שלום רב

tttttttttt1

New member
שלום רב

הפנו אותי לפורום הזה אז אני מקווה שתוכלו לעזור לי אני לא יודע אם הפורום הזה מתאים לשאלה, אבל אני מקווה שתוכלו לעזור לי כי לא מצאתי פורום יותר מתאים.. המליצו לי אחרי אימון כושר [במכון כושר, או בכלל] לשתות משקה [קונים אותו בשם "אבקת חלבונים" אם אני לא טועה].כדי להכניס לגוף כמות של חלבונים שתורמת בבנית שריר וכו...יצא לי לשמוע בנוסף, שהמשקה הזה לא טוב [מסרטן? גורם בעיות? לא בדיוק זוכר מה נאמר עליו..אבל אני זוכר שאמרו גם משהו רע לגביו] בכל מקרה - השאלה היא: א. מישהו מכיר את המשקה הזה? ב. האם מומלץ לשתות אותו אחרי אימון כושר? מה הוא תורם? במה הוא עוזר לגוף ולבניית השרירים? יש באתר הזה הסבר קטן [ותמונה] של המוצר...מקווה שזה יעבזור לכם להבין על מה אני מדבר אשמח לשמוע חוות דעת על המשקה, במידה ואתם מכירים אותו, או אם תוכלו להפנות אותי לפורום בריאות אחר שם יוכלו לעזור לי, כי אני מתלבט מה לעשות בנידון.. אשמח לעזרה, תודה מראש

tttttttttt1

New member
נראה לי די ברור...

זאת שאלה בקשר לתוסף מזון - אבקת חלבונים, והשאלה אם מומלץ ובריא לקחת את זה אחרי אימון כושר או לא?

מאוד תלוי בסוג הפעילות

אם אתה אוכל אוכל רגיל ומגוון. אזי תשאיר את אבקת חלבון לאחרים! כי אתה לא זקוק לזה.

d_style

New member
מה הקשר בין גיוון האוכל לצורך או אי צורך

בתיסוף בחלבון?

ykliger07

New member
קשור מאוד

אין צורך באבקות האלה למי שמתאמן בצורנ חובבנית ואוכל מסודר ומגוון מכל אבות המזון, בכל מקרה צריך ללכת לפגישה עם תזונאי שמבין גם בספורט כדי לוודא שאכן כך פני הדברים. אין תחליף ליעוץ מקצועי כמו שלא תחליט איזה ניתוח לעשות רק לפי שאלות בפורים מבלי להיפגש עם רופא שיבחן את המקרה לגופו.

tommythecat

New member
אתה לא מבין את מה שאתה קורא, נכון?

שאלו אותך מה הקשר בין גיוון לבין הצורך בתיסוף חלבון? אדם יכול לאכול תזונה מגוונת מאד אבל עדיין דלה מדי בחלבון לצרכיו. יוסי

יוסי היקר

רו ב האנשים שאינם ספורטאים מקצועיים אינם נצרכים לשום תוספת לא מהמזון (ויטמינים או חלבונים או . . . .) מעבר לתפריט מאוזן. ספורטאים מקצועיים זה כבר נושא אחר, אבל להם יש דיאטן ספורט שעובד איתם בצורה אישית. זה משהו שחשוב לי להבהיר.

