שלום רב

RebelRex

New member
אני מסכים איתך שמבחינה

"מדעית" - אין באבקות האלה ממש בעיה...והטיעונים שלרוב משמיעים נגדן ובעדן לא באמת רלוונטים, אבל עדיין- אפשר להבין למה כתזונאית אינסופ תעדיף להמליץ לאנשים להמנע מאבקות חלבון - פשוט עדיף להמליץ לאנשים לבחור מזונות שאם יאכלו אותם אז בשכיחות נמוכה יותר שיסבלו מחסרים תזונתיים. אם התזונה תתבסס יותר על אוכל "רגיל" כמו דגים/בשר/חלב/ביצים בדר"כ יש סיכון נמוך יותר לחסרים תזונתיים מאשר מהאבקות (לפחות אילו שזמינות לרוב האנשים). זה כמו שאנשים נכנסים ושואלים- האם במבה היא לא בריאה? מן הסתם התשובה תלויה באיך שאתה מסתכל על זה. מצד אחד יש בה ויטמינים , אבל מצד שני אף תזונאי שמטפל באנשים לא ימליץ על במבה לתפריט

m0sh3

New member
דווקא יש תזונאים שמכניסים במבה לתפריטים

בתור ארוחות ביניים. אין צורך לפחד מאוכל. שוב אני חוזר - בהרבה מאוד אבקות יש תיסוף של ויטמינים ומינרלים, וכמו שאלי ו. אמר אפשר להזמין גם אבקות מאתרים כמו TP עם תיסוף של ויטמינים ומינרלים [בלי להכנס לדיון על ויטמינים סינתטיים]. לכל מזון יש את היתרון שלו וצריכים להסתכל על תפריט בצורה כוללת ולא על מרכיב אחד ולהגיד אם הוא טוב או לא. אפשר להגיד שבמסגרת תזונתית שתספק לגוף את כל המרכיבים החיוניים לו, אבקות חלבון לא מהוות בעיה. זו אמירה שיש לומר על כל מאכל, גם כאלה שנחשבים בריאים וגם כאלה שלא.

ykliger07

New member
אם יורשה לי להתערב

אינסופ נשמעת הרבה יותר רצינית מהבחור שענה לה, אני מסכים עם מה שכתבה, אין צורך האבקות באופן כללי, למי שאינו מקצוען. (מי שמתעסק בזאת באופן מקצועי גורם לעצמו הרבה יותר נזק ממה שהאבקות יגרמו לו כנראה). התזונה המודרנית משופעת בחלבון (בעיקר מהחי) וממעיטה בירקות, קיטניות, שומן איכותי ודגנים מלאים. לכן במקום אבקת חלבון אחרי אימון היתי ממליץ על יוגורט איכותי, או סנדביץ מלא עם גבינה, טחינה מעט טונה וכו' אבל לפני הכול היתי טורח לאכול פרי וירק אחרי האימון כדי להכניס קצת גלוקוז לצורך התאוששות השרירים ומילוי מאגרי הגליקוגן (אנרגיה זמינה בכבד ובשרירים). כמו כן ירקות איכותיים כמו פלפל אדום, גזר ועוד מכילים כמות סבירה של גלוקוז אך הרבה אנטיאוקסידנטים שחשיבותם ברורה לאור עלית רמתם של המחמצנים בגוף לאחר האימון. בנוגע למאמרים בנושא אבקות החלבון הממונים ע"י החברות, אמת ויציב כמעט כולם (ואולי אפילו כולם) ממומנים ע"י גופים מסחריים או גופים בעלי אינטרסים, זו לא שום פוביה או קונספירציה, זו פשוט המציאות. לאף גוף אחר אין צורך או רצון להשקיע כסף כדי לבדוק מוצרים אלו. חוץ מזה שהם בודקים השפעה לטווח קצר בד"כ (השפעה על מסת השריר) ולא לטווח ארוך.

m0sh3

New member
ואיך כל זה קשור למה שאמרתי?

לא שאלתי אם יש צורך באבקה או אין צורך, שאלתי האם יש הבדל בינה לבין מקורות חלבון אחרים מעבר לצורת האריזה. פירות וירקות הם דווקא בחירה פחות טובה בד"כ אחרי אימון, כיוון שיש להם אינדקס גליקמי נמוך יחסית והם יחסית עשירים בפרוקטוז. כמויות מתונות של פרוקטוז בהחלט יועילו אחרי אימון, אבל דרושות כמויות גדולות יותר של פחמימות אחרי אימון [לפי יאיר להב, 1.2-1.5 גרם פחמימה פר קילוגרם גוף]. זה ידרוש צריכה של הרבה פירות ואיתם הרבה פרוקטוז.

tommythecat

New member
זה לא קשור

הוא פשוט ממשיך בדרכה של "אינסופ", מתעלם ממה שכתבו לפניו ומשכתב את המציאות כדי שהיא תתאים לתיאוריה שלו. הראש שלו תקוע עמוק מדי במעלה פי הטבעת שלו מכדי שהוא יוכל להבחין במשהו אחר. יוסי

ykliger07

New member
הנזק של הבמבה

גדול בהרבה מהתועלת. אני לא אגזים אם אומר שהמבורגר במקדונלד פחות מזיק בממבה. כמות השמן התעשיתי שיש בה כל כך מזיק שלא ברור איך היא הפכה למזון מועדף על אימהות כחטיף לתינוקות ללא שום התרעה מצד איזשהו גוף.

למעלה