שלום לכולם

ידידים

New member
שלום לכולם

אני מברך את היוזמה הברוכה של פתיחת הפורום. כאשר תופס אחד מבני המשפחה את המחלה נחרב עולם החולה ומשפחה הצמודה. לצערי אחרי תקופה מתחילים לאבד קורבים וחברים. בנוסף התמודדות רגשית עם הקרוב והיקר לך מכל. ולהסביר לו שאין הוא יכול יותר לעבוד. וכן עוד פעולות. הלב נקרע. ואתה לבד. אין הדרכה ואין עזרה. קבוצות התמיכה הם יותר לידעה שאתה לא לבד בבעיה. וזאת לא נחמה. עצה טובה בשבילך אין. לכן אני מקווה שהפורום הזה יהיה עבור כולנו נקודת אור לעזר. (כמו העו"ד המבורך)

אירילה

New member
../images/Emo140.gifברוך הבא ידידים

לצערינו ,ישנם עוד משפחות רבות המתמודדות עם מחלת האלצהיימר ,אינני פסיכולוג או איש מקצוע בנושא ,אך לפעמים אוניברסיטת החיים מלמדת אותך כיצד להתמודד עם דברים קשים , החשוב ביותר עם כל הקושי בדבר הוא חשיבה חיובית ,מכל דבר רע ,להוציא את הטוב עד כמה שניתן ,נכון הוא שהמחלה איומה ,אבל כלום ניתן לעצמינו לשקוע במרה ובכך לא נקלע למצוקה של החולה ושלנו?? מתוך ניסיון אישי ,אני חייב לציין בפניך שאני אישית מוצא הרבה עזרה בקבוצת התמיכה בה אני משתתף ( במקרה זה בראשל"צ) ,אני הולך לשם לא מתחושת הצרת רבים חצינחמה ,אלא מתוך ההבנה והידיעה שאני שואב רעיונות מתוך עיצות הניתנות ממנחת הקבוצה. האמן לי ,העיצות הן מקצועיות לחלוטין ,המנחות אף מקריבות מזמן הפרטי לטובת בני המשפחה השרויים במצוקה ,דלת ביתן פתוחה תמיד לאוזן קשבת ובאמת בהזדמנות זו אני רוצה להודות למנחות הנפלאות העושות עבודתן בנאמנות רבה. ונחזור לקבוצת התמיכה בה אני משתתף ,ובה מידי פעם מגיעים אנשי מקצוע כמו ,רופאים ,עובדים סוציאלים ,מטפלים מקצועים ,אנשי מינהלה של קופ"ח שונות ,משפטנים ועוד והכיצד ניתן לומר שאין ניתנות עיצות במסגרת זו. פורום זה אינו בא להחליף את קבוצת התמיכה ,אלא בא כתוספת לאלו שאינם משתתפים בקבוצת התמיכה ,לאלו שהפגישות אינם מספקות והצורך לקבל עצות מעוד אנשי חשוב להם . פגשתי כאן בני משפחה שחיפשו תשובות לשאלות רבות ומגוונות העוסקות במחלה ,מה שמוכיח את נחיצותו של פורום זה ,חלקן מופנה לעמותת האלצהיימר ומחלות דומות וחלקן מקבלות כאן תשובות מגולשים אחרים ,אך דע זאת ,זה בהחלט לא בא להחליף את קבוצת התמיכה. בפורום זה אנחנו כמשפחה אחת ונשתדל כאן לעזור אחד לשני כמיטב יכולתנו. תודה על הברכה גרשון

למעלה