שלום לכולם!

שלום לכולם!

שלום אז קודם כל אני מברכת על היוזמה ועל התמיכה, ובכלל על כל הפורום הזה. אתם באמת עושים עבודה מצוינת! דבר שני, אולי, אחרי שתקראו את הסיפור שלי, תחשבו שאני לא ממש צריכה תמיכה, ואולי זה באמת נכון, אבל בכל זאת, אני מחפשת קצת עידוד.... זה הכל. אוקיי, אז ככה. אני בצבא כבר חצי שנה (איך שהזמן רץ...). תמיד הייתי מאוד מורעלת ותמיד הייתה לי מוטיבציה גבוהה להצליח בשירות. למרות כמה מיונים שהיו לי, התגייסתי ביום גיוס כלל צה"לי, וקיבלתי את התפקיד רשמת משפטית. אחרי כמה שעות טובות של בכי, ואחרי שהייתי היחידה מכל הבנות באותו היום שלא רצתה להתפנות, עליתי לאוטובוס אחרי שיחה עם איזושהי מ"כית בבק"ום, וגם אחרי שהבנתי שאני ממש לא רוצה לבלות את יום כיפור בכלא צבאי. נהניתי בטירונות, ולאט לאט הסתגלתי למערכת הצבאית ולמשמעת, וגם כמובן לתפקיד. אחרי בערך 3 שבועות של ציפייה לקורס הקורס התחיל. חודש וחצי של משמעת ענקיייית, דיסטנס בשמיים והמווון למידה, סיימתי את הקורס, בציון די מעולה של 94. ועכשיו אני משרתת בבית משפט צבאי במחסום ארז, שם שופטים פלשטינאים, למי שלא יודע. עכשיו, תמיד תמיד תמיד רציתי לצאת לקצונה. תמיד רציתי להיות קצינה, ותמיד אמרתי לעצמי שלא משנה איזה תפקיד יהיה לי בסוף, אני אצא לקורס קצינות. ושמחתי מאוד כשאמרו לנו בקורס שכל רשמת מקבלת זימונים, מכיוון שאלו שהגיעו לקורס הן בעלות נתונים מתאימים לקצונה, וכך איתרו אותן למעשה. בכל אופן, כשהגעתי לבסיס (ואני נורא נהנית בבסיס, שלא יהיו אי הבנות), הבנתי שזה יהיה נורא קשה לצאת לקצונה, כי כולם שם אמרו לי שיעשו לי בעיות בגלל בעיות של כוח אדם. לא האמנתי לזה כל כך, חשבתי שאלו סתם שמועות, אבל בערך שבועיים אחרי שבאמת קיבלתי את הזימונים, ושבוע לפני המיונים עצמם, המפקדות שלי זימנו אותי ואת מי שהתחילה לשרת איתי וקיבלה גם היא זימונים, לשיחה, והן הודיעו לנו שהן יכתבו לנו המלצות טובות בכל הנוגע לתפקוד שלנו (הרי אני אמורה להביא איתי למיונים טופס חוות דעת מפקד), אך הן יכתבו גם המלצה לא להוציא אותנו לקורס בגלל בעיות של כוח אדם. ולמחזור הבא הן מבטיחות לתת לנו המלצה טובה במלואה. למקרה שלא ציינתי, אלו מיונים לקק"צ בסיסי, שלישות, מטה ותחזוקה. הבעיה היא, שאנ במחזור תורן, ולא צעיר, ככה שבמחזור הבא אני כבר אהיה חריגת פז"ם. בכל אופן, דיברתי עם המון אנשים שאמרו לי שאין לי מה לדאוג ושבמיונים לא מתייחסים לבעיות כוח אדם, כי את הבעיה הזו יש בכל הצבא, וגם יש מחסור גדול בקצינות בכל התפקידים. או קיי, אז הגעתי למיונים, המיונים מחלקים ל- 3. הרצאות על התפקידים, מילוי שאלון, וראיון. מיותר לציין, שהמווווון בנות חתמו וויתור. הרבה יותר מ- 50 אחוז. מילאתי את השאלון, ציינתי כמה אני מאוווווד רוצה להתקבל, והגעתי לראיון. 3 רס"נים, ואחת סרן. כל אחד מהם היה מחיל אחר. אחת הייתה ממש ממש רעה, והיא ממש נטפלה אלי, מהשלישות, אחת מאוד נחמדה מהמטה ואחד נורא נחמד מהתחזוקה שאפילו שאל אותי אם אני מוכנה לשרת רחוק מהבית. הפגנתי המון בטחון, כלומר דיברתי בלי להתרגש,בלי לגמגם והסתכלתי עליהם בלי להתבייש, הבעיה הייתה שבשאלון שכחתי לציין את התכונות הגרועות שלי, כלומר השארתי את זה לסוף ושכחתי לחזור לזה. בראיון הרעה שאלה אותי על זה ואמרתי ששכחתי למלא את זה, אז היא אמרה לי לענות על זה עכשיו בעל פה. זה נורא הלחיץ אותי כי כמובן גם לא חשבתי על זה. אמרתי מה שהיה לי בראש, אמרתי עקשנית יותר מדי כשלא צריך, אבל בדירוג של התכונות שלי בשאלון דירגתי עקשנית בדירוג נמוך, אז היא עשתה קצת פרצוף ולא הבינה למה עקשנית זה דבר רע, הסברתי לה שזה רע לפעמים, אני לא אפרט כאן הכל, גם ככה נראה לי שהגזמתי. בכל אופן, חוץ ממנה נראה לי שהם די התרשמו ממני והמוטיבציה שלי. בסוף גם שאלתי על ההמלצה ועל בעיית כוח האדם והם אמרו לי שהם לא מתייחסים לזה. וזהו. אני אמורה לקבל תשובה עוד בערך שבוע וחצי. הראיון היה ביום שלישי ואמרו לנו שמקבלים תשובה אחרי שבועים. עכשיו, הבעיה היא שאני נורא מפחדת שאני לא אתקבל. זה נורא חשוב לי. אני אמנם גם נהנית בבסיס, אבל מלבד רשמת משפטית אני גם יושבת במשרד של הקצינה, שאותה אני ממש לא סובלת, כמו כל האנשים בבסיס. ובקיצור, אני נורא רוצה לצאת לקצונה, מה גם שאם אני אתקבל לקצונה, אני אוכל להיות גם מדריכה, שזה בכלל שאיפת שיא בשבילי. אוווווווף, אני לא עומדת במתח. יכול להיות שכל הקטע של העקשנית קלקל לי הכל??????? מצטערת אם הגזמתי כאן אם הסיפור, פשוט זה נורא נורא חשוב לי. אין לכם מושג!! תודה מראש, אורית!!!!!!!!!

