שלום לכולם

man in wall

New member
שלום לכולם

שלום שמי אמיר ואני חדש/ישן בעניין הדגים אתמול חידשתי את האקווריום (פנורמי 70 ס"מ) ויש לי בינתיים 4 דגי זהב טלסקופים עם 2 צמחים וזהו. המים קצת עכורים , מה כדאי לעשות? בתודה מראש אמיר

duel

New member
פרט את מערכת הפילטרציה שלך

כמה ימים כבר הפילטר עובד? צבע העכירות?

man in wall

New member
אין לי פילטר

רציתי אקווריום ביולוגי שלא צריך פילטר אלא רק דגים וצמחים.

Suikun

New member
אין דבר כזה

כשאומרים אקווריום ביולוגי, בדרך כלל הכוונה היא לאקווריום עם פילטר ביולוגי, שהוא פילטר שממוקם מתחת לחצץ. אין דבר כזה אקווריום בלי פילטר, המים שלך יזדהמו ויתמלאו ברעלים שונים, והדגים יסבלו וימותו. דרך אגב, אתה מגדל דגי זהב, והם דגים מלכלכים מאוד מאוד, להם במיוחד צריך פילטרציה חזקה, וגם אי אפשר לגדל איתם דגים טרופיים, כך שאולי כדאי לשקול שנית את גידול דגי הזהב.

duel

New member
אל תטעה

פילטר ביולוגי הוא לא "הפילטר" שממוקם מתחת לחצץ - החצץ שעל המשטח הוא הפילטר! אפרופו, משטחים תת קרקעיים ובשמם העממי פילטר תת קרקעי לא מומלצים, אם בכוונתך לרכוש פילטר קנה פילטר ביולוגי מותאם לנפח האקווריום שלך. אקווריומים עם הרבה צמחיה בהחלט יכולים להווה פילטרציה ביולוגית (אך כבטבע ולא ע"י מושבת בקטריות). יש לך שתי בעיות : 1. דגי זהב אוכלים צמחים - פילטרציה כזו לא תחזיק. 2. לגידול דגי זהב מומלץ פילטר שיעשה את העבודה כולל ריענוני מים פעם בשבועיים - אלו דגים מלכלכים.

man in wall

New member
קניתי

נסעתי לחנות דגים וקניתי פילטר , משאבת אויר עם אבן ושסתום אל חוזר. התקנתי הכל באקווריום. שאלתי עכשיו היא: הפילטר יוצר זרמים חזקים באקווריום - האם זה בסדר? האם להפעיל את הפילטר כל הזמן או רק חלק מהזמן?

Fim

New member
תפעיל אותו כל הזמן

איזה פילטר ? אם הוא עם פחמים הוא יזיק לצמחים ולא יתן להם להתפתח

man in wall

New member
זה פילטר פשוט

עלה 75 ש"ח הפילטר נראה כמו ספוג שחור פשוט. לא ראיתי שום הזכר לגבי פחמים.

Fim

New member
בפילטר יש שני

חלקים המשאבה והפילטר(החלק התחתון) בתוך הפילטר יש קופסה ובתוכה הפחמים ומתחת יש את הספוג השחור במקום הפחמים צריך לשים צמר

dz108

New member
תרדו מהעליהום על הפחם...

מה יש לכולם בפורום הזה נגד הפחם? בכל מקום שאני קורא באינטרנט על פחם - ממליצים להשאיר אותו כל הזמן (כולל יצרני הפילטרים); לי יש כמה פילטרים של RENA (חיצוניים ופנימיים) - ולכולם יש פחם פעיל כל הזמן; הצמחים משגשגים (אפילו יותר מדי - אני גוזם אותם...) והמים נדגמים על בסיס קבוע והם במצב מעולה. באקווריום אחד יש צקלידים, ובשני - טרופיים (שניהם עם צמחים מסוגים שונים) אשמח לשמוע דעות מנוגדות.

Suikun

New member
פחם

תפקידו של הפחם הוא לספוג מומסים שונים במים. למה לא מומלץ לשים באקווריום צמחיה? כיוון שבדרך כלל, מוסיפים גם דשן למים, וכשיש פחם- הפחם סופג את הדשן.

dz108

New member
התיאוריה מעניינית וגם הגיונית...

...אבל. כמו שאמרתי - הצמחים שלי משגשגים, ואני משתמש הן בדשן נוזלי והן בטבליות. האם הבעיה היחידה היא הפגיעה בצמחים?; מול איזו תועלת נבחנת הפגיעה? - באקווריום כמו שלי - יש די הרבה אשפה אורגנית מצטברת (צמחים, סוגים שונים של דגים, צפרדעים, השרצות, דגים מתים... - כל הבאלאגן האפשרי), ואני מקפיד להחליף 10% של המים כל שבוע שבועיים. אשמח ללמוד משהו חדש.

Suikun

New member
--------

זה שהצמחים שלך משגשגים, לא אומר שהפחם לא סופג את הדשן. ייתכן ואתה שם כמות מספיקה של הדשן, ככה שגם אם חלק מזה נספק- הצמחים משתמשים בחלק אחר. ובכלל, יכול להיות שהצמחים שלך חיים גם ללא דשן, לא כל הצמחים ימותו ללא דשן. דרך אגב, דגים מתים אצלך? אני לא חושב שזה נורמלי

Fim

New member
אמיר בקשר לפילטר שלי

אז ככה הוא של חברת JUN והוא עובד בהספק של 300 L\H הוא צריך לעלות בסביבות ה 50 שקל אפילו פחות רק כשאתה קונה אותו אם יש לך צמחים באקווריום תגיד למוכר בחנות שיש לך צמחים והוא יחליף לך את הפחמים בצמר

למעלה