרא "קשיי הסתגלות", שיכול לגרום להצבה רק ביחידה עורפית. אמנם אני לא קרבי, אבל עשיתי טירונות יחסית קרבית, של 3 חודשים, אז זה מספיק קרוב - לא ראיתי בעיה מיוחדת עם ההומוסקסואליות שלי. המקלחות היו סתם שטויות, ולא היוו שום בעיה. הדבר היחיד שהפריע, זה כשהחבר´ה דיברו על בנות, חברות, סקס - הרגשתי קצת מחוץ לעניינים - הבחירה שלי הייתה או פשוט לא להשתתף בשיחה, או להעמיד פנים שבנות עושות לי את זה. כיוון שלא אהבתי לדבר על זה, פשוט בדר"כ לא השתתפתי. פרט לזה לא ראיתי בעיות, ולכן אני ממליץ - אם אתה חושב שקרבי זה מתאים מכל שאר הבחינות, אל תדאג בקשר לנטייה המינית.

LoKKo

New member
תשובה HALOMOTEK19

היי, יש לי כמה שאלות אליך : 1. אתה רוצה שיקלו עליך. איך בדיוק ? בזה שלא תשרת ביחידה קרבית? בקבלת תנאים מיוחדים ? 2. איך יהיה לך קשה עם הנטייה ? אתה מפחד מהמקלחות ? אתה מפחד שלא תשתלב שם עם האווירה ה"סטרייטית" ? לעשות "משהוא טוב" בצבא לא אומר דווקא להיות בקרבי. אתה יכול להיות ביחידת עורפית ולתרום המון , וכמובן - להיפך. אני מסכים איתך שלהיות ביחידה קרבית, יש יותר את העניין של החוויה, ולהיות בסביבה שלא מוכרת לך ולהתמודד עם מצבים שבדרך כלל לא יצא לך להתמודד בחיים (בניגוד לרוב הג´ובניקים שהמאבק שלהם מתבטא באיך להוציא פטורים משמירות). אני יכול להעיד על עצמי שלי אישית הנטייה לא ממש הפריע כי זו בסך הכל נטייה מינית ולא קובע את דרך ההתנהגות שלך או עושה אותך לבנאדם טוב יותר או רע יותר, ותאמין לי שאחרי יום שלם של לחימה/מארבים/שמירות/ריצות הדבר האחרון שתחשוב עליו הוא הזין של הבחור שעומד מולך ומתקלח, ככה שהסר דאגה מליבך. - לא תמיד הקצין מיון ישלח אותך לראות קב"ן אחרי שתצהיר על הנטייה שלך. אם תגיד שהנטייה שלך תהווה קושי בהתסתגלות או שעלולות להיווצר בעיות בעקבות הנטייה שלך, הוא ישלח אותך לקב"ן(שעלול לפסוק שיש "קשיי הסתגלות" ולהוציא אותך מיחידה קרבית)או שהוא יציע לך דברים אחרים, כל זאת בהתאם לפרטים האישיים שלך. - אם לדוגמא, בחרת בקרבי והחלטת שזה לא זה בשבילך , אתה תמיד תוכל לפנות למש"קית ת"ש (תנאי שירות), להצהיר בפניה על הנטייה שלך וביחד תוכלו לפתור את הבעייה בעירוב הגורמים הרלוונטים ( קח בחשבון שהמפקד הישיר שלך עלול להיות מעורב) ואולי תוכל לעבור ליחידה עורפית או לעבור למפקדה של היחידה בה אתה משרת. - מקווה שעזרתי לך
---------------------------------------------------------

HaloMatok19

New member
תודה אחי

אתה ו"פריאטור" עניתם לשאלה שלי ודיי עזרתם לי. תראה, בקשר לשאלות: 1. בעיקרון, אני רק מלפני כמה ימים כבר התחלתי לחשוב שאולי יהיה לי טוב ביחידה קרבית כי זה רחוק מהבית ולא יהיו לי ההורים על הראש (מהבחינה הדתית), וגם זאת חוויה, זה מבגר. בעיקרון היה לי צו לאוגוסט אבל דחיתי אותו, ועכשיו אני מרגיש יותר בשל בשביל ללכת ליחידה קרבית (אבל חוץ מחי"ר כי מאוד קשה לי עם ריצות). אז בקיצור, אני צריך לראות במה יעניין אותי לשרת. 2. כשאמרתי שאני מפחד שיהיה לי קשה מהנטייה - כן - התכוונתי גם למקלחות ובעיקר לאווירה, כי אני יודע מהתיכון מה זה להיות באווירה כזאת, כשכל הזמן מדברים ומתלהבים מבנות והשיחות מביאות למצבים ממש לא נעימים. כי בצבא האנשים שאיתם אתה נמצא הם זרים לך ואם פתאום מגלים עליך - אתה ישר מקבל בוקס של קללות ונידוי בפרצוף, אז לא מספיק השברון מהירידות של המפקד עליך - גם יהיו ירידות מהבחינה החברתית...? אתה מבין למה אני מתכוון? זה בעיקר מה שמפחיד אותי. אבל אני חושב שענית לי טוב ויפה ועזרת לי לדעת מה התנאים בצבא ביחידות האלו. כנראה שזה לא כ"כ נורא. תודה רבה לכל מי שענה לי אתם לא יודעים כמה שזה עוזר

