שלום לכולם : )

TommyCat

New member
שלום לכולם : )

טוב.. אני מרגישה קצת מפגרת. נקווה שזה יעבור לי. אני בת 20, לא עשיתי צבא, ואין לי אמצעים כלכליים בלתי מוגבלים. אין לי שום השכלה גבוהה (בנתיים). ו.. אני ממש ממש ממש ממש רוצה לעבור להולנד. מה הסיכויים שלי? לפי דעתי הם לא קיימים. ובכל זאת... יכול להיות שאני פסימית מדי? התחלתי לברר את כל העניינים (וקיבלתי המון המון חוברות מהשגרירות ומה-MVV) אבל חזוס כריסטוס!! זה כזה מסובך... :( יש לי סיכוי? כלשהו?

Woking

New member
לא ממש

אין מחסור בהולנד בצעירים בני 20, חסרי אמצעים והשכלה גבוהה שלא עשו צבא.

ArchiTomer

New member
תמצאי הולנדי או הולנדית

ותתחתני איתו/ה... ואז יתנו לך VV

een ogenblik

New member
מכיוון שכתבת בינתיים על השכלה גבוהה

אני מניחה שאת מתכננת לרכוש השכלה גבוהה. אפשרות א' - ללמוד בארץ משהו שיקנה לך סיכוי שמעביד פוטנציאלי בהולנד יהיה מוכן לשלם עבורך את הוצאת אישור עבודה ותשלום המשכורת הנדרשת לעובד ממומחה. אפשרות ב' - ללמוד בארץ לתואר ראשון, ואז לחפש מסגרת ללמידי המשך בהולנד. אפשרות ג' - לחפש מסגרת לימודים רישמית בהולנד כבר לתואר ראשון. כדאי לזכור שלימודים בהולנד נערכים בהולנדית, ויחייבו שליטה טובה בשפה. כמו כן כדאי לזכור, שלא תמיד אפשר להשאר להתגורר בהולנד לאחר סיום הלימודים. ודבר אחרון לזכור, חוקי הגירה משתנים, ומה שמותר היום, לאו דווקא יהיה מותר מחר. ולהפך.

Nobilis

New member
הערה על שפה

יש לא מעט תוכניות לימודים בהולנד שנערכות בשפה האנגלית, בעיקר לתארים מתקדמים (שני/שלישי).

ArchiTomer

New member
הערה על שפה 2

יש תוכניות תואר ראשון שנערכות באנגלית או שאפשר לעשות אותן באנגלית (יענו קומבינה). יש כמובן קאץ' והוא שלשם קבלת תואר ראשון בהולנד חייבים לדעת הולנדית...

TommyCat

New member
וואו...

כמו שחשבתי סיכויי קלושים ביותר. ואני בכל זאת אנסה. תודה לכולם :)

voyager2005

New member
בלגיה

לא בהרבה, אבל טיפה יותר קל לעבור לבלגיה. די הרבה מהגרים להולנד, במיוחד מבחינת איחוד משפחות, עושות זאת דרך בלגיה.

een ogenblik

New member
לגבי איחוד משפחות זה נכון

אזרח הולנדי בבלגיה (או בכל מדינת איחוד אירופי אחרת) יהיה כפוף לתנאי איחוד משפחות של האיחוד האירופי, והם קלים יותר מתנאי איחוד משפחות עבור אזרח הולנדי בהולנד. עבור אזרח לא הולנדי, דרך אגב, איחוד משפחות בהולנד יהיה כפוף לחוקי האיחוד, ולא לחוקי הולנד. לאחר שהמשפחה אוחדה בבלגיה לתקופת מה, קל יותר לעבור את הגבול להולנד. יש הוכחות תעסוקה (לאזרח), יש הוכחות שכר (לאזרח), יכול להיות שיש כבר ידיעת שפה מספקת (ללא-אזרח). אבל למי שאין אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופי בכלל, הגירה לבלגיה לא תהווה גשר להגירה להולנד. צריך יהיה לעמוד בדרישות ההגירה להולנד, ואז, מחדש, בדרישות ההגירה להולנד. לצורך השאלה המקורית, תנאי ההגירה לבלגיה לא יהיו קלים יותר בצורה משמעותית.

voyager2005

New member
הולנד מול שאר האיחוד

קצת הנחתי הנחות.. מתוך הנחה שהולנד כל כך מחמירים באיחוד משפחות יחסית לבלגיה (והאמת, רב מדינות האיחוד, רק ששם עוד טוענים לדבר הולנדית), הנחתי שגם בדברים אחרים הולנד יותר מחמירה. כך שאם חשקה נפשו של מישהו לעבור דווקא להולנד, נראה שיהיה יותר קשה מאשר מדינות אחרות. יש בזה משהו או ממש לא?

למעלה