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
אורית יקרה...

ברוכה הבאה לפורום שלנו, תודה על המילים החמות. ותודה ששיתפת אותנו בסיפורך.. אנחנו מאד מבינים, את המתח והלחץ זה כל כך טבעי לחשוש במצב הזה.. בעיקר כשאת מספרת על משהו שמאד מאד חשוב לך- כי תמיד חלמת על זה, כי תמיד רצית את זה.. שומעים את המוטיבציה הגבוהה במילים שלך- וזה מעורר הערכה- כמה חשוב לך להתקדם ולהצליח.. אנחנו לא באמת יודעים עד כמה דברים מסוימים בראיון השפיעו יותר או פחות- בד"כ אנשים קובעים את התרשמותם בראיון- על פי המכלול-על פי כל מה שהצגת שם- מסרים מילוליים ובלתי מילוליים.. אנחנו יכולים לקוות יחד איתך, חמודה.. ויכולים להבטיח- שאם התוצאה תהיה חיובית- נהיה כאן כדי לשמוח בשבילך.. ואם התוצאה שלילית- אנחנו נהיה כאן כדי לתמוך, לעודד ולחשוב יחד איתך- על האפשרויות להמשיך משם.. מבטיחים מעכשיו להחזיק לך אצבעות.. מאמינים שהרצון החזק שלך יוכיח את עצמו.. ונמצאים איתך- בחששות ובציפיה... (((((אורית)))))

אבל...

מצטערת אם אני מציקה או משהו כזה, אני יודעת שיש פה חיילים עם בעיות אמיתיות וקשות, ולא בעיות כמו שלי, אבל זה באמת חשוב לי. למרות מה שאמרתם, אני מאוד אודה לכם אם תוכלו בכל זאת, על פי הפרטים והנתונים שנתתי לכם, לעזור לי ולהעריך בערך את הסיכויים שלי להתקבל.... לא להמר או משהו כזה, פשוט להעריך... תודה מראש, ושוב, סליחה. אורית

בהצלחה!!!

