שלום לכם- שמי אורי - לוחם "המזח"

שלום לכם- שמי אורי - לוחם "המזח"

ממנהלי עמותת "ערים בלילה"- עמותת חיילי צהל שהיו בשבי האוייב. מהיום אני כאן איתכם, אשתדל להגיב ולענות ואולי לפתוח צוהר על השבי- שאלות תתקבלנו בשמחה- תשובות אשתדל לתת בהתאם לאפשרויות.. שלחתי היום מכתב נוסף לאהוד אולמרט ראש ממשלתינו- בנושא השבויים. מקווה שירצד לו מול העיניים (סקפטי)- כי במשמרות הוא ממש לא רואה אותנו. מזה למעלה משנה אני וחבריי רודפים אחרי אהוד אולמרט, חצי שנה ומעלה ליד משרדו, ולמעלה מחצי שנה ליד מעונו- קיץ וחם , חורף וקר, שלג וגשם בכל מזג אוויר היינו שם. המכתב מצורף כאן באתר , לעיונכם. אני שהייתי שם בשבי- חודשים כלוא בצינוק מסריח וללא יכולת לזוז בגלל קוטנו של הצינוק- יודע שבי מהו.עובר עינויי גוף ונפש, מושפל, פצוע קשה , ללא טיפול רפואי אלמנטרי- יודע מה זה להיות שם. ברעב, קר שם בלילה , אזוק ידיים ושק על ראשי במשך חודשים- ללא אוכל- ללא מים, ללא מגע אנושי. ללא שליטה בחיי ובקושי בנשימותי- וגם זה לא תמיד. לכן שוב יצאתי היום בקריאה לאהוד אולמרט- הבא את שבויינו הבייתה. מנהג נהוג בביתי שיש כסא פנוי בליל הסדר לכבוד הנעדרים והשבויים- מר אולמרט היקר, אין לי ככ הרבה כסאות להשאיר השנה לכבודם של חיילינו שבנכר- בשבי- קצר את זמן עינוייהם- והשב אותם לחיק המשפחה ולחום החברה- אני מבטיח לך מר אולמרט- אני וחברי בעמותת "ערים בלילה" נדע כבר איק להקל עליהם בשיבתם ארצה, נדע לחבק אותם חזק ולהקרים עליהם את החום הנדרש למען החזרתם לחיק החברה. אנחנו מומחים בזה- למדנו מהניסיון שלנו- דבר שאתם לא השכלתם. מר אולמרט היקר- קר שם בשבי- אין שמיכות, מיחם המים לא עובד, החימום התקלקל- ואוכל אין. השב אותם כבר- נמאס לי לעמוד מול מעונך ואתה לא מתייחס- אולי תמנע ממני את הבושה הזו- הייתי לוחם אמיצ וחזק- יחד עם חברי ב"מזח" קרא עלינו בספרי ההיסטוריה . אל תשפיל אותנו יותר- צא אלינו ותבטיח שאתה כמונו לא ישן בלילה בגללם. צא אלינו רק עמ לכבד אותנו - לוחמי העבר- ותבטיח שכל עוד נשמה באפיך- הכל תעשה שיחזרו ומהר!!! שתצליח בכך!! ואל תערב שיקולים פוליטיים בהחלטה לאומית זו, שכחתי לומר לך עוד מילה. יש לי שני בנים קצינים לוחמים ביחידות מובחרות, אני מנסה בכל כוחי להשפיע עליהם שצהל לא מפקיר פצועים בשטח- לא שוכח שבויים, אמור להם גם אתה!! אמור להם שהם שליחים שלך ואתה מתחייב לעשותץ הכל ללא שיקולי השרדות פוליטיים למענם! כל הדור הזה מחכה לשמוע ממך שזו הדרך של ערבות הדדית לא מפקירים פצועים בשטח - !!!! עוד מילה אהוד היקר (סלח לי על הישירות הזה- ככה נהוג בין לוחמים), אני סיכנתי חיי בזמן המלחמה לחלץ 5 גופות של חללי מוצב "המזח" ורק עמ שינוחו על משכב מכובד, שלא יתעללו בגופות, שיהיו במותם צמודים , הייתי מוכן למסור נפשי עבור פעולה זו- השרש את הערך של אחוות לוחמים בקרב דור העתיד.

רגב ת

New member
הלוואי גם אם לא עונים לפחות קוראים את זעקתך

אני משערת שלא קל לאנשים להתייחס לנושא לפחות אני מקווה שזה יעזור להם להזדהות ולהבין כמה הדבר חשוב לנו גם המשפחות וגם לנו כעם שרוצה להמשיך לחיות פה

נגיעוT

New member
../images/Emo7.gif

אף פעם לא חויתי "חוויה" שכזו,אבל בתיאורך הצלחת להעביר לי את כל מה שאני חוששת ממנו. אין לי עוד מילים לכתוב-קטונתי,רק אכן המחשבה שעברה אצלי היום בראש זה שעד שלא נסגור את המעגל הזה-משפחתנו לא תהיה כבעבר. לצערי אנחנו צריכים אנשים כמוך שעברו על בשרם את הטראומה הזו ומסוגלים להתבטא ולספר על כך ולזעזע ולו במעט את המערכת. לצערי אני אומרת כי אתה את הכאב שלך עברת ואתה הוא זה שצריך להתמודד איתו יום יום שעה שעה בשאר ימיך. שולחת לך מפה את החיבוק הכי כנה וחברי שיש.

תודה לאורי

כפי שכתבתי כאן יש לי קרוב מישפחה שחבר בעמותה ודרכו למדתי על השבי והשפעותיו,אני מודה אני מדחיקה העיקר לא לחשוב ביכלל מה הם אולי עוברים שם כי זה יכול פשוט להכניס לסרטים היסטרים ואני לא מוצאת טעם לזה הם הרי צריכים אותנו חזקים להאבק בשבילם. שלכם חנהנ גונן

למעלה