שלום לכולם.....

bat el

New member
שלום לכולם......./images/Emo13.gif

מה שלומכם? טוב,רציתי לשתף אותכם בבעיה שלי ולקבל עצות אני בת 17 1.60 ושוקלת 45 ק"ג כולם אומרים לי שאני רזה ואת האמת אני מאוד נהנת מזה אבל יש לי בעיה אני כול כך מפחדת להשמין שתמיד אני סופרת כמה קולריות אני אוכלת וכמובן שאסור לי לעבור את 1000-1200 ואם חס וחלילה עברתי אני פוצחת בדיאטה ביום למחרת.... אני מכיתה ה לא אוכלת ממתקים וכיום אני בכיתה יא וגם לא חטיפים וגם לא פיתות אך לפחות פעם בשבוע אני אוכלת חתיכת עוגה.... אני אוכלת כעיקרון אוכל בריא ... אני לא עוסקת בספרוט כי פשוט אין לי זמן... אני פשוט מרגישה שיש לי אובססיה לכול מה שאני אוכלת ולמרות הכול אני תמיד בוחנת את המראה שלי מול המראה [המראה מאוד חשוב לי] אני פשוט מרגישה שנמאס לי מזה אך אני רוצה להמשיך ולהיות רזה ושתמיד יגידו לי כמה אני רזה ואיזה גוף יפה וכו.......כי אם אני לא אמשיך להיראות רזה אני ארגיש ללא ביטחון בבקשה מה לעשות??? אשמח לקבל תשובות ותודה מראש

scarlet moon

New member
היי בת אל

שלום בת אל! קודם כל, המצב שלך מוכר, אז אל תרגישי לבד. ודבר שני- את מ-א-ד רזה.... אני בדיוק בגובה שלך, וכשהגעתי בדיאטה למשקל 46 אמרו לי שאני בתת-משקל והייתי צריכה לעלות ל-51, שזה המשקל התקין לגובה שלנו. אז תזכרי שגם אם תשמיני מעט לא יקרה כלום, כי הרי זה יהיה רק לטובתך ולבריאותך! ואני גם לא חושבת שאם תתנתקי מהאובססיה את תתחילי להשמין. הרזון בא לך טבעי או מדיאטה? בכל מקרה, אני לא בטוחה בדיוק מה לומר לך, אבל את יכולה, לדעתי, ללכת להתייעץ עם דיאטנית. היא תיתן לך תפריט של שמירה על המשקל (שזה הרבה יותר מ-1000-1200 ק´, שזה כמות קלוריות לירידה במשקל) ואז תאכלי בדיוק לפי התפריט ולא תיהיה לך הרגשה שאת אוכלת יותר ממה שאת צריכה. יותר מזה אני לא כל כך בטוחה מה לייעץ לך, כי את אותה עצה של להפסיק להתעסק עם אוכל הייתה עוזרת גם לי, למרות שאצלי זה שונה, כי כבר ממש לא אכפת לי מלהרזות או להשמין.......... בכל מקרה, בהצלחה לך וברוכה הבאה. סקרלט.

טטנוס

New member
בת-אל יקרה...../images/Emo24.gif

תשמעי חמודה, את מאוד רזה! אין לך שום סיבה לעשות דיאטה! את אפילו די בתת-משקל, ולכן כל דיאטה שהיא עלולה להיות הרסנית. אני מאוד מבינה את הדאגה שלך למראה, למען האמת גם אני כזאת. אבל חשוב שתזכרי כמה דברים קטנים אך מאוד חשובים:
המראה החיצוני זה לא הכל בחיים! אין צורך להתעסק בו יותר מדי...
לא תמיד המראה תאמר לך את האמת...היא נוטה לעוות לעיתים את המצב.
כנ"ל לגבי המשקל. לעיתים קרובות הוא נוהג לא לומר את האמת, ולפעמים הוא פשוט לא חשוב. את יכולה לשקול *** קילו ולהראות רזה מזה...
ברגע שאת תתחילי לחשוב שאת רזה- זה מה שתשדרי לאחרים...
בעיניי אובססיה היא אף פעם לא משהו חיובי, לכן צריכים לטפל בזה. ועכשיו...מה עושים עם האובססיה וההתעסקות המוגזמת שלך במראה החיצוני? חשבת פעם על טיפול פסיכולוגי? אין בכך כל בושה בעיניי. הרי זה ברור ששורש הבעיה שלך הוא בראש. הרי את יודעת שאת לא שמנה...לפי דעתי, את יכולה לדבר עם מישהו מוסמך ומקצועי בקשר למחשבות שלך, ואין לי ספק שהוא יוכל לעזור לך ולהוציא לך את המחשבות הללו מהראש. ואז תוכלי להיות רזה כמו שאת, בעלת בטחון עצמי, והרבה יותר מאושרת. ולי אין כל כך מה להציע, פרט להמון תמיכה והקשבה. אני תמיד פה בשבילך אם תרצי לחלוק אתי את רגשותייך, וכך לגבי כולנו. אז ברוכה הבאה לך ושולחת לך
גדול בנתיים... ערב טוב שיהיה לך חמודה,
טטי

