שלום לפורום הנפלא הזה

מזל טוב לפורום

וברצוני לשאול שאלה : מה ניתן לעשות, אם רוצים לתקן מעוות בכדיי להרגיש טוב יותר, שלמה יותר עם עצמי, אך המשימה קשה, קשה עד מאוד ? אפילו לסלוח אין הוא מוכן ? אודה לכל תגובה !

ישלישם

New member
נעמי,

שלום, אני לא אקרא מה שכתבת בהתכתבויות קודמות בנושא, ובכל זאת אתייחס לשאלתך הזו הספציפית. האם א ת מוכנה לסלוח לעצמך על מה שלא יהיה שעשית? האדם האחר, מבחינתי, כל אדם (...) מהווה רק מראה המשקפת את רגשותייך כלפי עצמך. סלחי לעצמך קודם. ברגע שישתחררו הרגשות השליליים שאת נושאת כלפי עצמך, המבקשים את אישורו שלו, כי את לא נותנת להם את זה, תוכלי לתקשר איתו ביתר בהירות, ואולי אף פחות תזדקקי לזה או לפחות בפחות לחץ, מה שיצור ביניכם תקשורת טובה יותר, מן הסתם. בברכת האהבה המחברת עמוק בין כולנו, סיגל.

nome1

New member
זה קרה לי פעם

ואחרי שביקשתי סליחה ולא קיבלו אותה המשכתי הלאה וכל פעם שהייתי נפגשת בבן אדם הייתי מבקשת שוב סליחה זה לקח 15 שנה בסוף סלחו לי יש לציין שאני סלחתי לעצמי קצת יותר מוקדם גם אני נעמי מקורית אחת חיוך גדול

איל באש

New member
ברוכה הבאה + תשובה../images/Emo23.gif../images/Emo24.gif../images/Emo8.gif

נעמי היי ברוכה הבאה לפורום. לי לא ברור למה את אומרת "בכדי להרגיש טוב יותר, שלמה יותר עם עצמי" למה את מרגישה לא טוב עם עצמך מלכתחילה ? האם בזה שהוא יסלח לך תהיי יותר טובה? יותר בסדר? האם את לא עסוקה בלרצות את כל העולם ואישתו? האם את לא מרגישה שאת לא מספיק טובה באיך שאת? אני חושב שאת בסדר גמור באיך שהתנהגת ומתנהגת, (בלי לדעת מה היה שם באמת.) אני חושב שפעלת בדיוק כמו שהיית אמורה לפעול. אני חושב שאת בן אדם שאכפת לו, מעצם הרגישות שאת מגלה כלפי הצד השני, מעצם הרצון שלך לחיות במערכות יחסים הרמוניות. הביני כולנו בני אדם , לא מכונות. כל מה שעשינו עשינו ואין שום אפשרות או סיבה לחזור ולתקן, משום שלא טעינו. ההפך פעלנו מתוך המניעים שלנו ברגע נתון של זמן, עשינו את המקסימום שלנו ברגע נתון של זמן. מותר לנו גם לפגוע , להעליב, לא להתחשב באחר ובעצמנו, ככה אנו לומדים , מה טוב לנו ומה לא , מה נעים לנו ומה לא , ואולי הכי הרבה לומדים מהתגובות של הסביבה כלפינו. מותר לנו הכל, אין חוקים, את החוקים שיש הרי אנחנו קבענו לא ? לכל אחד מאיתנו יש את החוקים שלו. מה שכן יש לנו ואני מאוד מאמין בו אלו : קודי מוסר פנימיים - שאנחנו מתנהגים נגדם, אנחנו מרגישים רע, אשמה, ושזה לא בסדר. שאנחנו פועלים נגדם , אנחנו פועלים נגד עצמנו, לא מקבלים את עצמנו, לא מקשיבים לעצמנו. אז כמו שלא אנסה להכנס לג'ינס שקטן או גדול עלי בכמה מידות, לא אפעל נגד קודי המוסר הפנימיים שלי, כי שכן אני עושה זאת, ונגיד לא פועל ביושר, או לא פועל בהגינות, או לא פועל באחריות, ועוד ועוד.. זה כמו ללבוש ג'ינס שקטן עלי בשתי מידות, ולהתרגז שאני לא יכול לזוז, להיות חנוק , תפוס, ולא משוחרר. במקום לקבל את המידה האמיתית שלי , ולקנות ג'ינס שבאמת מתאים לי, לגוף שלי. אז שאת לומדת להתאים את ההתנהגות שלך עם עצמך ועם הזולת לקודי המוסר הפנימיים שלך, שטוב לך עימם, ושאת כל כך מכירה, מבטיח אני לך שלעולם לא תפעלי נגד עצמך, לא תפעלי נגד החיים. וכל זאת בתוספת למה שסיגלי אמרה לך. בהמון אהבה ובהצלחה. איל באש נ.ב אשמח לעוד שאלות, ופירוט, אנחנו כרגע מתעסקים בעיניין השיתוף בפורום, בקטע שכל אחד מהכותבים ישתף ויספר יותר פרטים על חוויות אישיות, וככה יוכל לעזור ולהעזר. והודעה בנושא מגיעה מיד..

דרדרית

New member
שלום לפורום הנפלא הזה../images/Emo24.gif

"במקרה" נתקלתי בפורום זה.. כמי שיודעת שאין מקרה וכל דבר מגיע כשצריך להגיע- יש סיבה שאני כאן, וכנראה אגלה בהמשך. בינתיים רציתי רק לומר תודה מנהל הפורום ולכותבים. כי מתחילה להזכר בדברים ששכחתי וזו כבר סיבה טובה לבוא, לקרוא, ואולי גם להגיב. מה שכן- את האופטימיות של החיים לא שכחתי, את החיוך היומיומי אלי ואל הזולת- כמובן שזוכרת, אבל משהו תמיד נשכח במרוצת חיי היומיום. להבין שלא כל דבר מובן מאליו, לדאוג שהחיים שלנו יהיו טובים, יותר, שמחים יותר, מלאים יותר- וזה תלוי רק בנו! להתראות בינתיים שולחת אור ואהבה לכולם

spidi2

New member
../images/Emo42.gifבוקר קסום ליום נפלא../images/Emo70.gif

בוקר של אור, שפע ואהבה
בוקר של יום חמישי..... אוטוטו.... סוף שבוע

גלית 3

New member
תודה

תודה לפורום החדש הזה. הגעתי לכאן ב"מקרה", אחרי שתקופה ארוכה רציתי שייפתח פורום כזה. תודה לכותבים ולמנהל הפורום

למעלה