שלום לכם

vinney

Well-known member
איפה ראית? רק כמיהה כנה

למה כל תומכי הליכוד, אתה כלול, אוהבים כל כך לדבר שטויות ולהיות דמגוגים כרוניים...

timeless1

New member
למה?

כי אולי היא מתחילה לחפש קולות בנרות

וואו.איזו פרנויה.מה קרה?

אף אחד לא רודף אתכם.אני לא הצבעתי ואף פעם לא אצביע לקדימה.אני דתי שמפריע לו כפייה.לא רוצה שישללו מאחרים, מה שלא הייתי רוצה שישללו ממני.ובסה``כ חשבתי שיש למי מהתומכים של שינוי הסבר לטענה שהעלתי.אז זהו,הבנתי שאין לכם הסבר אז החלטתם לתקוף. ד``א לשאלתך, נזכרתי עכשיו, כי רק עכשיו ראיתי פורום כזה שנקרא `מפלגת שינוי`.

timeless1

New member
מה זאת אומרת התעללות בחרדים?

תוכל להסביר את עצמך בבקשה? יום טוב

התעללות לשם התעללות,הא ותו לא.

זה אומר שבמשך הקדנציה ההיא ששינוי נטלה בה חלק משמעותי מאד,היו רק `קולות` נגד חרדים, ומלחמות שלדעתי היו סתם לא יותר מפרובוקציות של חברי שינוי.באמת, שום דבר לא השתנה.זה מה שטענתי ה`שינוי` נוצר רק בשיח אבל לגמרי לא בחיים.לדעתי רוב מניין ובניין של מצביעי שינוי הם לא סתם זוללי חרדים לתאבון,אלא אנשים שמנחה אותם העקרון של הפרדת הדת מהמדינה.ואת זה מצביעי שינוי לא קבלו.אני תקוה שעכשיו זה ברור יותר.

timeless1

New member
תן דוה לאקט מעשי אשר יכול להעיד על 'התעללות'

בחרדים. כן, התעמולה שהיתה דאז היתה מטומטמת לחלוטין, אבל כאשר רוצים למשוך תשומת לב , אז מסתבר שכמעט כל הדרכים כשרות לכך :-|

vinney

Well-known member
אני יכול לתת לך דוגמא מאוד מוחשית להתעללות

למשל חבר כנסת ממפלגה חרדית כלשהי האשים את ההומואים ברעידות האדמה בארץ. תוכל בבקשה לתת לי דוגמא להתעללות של מפלגת שינוי בדתיים (שאגב, יש גם דתיים, ולא מעט, שתומכים בה בורעיונותיה)?

כפי שהצהרתי גם אני דתי התומך ברעיון

של אי כפייה,כמו ברעיון של הפרדת הדת מהמדינה.ובאשר לדוגמא,לא עולה בזכרוני סצינה ספיציפית.אבל זו התחושה שלותה אותי במשך הקדנציה ההיא.אני מאד מתנגד לכך שלכל חוק שמעורב בו חרדי צריכים להתנגד ולנגח.כמו`כ אני בעד מסורת יהודית במדינה בדברים שאין בהם הרבה שלילת זכויות הפרט.ולזה שינוי מתנגדת.למה?אנחנו הרי במדינה יהודית.אז למה צריך לנגח כל דבר שריח מסורת נודף ממנו?אם לכל עם יש יום חופש בשבוע מעוגן בחוק,למה מפריע לנו שזה יהיה יום שבת? בצורה הזו אנחנו לעולם נשאר במלחמה.וחבל.ומשום מה לא עניתם לי על החוסר העשיה שטענתי?

vinney

Well-known member
אם יש מעט שלילת זכויות הפרט, אז זה בסדר?

