שלום לכולם

oren*

New member
שלום לכולם ../images/Emo140.gif

הודעה כחולה ראשונה בפורום הזה, אחרי חבלי לידה ארוכים. שמי אורן, אני מעצב גרפי ומנהל בתפוז שני פורומים בתחום (תקשורת חזותית וגרפיקה ודפוס). לפני שלושה חודשים בעקבות רכישת PS3, הגעתי לחנות חשמל עם תקציב מסויים במטרה לרכוש מסך שטוח, ללא הבנה, ללא העדפה למותג מסויים ובטח שלא היה לי מושג במלחמה בין בלו-ריי מול HD DVD. צפייה אחת במסך FULL HD עם הסרט קאזינו רויאל בבלו-ריי הספיקה כדי להתאהב, העלתה את התקציב ב-50% ושבועיים לאחר מכן עמד בסלון מסך LCD סוני בראוויה 40" W. אילולא ה-PS3 לא הייתי נכנס למשחק בשלב כל כך מוקדם, חברות הטכנולוגיה ואולפני הסרטים משנים דעתם על בסיס יומיומי, הכרזות על סרטים ואפשרות הזמנה מוקדמת ב-AMAZON מתבטלות או עוברות כמו פינג-פונג בין הצדדים. ובכל זאת, סצינה אחת הספיקה כדי לשאוב אותי פנימה, חדות הטקסט על מסך המחשב והסלולר של ג'יימס בונד והקימטוטים הקטנים בשפה העליונה של M, הובילו ללילות ארוכים של השלמת חומר בפורומים ואתרי החדשות הבינלאומיים המובילים בתחום. חלק מהעיכוב בהתחלת הפעילות בפורום נבע משיחות ותכתובות שהתקיימו מאחורי הקלעים עם מנהלים עמיתים בפורומים מקבילים. עד שתתגבש כאן קהילה, ננסה להימנע מהגדרה מדוייקת של התחומים בהם יעסוק הפורום (סביב ה-HD כמובן), כשבהמשך יתבצע שיתוף פעולה עם פורום סרטי DVD שישתדרג בהתאם לטכנולוגיה החדשה וישמור על מקומו כבית החם לדיונים בנושאי רכישה ואיסוף סרטים (וכמובן המהדורות המיוחדות
). אשמח לשמוע מכם, אם כתגובה להודעה ואם במסר אישי, על רעיונות והצעות, איך הייתם רוצים לראות את הפעילות כאן, פינות קבועות, מאמרים וקישורים, סקרים, שיתופי פעולה עם גופים מסחריים וכל דבר אחר שמעניין אתכם והייתם רוצים לקדם בעזרת הפורום. רגע לפני סיום, אני מבהיר מראש שבאופן טבעי בתור בעל PS3, יהיה חוסר איזון בהודעות שלי לטובת הבלו-ריי, אין זה אומר שהדבר מחייב את שאר משתתפי הפורום ובהחלט יש מקום לדיונים בעד ונגד שתי הטכנולוגיות ומשתתפים פעילים שייצגו את "הצד השני". שתהיה לנו הרבה הצלחה והנאה, אורן.

משה י1

New member
אם כבר יש לך PS3

אני אשמח לשמוע איך עובד כל העניין הזה של איזורים ושיטות שידור על ה-PS3 ונגני BluRay בכלל. עוד קיימת בכלל השיטה של האיזורים? אם אני אקנה מכשיר PS3 בארץ אוכל לנגן עליו דיסקים מארה"ב?

oren*

New member
שלום משה וברוך הבא ../images/Emo20.gif

תשובות מפורטות לגבי ההגבלה האיזורית של ה-PS3 תוכל למצוא ב"שאלות הנפוצות" בפורום פלייסטיישן ומשחקי וידיאו. שיטת האזורים קיימת בסרטים ובמשחקי פלייסטיישן 1 ו-2. חלק מהאולפנים מפיצים סרטי בלו-ריי ללא הגבלה אזורית (A,B,C), מופיע בתיאור המוצר. משחקי PS3 לא מוגבלים בשלב זה מבחינה אזורית. אם תקנה מכשיר PS3 בארץ תוכל להפעיל עליו משחקים של PS3 מכל מקום בעולם, לא תוכל להפעיל עליו משחקים של פלייסטיישן 1 ו-2 מארה"ב וסרטי DVD/בלו-ריי מקודדים לארה"ב (אזור A/1). לשאלות נוספות בנושא ה-PS3 אני ממליץ לעבור על ההודעות בפורום פלייסטיישן ומשחקי וידיאו

לא תמיד, אורן...

יש סרטים שמקודדים 1 שעולים יופי על PS3 300 ultara violet the fifth element wild things ועוד...

oren*

New member
איך גילית את זה? קנית וניסית או יש מקור מידע?

למעלה