שלום לכולם!!

סימסית

New member
שלום לכולם!!

אני חדשה כאן! אני חולה על דגים עוד שבועיים יקנו לי אקווריום! ואני קונה דגי כיפה אדומה! מקווה להשתלב בפורום!

סימסית

New member
אמממ...שחכתי משהו...

בואו נעשה שרשור אתרים על דגים,כל אחד ישרשר ת'אתרים הכי טובים שיש לו על דגים...בא לכם?? אנמי אתחיל....

varda

New member
סימסית- עצה חשובה

זה לא כ"כ קשה להחזיק אקווריום מים מתוקים מטופח ובריא. חשוב רק לעקוב אחרי השלבים החיונים לאחד כזה: 1. הקפדה על קניית פילטר טוב. 2. סבלנות והרבה! את צריכה לתת למים לעבור מחזור של גדילת בקטריות חיוניות (כדי שהדגים שתשימי בעתיד לא ימותו כל שני וחמישי) וזה יקח שבועיים- שלושה ! לא פחות. תעקבי אחרי הקישור שנתתי לך, ואם יש לך שאלות נוספות אל תהססי לשאול. בהצלחה !

wiz

New member
וגם כאן אני ממליץ לך

לא לקנות דגי זהב.

סימסית

New member
תודה רבה על העצות!

אני אקח בחשבון! ו..זיו,איך אני לא אקנה דגי זהב?אני מתחילה,אני אף פעם לא גידלתי חיות מחמד,רק פעם גידלתי חלזונות כמה שנים(וזה לא נחשב,כי זו לא חיית מחמד...)וגופים אלו דגים גם יקרים קצת יותר גם דורשים אקווריום גדול ויותר כסף,והמצב הכלכלי שלי על הפנים אז אני צריכה דברים מינימליים...ושאלה קטנה,כיפה אדומה זהו דג זהב עמיד?כי אמרו לי שהוא לא עמיד וימות לי מהר... וזיו,אני קונה בסוף אקווריום יותר מ-40 ס"מ לא יודעת בדיוק כמה,אבל כשיהיה לי יותר כסף ומקום בחדר אני אקנה אקווריום גדול יותר... אז תודה רבה!!!!!

גופים עולים כמעט כמו דג זהב

3 שקלים לאחד בערך. אם האקווריום שלך יהיה עד 60 ס"מ, כמות הגופים שתקני לא תהיה כה משמעותית ויקרה.

סימסית

New member
כן אבל צריך לקנות להקה...

וגם יותר ציוד,והם משריצים זה עלול לעשות לי בעיות עם מה אני אעשה אם יהיו לי יותר מידי? ואני נורא אוהבת דגי כיפה אדומה ונורא קשה לי לוותר עליהם... תודה רבה על העצות

אני לא מכיר את הדגים הללו

אבל אני מניח שאחרי שתעשי בירור עליהם ותדעי את כל התנאים הדרושים להם, תוכלי לגדלם לתפארת. ואני מסכים איתך: אין כמו לגדל משהו שאוהבים, ואם את אוהבת אותם, שווה להשקיע. רק לפני שתקני, תעברי לך בחנות דגים גדולה עם מגוון רחב וחפשי דגים נוספים, אולי תמצאי דגים אחרים שלא היית מודעת אליהם. אני כל יום מגלה דג חדש מיוחד שלא שמעתי עליו.

סימסית

New member
תודה רבה שוב על העצות

אבל נכון שאם אני אקנה את הדגים שאני אוהבת אני אשקיע בהם באמת כי אני אוהבת אותם,ואם אני שמה אותם באקווריום קטן יחסית(45 ס"מ בערך)אז אני שמה להם פילטר ומשאבת אוויר וכל הציוד הדרוש שבאפשרותי,וכמובן שאני קודם אתייעץ עם המוכר בחנות שהוא מבין בחיות,ואז אני אחליט,מקווה שלא יהיו לי סיבות להתחרט! אבל ממש תודה חבר'ה!עזרתם לי מאוד! ושאלה נוספת,דגי כיפה אדומה(שלייר כיפה אדומה)אלו דגי זהב? תודה רבה!

Suikun

New member
שוב פעם

למה את לא קוראת את מה שרושמים לך? כיפה אדומה הם דגי זהב לכל דבר! הם גודלים הרבה, ואקווריום 45 סנטימטר זה אקווריום קטן בשבילהם! אולי הם יחיו לך שם שנה שנתיים, אבל זה ממש לא תנאים בשבילהם, והם יסבלו ולא יתפתחו לגודל המקסימלי. אם את רוצה את הדגים האלה, תקני להם אקווריום גדול יותר. אם את מכניסה אותם לאקווריום הקטן רק בגלל שאת אוהבת אותם, זאת אגואיסטיות. זה כמו לגדל סוס בחדר מטר על מטר. תקני דגים קטנים שמותאמים לשטחים קטנים. דרך אגב, אל תסמכי יותר מדי על חנויות חיות, רובן (לא כולן!) באות רק בשביל להרוויח כסף על חשבונך. הם יגידו לך הכל בשביל שתקני אצלהם.

סימסית

New member
אבל אין לי מקום לגדל אותם..

