שלום לכולם:)

Velma Kelly

New member
שלום לכולם:)

לצורך עבודה שאני מכינה על סופרמן, אני זקוק לעזרתכם בנוגע לכמה פרטים: # מה הסיבה הרשימת שהוריו הביולוגיים של סופרמן (ג'ור-אל ולאנה) שלחו אותו לכדור הארץ, והאם ידעו שהוא יגדל אצל ג'ונתן ומרתה? # קירפטונייט ירוק - האם הוא הקיף את החללית (?) שבה סופרמן נחת בארץ וככה הוא הגן עליו ומכאן הסכנה כשהוא עומד מולו? או שזה בעצם חלק מכוכב הלכת קריפוטנייט, ומה בדיוק הסיבה שזה פוגע בו? מצאתי מאמר אצלכם על קריפטונייט, אבל הוא יותר עזר לי בסוגים שיש ופחות בפרטים הספציפים האלה שאני מחפשת.. המון המון תודה מראש!!

הייזל

New member
אוקי

אלו דברים די בסיסים וזה מאוד תלוי בגירסה [אני מדברת על השאלה הראשונה] קריפטון עמד לההרס. הסיבות לכך משתנות. לפעמים זאת השמש שהתפוצצה, בגירסה אחרת ברייניאק הרס את כוכב הלכת אחרי שסחט ממנו את כל הידע, בגירסה נוספת בגלל משהו שקרה עידנים לפני כן קריפטון הפך לאט לאט לקריפטונייט מבפנים החוצה. מה שחשוב הוא שכוכב הלכת עמד לההירס, ג'ור אל היה היחיד שעלה על זה ואף אחד במועצה העליונה של קריפטון לא הסכים להקשיב לו. בגירסאות רבות הם אפילו אסרו עליו להפיץ את המידע הזה ולעורר פאניקה. ג'ור אל ולארה נואשים נאלצים להניח את קאל בחללית שהיא אב טיפוס ומתאימה רק לתינוק ושולחים אותו מקריפטון ברגעים האחרונים ממש. הם לרוב בוחרים בכוונה בכדור הארץ. כי המין האנושי יותר פרמיטיבי, כי השמש הצהובה תחזק את קאל אל והכבידה הנמוכה תאפשר לו לעוף. יש סיפור אחד שבו ג'ור אל שולח גשוש לכדור הארץ ותומאס ווין [אבא של באטמן] מוצא אותו ומועבר הולגרפית לקריפטון. הוא יוצר קשר עם ג'ור אל ובעקבות המגע הזה ג'ור אל מחליט לשלוח את קאל אל לכדור הארץ. ב"סמולוויל", ג'ור אל מבקר בנעוריו בסמולוויל ופוגש את הוריו של ג'ונתן קנט וכשמגיע הזמן לבחור לאן לשלוח את קאל אל הוא בוחר בקנטים. הו, לאימו של סופרמן קוראים לארה. לאנה לאנג היא החברה שלו בתיכון.

הייזל

New member
ולגבי קריפטונייט

כוכב הלכת שסופרמן נולד עליו נקרא קריפטון. באופן כללי, קריפטונייט הוא חלקים מקריפטון [כנראה חומר מאוד נפוץ ב"סמולוויל"] שבגלל הקרינה הקוסמית הטבעית שיש בחלל הפך לקריפטונייט. מכיוון שקריפטונייט הוא רעיל וקטלני לקריפטוניים ושברוב הגירסאות הקריפטונים בכלל לא הכירו אותו לא סביר שהוא הגן על החללית של קאל אל. קריפטונייט מפיץ קרינה מסוכנת. המבנה המולקולרי של קריפטוניים רגיש מאוד לקרינה הזאת וגם כמות קטנה יכולה להרוג אותם. קריפטונייט מסוכן גם לבני האדם. לקס לות'ר נאלץ בשלב מסוים לשבט לעצמו גוף חדש בגלל שהקרינה מטבעת הקריפטונייט שהוא הסתובב איתה הרעילה את גופו. יש תת-מין של קריפטונים, דקסמיטים, והם רגישים מאוד לעופרת. אני ממליצה לבדוק בויקיפדיה. יש שם מידע מאוד מקיף על קריפטונייט.

DDN

New member
לגבי קריפטונייט

קריפטונייט הוא חלקים רדיואקטיבים מהכוכב קריפטון, שעפו יחד עם הפיצוץ של הכוכב אחרי החללית.

הייזל

New member
Secret Six v3 #4

גיל סימנס מודה: http://gailsimone.tumblr.com/post/16522781549/thegeekmaster-comicbookkissyface-secret-six

למעלה