tommythecat

New member
א י נ ס ו פ היקרה

אני מודה לך שחלקת איתנו את אשר על ליבך. זה מאד חשוב שתוכלי להיות פתוחה איתנו כי כולנו כאן חברים שעוזרים אחד לשני ואני לא אשן טוב בלילה אם לא תוכלי להבהיר את מה שחשוב לך. לעניין הודעתך, מעבר לעובדה שכלל לא ציינת מה הקריטריונים להיות ספורטאים מקצועי או חובבן התעלמת מקבוצות אחרות של ספורטאים כמו צמחונים או אפילו ספורטאים שפשוט לא מסוגלים להגיע לצרכי החלבון מהמזון ואבקות החלבון משמשות אותם כדי להשלים את הכמות הנדרשת. המונח "תזונה מאוזנת" מכיל בתוכו את ההנחה הסמויה שהתזונה כבר עונה על צרכי הספורטאי, אבל זו הנחה בלבד. יתרה מזאת, אבקות חלבון הן בסה"כ צורת מזון מרוכזת המאפשרת לצרוך חלבון במהירות, בנוחות, עם מעט קלוריות עודפות ולרוב גם במחיר זול יותר לגרם חלבון. פשוט היה לי נורא חשוב להבהיר לך את זה. יוסי

יוסי היקר

יקירי (מותר כבר לאמץ אותך אל חיקי או שעדיין מוקדם מדי בשביל זה, ואם כבר חיק, יש לך העדפות?). אחרי שנרגעתי מהצחוק שהעלו בי דבריך, כי אני נהנת מקצת שנינות לא מזיקה, באמת, זה לא מוסיף עוד כמה קמטים מסביב לפה, ואלו קמטים שיש להם ערך מוסף. אני חושבת שבניגוד אליך, כנראה, העובדה שאדם מתאמן בחדר כושר לא הופכת אותו באחת לאדם שיש לו צורך בתוספי מזון. כמו שדי ברור מהמילים בלי בפורום, גם אם מעט מאוד ורק בשבוע שבועייםהאחרונים, אני ממש לא בעד דחיפת תוספי מזון לכל אדם, גם אם הוא מתאמן בחדר כושר. אדם בריא, יכול להסתדר עם המזון, אם האדם לא אוכל בצורה מאוזנת, יש לזה ביטוי בדרך כלל, וכזה שאפשר ללכת איתו לרופא משפחה ולדיאטנית, מוסמכת ובחינם, בקופת החולים, ולבדוק אותו. אני מניחה שאתה לא רץ למר ישראל ואם טעיתי, אנא ממך תקן אותי וצרף תמונות, ומי שמתאמן להנאתו בחדר כושר לא צריך לקבל תוספות. מה לעשות? אני לא יודעת כמה אפשר לעשות את זה יותר ברור, תוספות כאלו במקור לא נועדו לכל אלו שרוצים להגדיל את מסת השריר (שבתכל'ס עושה בעיקר רושם על בנים אחרים) בחדר הכושר. אני יודעת שאתה מתאמץ לקרוא חומרים מדעיים מבוססים, ואתה מספיק אינטיליגנטי לדעת שמחקרים לא מעטים (למען האמת רובם) ממומנים על ידי חברות מסחריות, שבמקרה, אבל ממש במקרה, מייצרות את אותם תוספים שנבדקים במחקרים. המון אנשי מקצוע, מה לעשות, מקבלים שכר מאותן חברות, גם בארץ, וישבחו את טיבם בכל תוכנית טלויזיה או ערוץ תקשורת אחר. יחד עם זואת, אנשים שמתעסקים בספורט כמקצוע מלווים על ידי תזונאים שזו מומחיותם, ולא, מדריך בחדר כושר, מקסים ומשכיל ככל שיהיה, אינו דיאטן, והשכלתו גם אם מלאה בכוונות טובות, לא בהכרח מיטיבה עם המתאמן. את זה אתה יודע בוודאות, העובדה שאתה מתאמן בחדר כושר, עוזרת לך באופן אישי, יוסי יקירי (נו, לא התאפקתי מה לעשות?) לחפש צ ידוקים לתוספים שאתה רואה שלוקחים, וחבל שכך.

