שלום לכולם!!

Suikun

New member
עם כל הכבוד,

יש לך כאן טעות קריטית.. דגי זהב צריכים אקווריום יותר גדול מאשר גופים. חנויות חיות מוכרות דגי זהב באקווריומים קטנטנים, והדגים גם ישרדו בהם, אבל זה ממש לא תנאים אופטימליים. דגי זהב חיים כמה עשרות שנים (לא מזמן הייתה כתבה על דג זהב בן מאה ביפן) וגם גודלים לגודל די רציני. כששמים אותם באקווריום קטן הם פשוט מפסיקים לגדול. בנוסף לכך, דגי זהב הם דגים מאוד מלכלכים. כשהאקווריום קטן, למעשה את תוקעת אותם בתוך הזוהמה שלהם. מה שהפך אותם לדגים שהמון אנשים קונים אותם באקווריומים קטנטנים היא העובדה שהם פשוט חזקים, אבל הם הם עדיין סובלים. אז בבקשה, תחשבי על לקנות גופים לאקווריום הקטן, או לקנות אקווריום גדול בהרבה בשביל דגי זהב.. בהצלחה

wiz

New member
../images/Emo45.gif

ובנוסף - לדעתי אקווריום משריצים יכול להיות מקסים, ואני ממליץ לך בחום ללכת על אחד כזה, ולא להתעלל בדגי הזהב...

VELTAIL

New member
אמממ....

דגי זהב זה למתחילים עד כמה שידוע לי...גופים אלו דגים טרופיים והם דורשים יותר צומת לב לפי מה שהבנתי מכתבות שקראתי באינטרנט...

Suikun

New member
כמו שאמרתי

דגי זהב הם למתחילים מהעובדה הפשוטה שהם דגים חזקים! אבל בגלל זה גם הרבה אנשים מגדלים אותם בתת תנאים, והדגים המסכנים סובלים מאוד.אם יש לך אקווריום קטן - לא קונים דג זהב, מה לעשות.

VELTAIL

New member
אבל אני

חושבת שנכון שהאקווריום קטן מידי,אבל זה יותר טוב מהמצב שלהם בחנות,ועדיף לקנות אותם מאשר להשאיר אותם בחנות,לכי תדעי מי יקנה אותם,אם יקנו אותם וישימו אותם בצנצנת?זה לא עדיף על לקנות ולשים באקווריום רגיל...מספיק שיש גם את הציוד המתאים,טיפול מתאים וטוב וזהו...אצלי היתה לי צנצנת והדגים חיים בה כבר כמה חודשים,ולפי התגובות הם לא סובלים כי זו צנצנת ענקים כמו אקווריום רגיל,אבל בגודל של האקווריום שסימסית קונה,והם עדיין לא מתו,ואני מקווה שגם לא ימותו,ונראה לי שעם טיפול מתאים,הדגים יחיו זמן רב בלי קשר לגודל האקווריום... בהצלחה

wiz

New member
אם יש משהו שאני שונא

זה את המחשבה האנוכית-משהו הזאת, "אם הם חיים זה סימן שזה בסדר". גם אם יכלאו אדם בכוך של מטר על מטר, הוא יחיה. תסכימי איתי שחיים בסבל שכזה הם לא חיים...

ישראל2004

New member
להשוות אדם לדג

זה קצת מטורף מידי .לאדם יש מערכת עצבים הרבה יותר מפותחת מאשר לדג ולפיכך יסבול הרבה יותר.בנוסף לאדם יש צרכים אינטלקטואליים ולדגים,כידוע אין ממש מוח מפותח

VELTAIL

New member
אתה צודק זיו...

אבל אני בטוחה שסימסית מסכימה איתך והיא לא רוצה לעשות שום דבר רע אבל אני גם מסכימה איתה שכדאי להציל את הדגים מהאקווריומים בחנויות שבקושי מטפלים בהם...ובכל אופן סימסית-נשמח אם נשמע שהדגים שלך יהיו בסדר!!!

wiz

New member
כמובן שכתבתי בהגזמה,

כדי להדגיש את הנקודה. אני יוצא נגד ההתעללות הזאת גם אם נראה לאנשים שהדגים "סובלים פחות" (ואז זה בסדר
), ואני מקווה מאוד שאתה לא אחד מהם...

Suikun

New member
תגובה

הגישה של "עדיף לקנות אותם מאשר להשאיר אותם בחנות" לא הכי נכונה. ברגע שקנית אחד, יגיע עוד אחד לחנות. מה את חושבת, שברגע שקנית אותו זהו? לא יגיעו אליו יותר דגי זהב שיסבלו? כשאת קונה את משתתפת בהתעללות, את מעבירה אותו מכלוב קטן אחד לכלוב קטן אחר, זה לא משנה. ואל החנות עכשיו יגיעו עוד דגים שיסבלו, כי הוא רואה שזה נמכר טוב. לפי התגובות הם לא סובלים אצלך? איזה תגובות קיבלת? הם נופפו לך בסנפירים לאות שהכל בסדר? הם אמרו לך? כמו שאמרתי, דגי זהב הם דגים מאוד מאוד חזקים ועמידים, זאת הסיבה שמשכנים אותם באקווריומים קטנים וזאת הסיבה שבעלי החנויות תופסים עליהם טרמפ. הם יחיו אצלך, לא אמרתי שלא, והם יחיו גם שנים. אבל הם יחיו בסבל. אולי אין להם מוח מפותח, אבל הם בהחלט יודעים כאב.

גם אני חולה דגים

אוקי.. קודם כל נחמד למצוא משהי שאוהבת דגים.. אני יסמך להתכתב איתך אם יש לך איזה שאלות על דגים..

למעלה