שלום לכולן/ם - זאת הפעם הראשונה

צוקה

New member
שלום לכולן/ם - זאת הפעם הראשונה

שלי בפורום הזה, ואשמח אם תוכלו לענות לי על שאלה מסויימת. בשבוע שעבר הייתי בבדיקת אולטרסאונד שגרתית (השבוע יש לי קולוסקופיה), כיוון שאני לוקחת כ-11 שנה גלולות ורצינו לבדוק שהכל כשורה. בכל מקרה, בבדיקה נאמר לי שיש לי רחם מעט מוגדלת... מה זה אומר ?? האם זה אומר משהו לגבי הלידה (אני לא בהריון)? אין לי סבלנות לחכות עד לתור שלי אצל הרופא נשים עוד חודשיים... אשמח לתגובתכם, תודה, צ´וקה

רחם מעט מוגדלת

לצוקה שלום. קשה לאבחן דרך הרשת ואת זה יעשה רופאך טוב יותר בבדיקה ידנית אולם: באם הממצא של רחם מעט מוגדלת הינו ממצא יחידי כלומר לא צוינו מציאת שרירנים ( גידולים שפירים שכיחים של דופן הרחם) היכולים להגדיל הרחם ובאם לממצא הרחם מעט מוגדל אין תלונות קליניות (ככאבי מחזור קשים) סביר להניח כי הממצא המכונה רחם מעט מוגדל חסר משמעות. הוא אינו קשור לנטילת גלולות ולא יסבך אותך בהריון. ככלל, יש לזכור כי בניגוד למכונית הגולף שבה המרחק בין פגוש לפגוש קבוע הרי ביצור האנושי יש שונות רבה במידותיו. הגדלה מעטה לפעמים מתארת חלק משונות זו.

צוקה

New member
תודה רבה על המענה וההתייחסות

האם העובדה שיש לי רחם מוגדלת אמורה לסייע בעדי בזמן לידה? בנוסף, האם רחם מוגדלת לא הופכת לכזו רק לאחר לידות? ושוב תודה רבה, צ´וקה

למתעקשת להשאר מודאגת

אנא שנני בתשובתי הקודמת את המשפט: סביר להניח כי הממצא המכונה רחם מעט מוגדל חסר משמעות (לא בזמן הלידה ולא בזמנים אחרים) לגבי הסיבה לרחם מעט מוגדלת גם הריונות יכולות סיבה לכך אבל לפעמים זה בא כך מהטבע ושוב- אם זהו הממצא היחיד חבל על דאגתך אילן

למעלה