מי קבע כמה זה הרבה וכמה זה מעט? להכריח את כולם לאכול מצות בפסח זה הרבה או מעט? להכריח את כולם לשבת באוטובוס עם הפרדת מינים זה הרבה או מעט? להכריח את כולם לא לנסוע בשבת זה הרבה או מעט? להכריח את הסטודנטים לעבוד בלילות במקום סופי שבוע זה הרבה או מעט? מי קבע? אף אחד לא מנגח שום דבר, אתה עדיין מדבר בסיסמאות מבלי להביא אף דוגמא, אבל דוגמאות לניגוח של מסורתיים ודתיים למיניהם של החילונים יש ובשפע. אם בכל העולם מותר לאנשים לעבוד מתי שבא להם, למה מפריע לך שיש בארץ אנשים שבא להם לעבוד בשבת?

מלכתחילה ידעתי שזו הגדרה בעייתית

אבל אני חושב שאם נבא ממקום של כבוד לדת,אנחנו נדע לעשות את ההבחנה.אני נגד שביתת התחבורה הציבורית בשבת.לבי נאכל על הפרדת המינים בנסיעה באוטובוס.אבל אם אני מתיחס לסיפא של דבריך`מה מפריע לך שבן אדם רוצה לעבוד בשבת`אז פה אני בהחלט חושב שיש מקום להקרבה.אבל בשום אופן לא מכפייה.אם אנחנו עם שרוצה לשמר את המסורת שלו.אנחנו בהחלט זקוקים לכמה מנות של הבלגה.אל לנו להפוך את המלחמה בדת לדת נוספת

vinney

Well-known member
המם... סליחה?

איך מצד אחד אתה נגד שביתת התחבורה הציבורית בשבת, ומצד שני נגד אפשרות שאנשים יתפרנסו בשבת? אתה רוצה שאנשים ינהגו באוטובוסים בחינם?

timeless1

New member
אני מניחה שהוא התכוון שמוסלמי/נוצרי

יפעילו את התחבורה הציבורית ביום שבת.

vinney

Well-known member
לפי מה הנחת את זה?

ואם אין מוסלמי או נוצרי, זהו? לא יהיו אוטובוסים? נייבא עובדים זרים מרומניה שינהגו בשבילנו ויהיו גויים של שבת? איזו מין צביעות זאת??? הרי מפריע לדתיים שיש רעש של מכוניות איפשהו במרחק כמה קילומטרים מהבית, לא שמישהו מחייב אותם לעלות על האוטובוס בדרך לבית הכנסת, אחרת הם לא היו זורקים אבנים על נוסעים תמימים בכביש בר אילן בירושלים!

baudrate

New member
יש הרבה דברים שמתקבלים בציבור החילוני

בלי הרבה בעיות 1. יהדות במערכת החינוך החילונית. ברור שנקודת המבט היא לא זהה לבתי הספר הדתיים אך עם זאת יש הרבה יהדות במערכת החינוך החילונית. 2. החגים והמועדים היהודיים הם חגי המדינה. זה לא אומר שמקבלים כפיה לאופן בו נחגג החג, אבל בכל זאת חוגגים. ואם חוגגים גם חגים אחרים עדיין זה לא מפחית מכך. 3. תיקצוב של תרבות יהודית. שוב, כנראה שזה לא בכל סכום ובכל מחיר אבל יש נכונות לזה ולא פסילה מראש של הכל. 4. כיבוד המסורת היהודית על ידי מוסדות המדינה הרשמיים. באופן ההתנהלות. לדוגמה אציין את הצבא. איני חושב שיש איזה דווקאות אפילו באופן בו שינוי מציגה את עמדתה.

פלסטיק

New member
יש לך בעיה עם העובדות?

מפלגת שינוי לא חברה לא בכנסת ולא בממשלה הרבה זמן.

לאונידס

Active member
ככל שאני יודע אין מפלגת שינוי בכנסת או בממשלה

אבל אם אתה יודע אחרת אתה יותר ממוזמן לעדכן אותי.

אני חוזר וקורא את שכתבתי שוב ושוב

ואני לא מצליח להבין מאלו מילים שכתבתי הבנת ששינוי עדיין קיימת.ואין פה קרטוב של ציניות.

vinney

Well-known member
שינוי עדיין קיימת

אתה תתפלא, אבל אפשר שמפלגה תהיה גם מבלי שיהיו לה נציגים בכנסת.

למעלה