תשמעי, אני מאמין שאם המראיינים הללו חכמים הם יקבל אותך... הרבה מאוד אנשים בצה"ל לא רוצים להיות בו שניה אחת ואם כבר הם משרתים אז הם לא רוצים להיות שניה אחת יותר ממה שהם חייבים...הרצון וההחלטיות הנהדרת שאת מפגינה ומראה שאת רוצה ושיראו שאת רוצה לתרום מעל ומעבר כל כך מוקדם בתוך הצבא רק מראה על רצינות שאני מקווה שיגיבו עליה בהתאם... דבר שני אני הייתי ממליץ לך לא לחשוב על מה יהיה ועל התוצאות יותר מידיי כי את סתם מכניסה את עצמך ללחץ מיותר,אני מבין שאת ממש ממש ממש רוצה את התפקיד אבל אם חושבים על נושא מסוים כל כך הרבה אז מאבדים ריכוז בדברים אחרים... עצה שלי אל תבואי עם ציפיות לגבי התשובה אם תבואי בחיוביות יתרה ולא תקבלי את הזימון לקצונה אז תתאכזבי מאוד וזה בטח תמונה שרצה לך בראש כאפשרות שיכולה לקרות... אבל מצד שני אל תבואי בגישה שלילית כי זה סתם מוריד את המורל שלך... פשוט אל תבואי עם ציפיות והלחץ היום יומי שאני מעריך שיש לך במשך היום הלילה ובטח בחלומות ירד... בקיצור המון המון המון המון המון הצלחה שיהיה לך אני מאמין שיהיה בסדר ואם לא תקבלי את הזימון... תשמעי החיים לא נגמרו עדיין תוכלי לחייך לנשום להנות ולחיות את חייך על הצד הטוב ביותר... עוד פעם בהצלחה ושבוע טוב שיהיה לך

תודה רבה

תודה זאוס. אני מאוד מעריכה את ההתייחסות הזו שלך לגבי הבעיה שלי. אין לך מושג כמה אתה צודק בקשר ללחץ היומיומי שאני חווה, ובחלומות במיוחד. אני שמחה שאתה מבין כמה חשוב לי להתקבל, לא נראה לי שהסובבים אותי ממש מבינים אותי. אני כל הזמן מנסה להיות אופטימית ואז אני נזכרת בדברים שבעצם יכולים להיות הדברים שבגללם אני לא צריכה להיות אופטימית, ומתבעסת למשך זמן לא קצר. אני באמת מקווה מכל הלב שהכל יסתדר בסוף, ומבחנתי להסתדר זה אומר שאני אתקבל, כי אני אהיה ממש ממש ממש מאוכזבת אם לא. תודה שוב. אורית

אי בעד מה

ועוד משהו... אני מבין שאת ממש ממש רוצה את העיניין הזה ושכרגע זה הדבר שהכי חשוב לך בחיים ושאת לא רוצה כלום חוץ מזה... וזאת הגישה שאני מקווה שאמרת ל"בוחנים" שם... כי אני מאמין שזה היה מאוד עוזר... חוץ מזה הייתי מציע לך לקחת שעה אחת ביום למחשבות האלו לכל החישובים שלך בקשר לעיניין שעוברים לך בראש אני מאמין כל היום... וזה אולי יוכל לשחרר את הלחץ שאת נמצאת בו... או ההצאה הכי טובה היא לישון עד היום של התשובה... בקיצר מקווה שיהיה טוב ושוב שמייח לעזור

אמא........

אני אמורה לקבל תשובה השבוע ואני מתה מפחד...... אני פשוט לא יודעת מה אני אעשה אם אני לא אתקבל... אווווווף אני צריכה עידוד חברים !!!!!! עידוד!!! אולי אתם יכולים גם לעזור לי באיך אני מקבלת את התשובה, כי אין לנו בבסיס שלישה או מש"קית כוח אדם, או משהו בכיוון... מה עושים? מחכים? תודה רבה רבה! אורית ושבוע טוב

H20

New member
תראי...

אורית, ממה שאני רואה מסביבי, חיילת שמאוד רוצה לצאת לקצונה- תצא בסוף. היתה אתי בבסיס חיילת שהלכה לזימונים עם המלצות בינוניות ומטה (למרות שהיא בהחלט בחורה משקיענית ומוכשרת) היא אמנם לא התקבלה בסיבוב הראשון, אבל את הזימונים השניים היא עברה ויצאה לקצונה (אחרי שנה בצבא- ללא חריגת פז"ם). בימים אלו היא מסיימת בה"ד 12. לדעתי, אין לך מה לדאוג. רק תשתדלי בראיון הבא, אם יהיה, להפגין פחות לחץ.

למעלה