tommythecat

New member
תשובה

לאור רמת הטיעונים בהודעתך נותר לי לקוות שאת לפחות יפה, כי הצד השכלי שלך הוא, איך לומר את זה מאד בעדינות מבלי לפגוע בך, נמוך מזה של קוף שעבר לובוטומיה. אם אני אסנן את ההודעה שלך מטיעוני אד הומינם פשוטים, לא ישאר ממנה הרבה תוכן שאפשר להתייחס אליו בדרך זו או אחרת ובכל זאת, רק כי את כל כך מיוחדת ויחידה במינה אני אענה למעט שעוד אפשר להתייחס אליו. 1. תראי לי איפה אמרתי שכל אדם שמתאמן בחדר כושר צריך תוספי מזון. בעצם, תראי לי איפה אמרתי בכלל שכל אדם צריך או חייב תוספי מזון מלכתחילה. 2. תוכיחי את הטענה הכמותית שלך כי "רוב המחקרים" ממומנים על ידי חברות מסחריות ולא סתם אלא עוד חברות שמוכרות תוספי מזון. את יודעת מה, בגלל שתפסת אותי במצב רוח טוב היום, אני אקל עלייך את העבודה ואדרוש ממך הוכחה כמותית כזו רק על שני חוקרים מני רבים: טיפטון ולמון. תוכיחי לי שהם מועסקים וממונים על ידי חברות התוספים. והערה אחרונה בקשר לצחקוקים שההודעה הקודמת שלי גרמה לך, את בטח יודעת שנדרשים 46 שרירים כדי לחייך אבל נדרשים בדיוק 0 שרירים כדי לעטות את הבעת הבעת הטימטום שהתפשטה על פנייך למקרא ההודעה הזו. יוסי

יפה אני לא

וכבר סיכמנו (ברוב קולות שלך או סתם כי יש לך זכות וטו) שגם חכמה אני לא, ומכיוון שניתן לשער שאני לא מסתובבת בחדרי כושר, כנראה גם לא כוסית בעליל. אי אפשר להתחרות בחוכמה שלך, ולכן אני שמחה להודיע לך שאתה חכם יותר, מוצלח יותר וכל ______ יותר שתרצה, מכיוון שבאמת מצבי הטבעי הוא זה בו אני עוטה את אותה הבעה מטומטמת (שהיא היא הסמל המסחרי שלי) הרי שלא נזקקתי לשום שריר בהביעי אותה גם למקרא דבריך המפעמים כל כך ,שבטח יידרשו לי עוד שנים רבות לרדת לעומקם. כנראה שיש סיבה לכך שאיש לא מביע לאורך זמן עמדה שלא מתיישרת(וסוגדת ליכולותיך בדרך) איתך..

m0sh3

New member
אם יורשה לי להדחף בלי ציניות

אני לא מבין מה הסיבה לרתיעה משימוש באבקת חלבון. סה"כ, מדובר בצורה נוחה לצריכת חלבון שבד"כ יוצאת גם די משתלמת כלכלית אם נשווה מחיר של גרם חלבון מאבקה לגרם חלבון ממקורות אחרים. אף אחד לא חייב את זה, גם אין מחקרים [עם מתודולוגיה נורמלית] שמצודדים בשימוש באבקה. באותה המידה שאפשר לאכול טונה או קוטג', אפשר לצרוך אבקות חלבון. אם אני מפספס ויש לאבקה תכונה מיוחדת מעבר לצורת האריזה שלה אני אשמח לשמוע על כך.

RebelRex

New member
מקווה שאף אחד לא יתנפל עליי אבל

אני מניח שהחסרון באבקת חלבון לעומת אוכל רגיל שרווי בחלבון זה שבאוכל רווי בחלבון יש גם ויטמינים ומינרלים ושאר מרכיבים שאתה לא מקבל מאבקה.. ככה שאתה בעצם מפסיד ויטמינים/מינרלים פר קלוריה בדיאטה שלך כשאתה צורך אבקת החלבון...(מה שאגב אולי מטיל בספק את ההשתלמות הכלכלית של אבקה אם היא גוררת נטילה של תוספי ויטמינים וכן את הבטיחות שלה בשימוש של אנשים שלא מודעים לצריכת הויטמינים שלהם ). אני מניח שאם מדובר בכמות שהיא קטנה , אז אולי אפשר להזניח ההפסדים והסיכונים האלה...אבל עדיין אם אתה משתמש בכמות נכבדה של אבקה..