הבית שלי נורא קטן וגם החדר שלי,ואלו דגים נורא קטנים ראיתי אותם בחנות,ובשביל שהם יגיעו לגודל מקסימלי צריך לגדלם בברכה עד כמה שהבנתי,וכמובן שהמצב הכלכלי שלי גם לא טוב לשם כך....ואני רוצה רק שני דגי כיפה אדומה,ואם אני אטפל בהם אני חושבת שהם יחיו הרבה יותר,חברה שלי גידלה באקווריום פיצפון בערך פי שניים קטן מהאקווריום שלי,והדגים חיו לה 5 ומשהו שנים! אז באקווריום פי שניים מהגודל שלה הדגים יוכלו ליחיות אצלי בערך 10 שנים,ואולי כשהמצב הכלכלי שלי ישתפר,אני אקנה אקווריום גדול יותר אם גם יהיה לי מקום.... ותודה על העצות!

Suikun

New member
שוב..

את אומרת שוב ושוב כמה שאת אוהבת אותם, וזאת אהבה די אגואיסטית. את מוכנה שהם יסבלו, העיקר בשביל שלך יהיה כיף לראות אותם בתוך הצנצנת שלך. אם הם ישארו קטנים זה בגלל שהם לא יכלו להתפתח כי אין להם מרחב. אז שיהיה לך לבריאות.

סימסית

New member
זו לא צנצנת!

זה אקווריום די גדול,ואני לא יכולה לספק להם את כל התנאים שלהם!אבל תחשבי על זה ותראי שעדיף שאני אדגל אותם באקווריום של 45 ס"מ,עם פילטר משאבת אוויר וכל הציוד שצריך מאשר שמישהו אחר יבוא וישים אותם בצנצנת!!!

Suikun

New member
קודם כל, אני זכר.

דבר שני, מה גורם לך לחשוב שמישהו אחר יגדל אותך בצנצנת? את לא יכולה לספק לם את כל התנאים, אז אל תקני אותם!! ככה זה הולך!! קונים רק דגים שאת יכולה לטפל בהם! אגואיסטית קטנה! אם את מתכוונת לקנות אותם ויודעת מראש שאת לא יכולה לספק להם את התנאים, וחושבת לעצמך שזה עדיף מאשר מישהו אחר, אז אני מקווה שזה מנקה לך את המצפון, ואני מקווה שתהני לראות את הדגים מסכנים ולא מפותחים בתוך האקווריום שלך.

אכן

אין כמו תנאים אופטימליים לכל יצור חי. ברור שלגדל דג בצנצנת זה רחוק מכך,במיוחד האקווריומים הזעירים שמוכרים בחנות מציגים: אקווריום של 15 ס"מ אורך, בלי חמצן, בשמש, כואב הלב לראות את הדג. אבל לצערנו בחיים לא הכל זה אופטימלי. הכי אופטימלי זה לקחת למשל את הכלב לטיול כל כמה שעות, טיול ארוך כל פעם. מה לעשות שאנחנו לקרוב לא מצליחים לעמוד בכך? סימסית נשמעת כשאחת שאכפת לה מהדגים, ואקווריום של 45 ס"מ הוא לא אופטימלי אבל גם לא סוף העולם, כשהם קטנים. במקרה הכי גרוע, כשיגדלו והיא תראה שהמקום כבר לא מספיק, היא תקנה אקווריום גדול יותר או שתחזיר לחנות ותקנה מחדש קטנים. בכל מקרה סימסית, לדעתי אל תנעלי על סוג אחד של דגים. יותרחפשי חנות דגים גדולה ליד מקום מגוריך (וכשאני מתכוון גדולה, אני לא מתכוון לחנויות חיות שמוכרות על הדרך דגים במצב עלוב), ותעברי אקווריום אחר אקווריום. יש מאות של דגים יפיפיים שאולי יתאימו הרבה יותר

Suikun

New member
הבעיה היא

שהיא אמרה שאין לה מקום לאקווריום גדול יותר. ואני מכיר את הקטע גם, אחרי שמגדלים כבר הרבה זמן, אתה אומר לעצמך ומשכנע שאם הם שרדו באקווריום עד עכשי, אין צורך להעביר אותם. והם ישארו, למרות שלא יהיה להם מקום. לצערי לא משנה מה נגיד, היא עדיין תקנה אותם, לפחות שתטפל בהם טוב וזהו.

סימסית

New member
אז ככה,

דיברתי אתמול עם מוכרת בחנות מעולה,ראיתי את מצב הדגים הוא היה מעולה,והיא אמרה לי שאני בתור מתחילה צריכה בדיוק אקווריום כמו שאמרתי,כי זה גם אקווריום מרובע עם פילטר והכל...והיא אמרה שהם לא יסבלו שם כי אני אספק להם את התנאים המינימלייםואם אני ארצה לפתח את התחביב ושהמצב הכלכלי שלי ישתפר אני אקנה אקווריום גדול,אבל חבל להשקיע טונות של כסף(גם ככה זה עסק של 700 ש"ח)ואז להחליט שלא בא לי יותר ולזרוק את הכסף לפח...אני אתחיל עם אקווריום קטן...ואף אחד לא יכול להכריח אותי ליותר גדול...זה מה שבאפשרותי ומאחר ואני רוצה בטובתם כמה שאני יכולה אניי באה לשאול שאלות...אז שלא תחשבו שאני קונה דגים סתם!אם לא הייתי אוהבת דגים ובאמת רוצה להשקיע בהם הכי טוב שאני יכולהלא הייתי טורחת להכנס לעשרים אלף פורומים ואתרים כדי לשאול שאלות... אז אני בדעה הזאת ואני רק ביקשתי עזרה...לא הטפות...

למעלה