LoKKo

New member
עוד כמה דברים קטנים - HALOM-O-TEK19

אין לך מה להתרגש מהאווירה "הסטרייטית" שתהיה לך מחלקה. זה דיי משעשע לשמוע את השיחות שלהם על בנות/זיונים/ואיזה כוסית XXX... מה גם שאתה תמיד יכול להתשתתף בדיונים האלה... (תלוי כמובן עד כמה הדמיון או חוש המשחק שלך מפותחים). אם לדוגמא ידעו עליך, לא בהכרח שירצו לתת לך מכות או שיעשו עליך פולסא דנורא (חרם חברתי). סה"כ הצבא מורכב מאנשים שונים עם דיעות שונות על כל נושא, כולל הומוסקסואליות. לא כל החיילים שתפגוש בצה"ל יהיו הומופובים. יש כאלה שיקבלו אותך יותר ויש כאלה פחות ויש כאלה שלא ממש יזיז להם מה אתה מעדיף במיטה כל עוד אתה לא משתמש במקלחת למילוי מחסן הפנטזיות האישיות שלך
דבר שני, היחסים שלך ושל המפקד הם לא נשארים לאורך השירות כמו בטירונות. אתה לא תיתן "הקשב" למפקד שלך במשך 3 שנים, אלא רק בתקופת הטירונות, לאחר מכן הוא יהפוך לחבר בצוות שלך, ותוכל לדבר איתו כמו שאתה מדבר עם חבר רגיל שלך (רק שלו יש מין הסתם סמכויות יותר נירחבות). אני לדוגמא יצאתי עם המפקד שלי, והייתי בן זוג שלו לתקופה קצרה לפני שהוא טס לחו"ל (ככה שעוד יכול לצאת לך משהוא טוב אם ידעו עליך). בכל מקרה, אין לך מה ללכת עם שלטים והצהרות מיותרות בקשר לנטייה המינית שלך. במהלך השירות שלך אתה תפגוש אנשים שיהפכו להיות החברים הכי טובים שלך , לא משנה אם הם סטרייטים/הומואים/שאר ירקות. אלה יהיו חברים שלך בגלל מה שאתה, ועליהם תוכל לסמוך שישמרו סוד (זה כבר תלוי בהרגשה פנימית כמובן). מקווה שנתתי לך עוד כמה נקודות למחשבה :) ובכלל, אם יש לך עוד שאלות - SHOOT :) ------------------------

HaloMatok19

New member
אחלה, אתה ממש עוזר לי!

ממש תודה, אתה עוזר לי עם הנקודות האלו למחשבה, ואני באמת שוקל לא לספר כ"כ מהר על עצמי, כי בכל זאת, רק בטירונות צריך להיות קשה. בלי קשר לנטייה, מה אתה אומר, איפה כייף לשרת? אני מתלבט איפה יהיה לי נחמד ולא כ"כ קשה... שיריון למשל, זה יהיה לי בסדר (בעיקרון אני לא אוהב ריצות ארוכות...) ? או תותחנים...? וגם הייתי רוצה לדעת מה עושים בדיוק בחיל החימוש/התחזוקה... תודה

LoKKo

New member
כיף,גיבוש והנאה אינסופית :)

אמרת שאתה לא אוהב לרוץ.. טוב, אני יכול להרגיע אותך שלרוץ הרבה אתה תרוץ רק בטירונות ובאימונים שלך. את שאר השירות שלך אתה תעשה בהליכה. בקשר ל"כיף"... אני לא ממש מכיר ולא יודע מה אתה מגדיר ככיף. לירות בפגזים זה כיף? לעשות סיורים 8 שעות על גדר המערכת זה כיף? להפציץ בתים של מחבלים זה כיף? לגרז זה כיף? "לעבוד" על רכב זה כיף? לבדוק כדורים ונשקים זה כיף? (אני חושב שהבנת את הנקודה :) כמו שאתה רואה השירות הצבאי שלך הוא לא בדיוק "כיף". הוא אוסף של חוויות, עצובות ושמחות כאחד שבסופו דל דבר מתאספות לפאזל גדול של 3 שנים מספקות. תאמין לי שאחרי 3 שנים אתה לא תרצה להתשחרר... מובטח לך באחריות, ואם לא - את היודע איפה למצוא אותי (בתיאלנד יושב על איזה פטריה עם וילון על העיניים) ---------------------------

למעלה