ואני חוזרת ואומרת ../images/Emo124.gif

שאין כמו טטי שלנו!!! כי טטנוס כתבה לך בדיוק את מה שאני חושבת!!! תראי, בת-אלוש, את רזה... רזה מאוד, רזה מדי! ואני מכירה כ"כ מקרוב את ההתעסקות-יתר הזאת עם אוכל וקלוריות, ותאמיני לי- מניסיון- שום דבר טוב לא יצא לך מזה... אני יודעת איזה כיף זה כשאנשים אומרים לך: "יההה, איזו רזה את", אני יודעת שיש הרבה אנשים שהיו מתים שיגידו להם את זה, אבל בינינו, אני בטוחה שגם את יודעת את זה, שלהיות רזה מדי- זה לא רק שזה לא יפה, זה כבר לא בריא. בכלל לא. את "נשמעת" לי בחורה חכמה, עובדה שבאת לכאן, כי בסה"כ, אני משערת, את יודעת שזה לא כ"כ בסדר מה שאת עושה לגופך. הגוף צריך לאכול הכל, בת-אל, גם מתוקים לפעמים וגם חטיפים לפעמים... אני לא אומרת שעכשיו תלכי למקרר ותתחילי לזלול בכמויות, אני רק אומרת שפה ושם מותר "להפניק" את עצמך עם איזה משהו שאת נורא אוהבת... כתבת שאת מרשה לעצמך פעם בשבוע עוגה, אבל את יכולה להרשות לעצמך אפילו כל יום משהו שאת אוהבת!!! זה לא כאילו שאת במצב שאת צריכה ממש לדאוג לזה... ושתדעי לך, שגם אם היית במצב שאת צריכה לדאוג לזה, גם אז - היה "מותר" לך לאכול דברים מתוקים לפעמים... ובקשר למה שטטנוס שלנו כתבה לך, ואני מסכימה איתך במאה אחוזים, על זה שההתעסקות במראה החיצוני והאובססיה לזה היא קצת מוגזמת, אני לגמרי מסכימה ואני חושבת שבהחלט אולי כדאי לך ללכת לטיפול בנושא. אוי...
"טיפול"... זה נשמע ממש מפחיד, ממש נורא, כאילו את איזו משוגעת... אז שלא תביני לא נכון, את לא, ממש לא... אבל מה שכן, אני לגמרי לא חושבת שיש בושה בללכת לטיפול. כי תראי, בת-אל, ההתעסקות הזאת היא בעיה, והיא יכולה להזיק לך בהמשך. אני מברכת אותך על הצטרפותך ל
החם
והצנוע שלנו
, אנחנו נשמח אם תהפכי כאן לדיירת קבועה!!!
אנחנו כאן כשאת צריכה
וגם כשסתם בא לך לבלבל לנו ת´שכל, אנחנו כאן בשביל להצחיק ובשביל לשפוך את הלב... אנחנו כאן בשבילך!!!
ברוכה הבאה, מתוקה...
אוהבת ישר על ההתחלה :) עדי התל-אביבית

shiraz2

New member
כל כך מזדהה!!!

אין אני כל כך כמוך!! התנצרתי לפני כמה זמן מכל סוגי הלחם (מאפים, לחם, לחמניות, פיתות, עוגות וכו´..) והדבר היחידי שאני אוכלת שמזכיר לחם זה פת אורז (שמכיל 36 קלוריות וזה ממש טעים
אני ממליצה !!). התנצרתי מעוד הרבה דברים כמו שוקולד וממתקים אחרים חוץ מסוכריה על מקל. אל תשאלי אותי למה אבל את זה אני מרשה לעצמי לאכול..
אבל אני עושה המון ספורט כי למזלי אני רקדנית ויש לי 3 פעמים בשבוע אימונים של שעתיים ואני עוד מתאמנת בשאר ימי השבוע הרבה.... וזה מצליח לאזן אותי קצת כל הספורט הזה..
אני גם די מרגישה אובססיבית לפעמים ולי לצערי גם יש פסיכולוגית אבל אף פעם לא אמרתי לה את זה- אולי אני יגיד לה בפגישה הבאה ואז אני יגיד לך מה היא אמרה לי אולי זה יעזור גם לך?! הלוואי והיה איזה פיתרון לכך שנמשיך להיות רזות אבל נוכל גם להנות מכל המאכלים המעולים האלה שפשוט מחכים לנו.... אבל לצערינו זה לא ככה!! פיתרונות לצערי שתינו אין לי אבל אני יכולה לנסות לעודד אותך מעט בכך שאני יגיד לך שאנחנו באותו המצב. המון המון
, שמחה שהצטרפת לפורום, אוהבת שירז

רון ו

New member
את 100 אחוז

תרשי לי בתור מבוגר, לאחל לך שתמשיכי ככה גם בעוד 20 שנה רק מה, שתרחיבי את האובססיה לעוד הרבה תחומים מענינים בחיים... ואולי בכל אופן קצת התעמלות או פעילות - חשובה מאוד. בא לי לנער קצת את כל הפסיכולוגים והחכמולוגים ששולחים אותך אליהם. אם הנושא מעסיק אותך והוא לא מהווה בעיה גופנית סימן שעלייך למצות אותו- כלומר להתרגל לשמור על המשקל עד שזה יהפוך למשימה קלה יותר ויותר כמו כל אימון, כמו שלומדים ללכת. מנסיוני כשלא מודעים למשקל, ושוכחים להתיחס לתזונה הנכונה - הדרך להשמין קלה מאוד עם הגיל, ביחוד למי שיש את הנטיה. וכמובן אהבה כל הזמן.

suger

New member
מה קרה../images/Emo35.gif

נהיינו כאן פורום של רזים שמבקשים מחמאות מהשמנים????? ככה זה מתחיל להיראות...

למעלה