m0sh3

New member
זה לא רלוונטי,

אנחנו לא דנים במקורות לויטמינים אלא במקורות לחלבון. אני לא מפסיד ויטמינים ומינרלים פר קלוריה כי אפשר לצרוך מספיק ויטמינים ומינרלים ממקורות אחרים. כמה ויטמינים ומינרלים כבר יש בקופסת טונה במים? חוץ מB12 וניאצין, אין הרבה. מעבר לזה, גם באבקות יש ויטמינים ומינרלים.

RebelRex

New member
זה רלוונטי

כי שאלת את אינסוף מה הרתיעה מצריכה של אבקת חלבון? אז אלו חלק מהבעיות שיכולות להיות לאנשים כתוצאה משימוש באבקת חלבון. לדעתי באבקות אין באמת ויטמינים /מינרלים כמו באוכל אמיתי ואם אתה צורך נאמר כמות של 120 גר חלבון מאבקה, ואתה צריך 2400 קלוריות ליום, אז זה אני מניח שזה לא זניח...(1/5 מהתזונה ללא ויטמינים/מינרלים בכמות משמעותית) ואם אתה רוצה לעמוד במינון מסויים של חלבון ליום , זה אומר שתמנע לצרוך מקורות חלבון שהם לא מאבקה שלהם אולי ערכים תזונתיים ייחודיים למאכלים עתירי חלבונים (למשל אומגה 3 בצורת EPA/DHA שגם ככה חסרה לאנשים) זה ברור שלמישהו שמקפיד על התזונה וסופר ובודק את כל הדברים הקטנים יוכל להשלים את הויטמינים ממקורות אחרים...אבל רוב האנשים נמצאים כבר ככה בחסרים תזונתיים ומן הסתם צריכה של אבקת חלבון רק יכולה להחמיר את המחסור שלהם.

אלי ו.

New member
נו, אז קנה את החלבון שלך מ TRUEPROTEIN

שמאפשר להוסיף ויטמינים לאבקה. האם זו באמת הבעיה? הרי מי שאוכל טונה לא יקבל את הסידן שהיה מקבל מהקוטג' ומי שאוכל קוטג' לא יקבל את הברזל שהיה מקבל מהבשר ומי שאוכל בשר לא יקבל את האומגה 3 שהיה מקבל מהסלמון ואין לדבר סוף. מבחינת ויטמינים ומינרלים לשימוש באבקות יש יתרונות וחסרונות כמו כל מקור חלבונים אחר. הבעיה בעיני היא בעיקר בתפיסה השגויה כאילו מדובר ב"אבקות קסמים", כאילו יש לאבקות האלה יתרון מסויים על מקורות חלבון איכותיים אחרים. האמת היא שאבקות חלבון אינן יותר מדרך נוחה וזולה להכניס חלבון לגוף אחרי אימון כשלא ממש בא לך לאכול. אין באבקות האלה צורך סתם ענין של נוחות. אינסופ צודקת בביקורת שלה על חברות ומשווקי התוספים שמיחסים להם סגולות שונות ומשונות. יוסי צודק בטענה שלו שאין בהם סיכון מעבר לאוכל רגיל וכרגיל מצליח לנסח את הטענות שלו באופן המיזנטרופי שאנחנו מכירים ואוהבים.

m0sh3

New member
../images/Emo45.gif חוץ מדבר אחד

אצלי עלה רושם מההודעות של אינסופ כאילו שיש נזק פוטנציאלי באבקות, כתבתי את התגובה בשביל לבדוק אם זה המצב או שאני סתם הוזה.

a
למעלה