שלום שאלה

בבי

New member
שלום שאלה

אני בעבודה שלי נחשפתי לרעש ואני סובל מציפצופים באזניים (ובעל המפעל לא התריע בי להשים אטמי אזניים) כשפניתי לבעל המפעל בקשר לזה הוא ביקש ממני לא ללכת לביטוח לאומי מכיון שהוא חושש מיזה שהביטוח לאומי יתבע אותו האם זה נכון? עוד דבר אני סובל מיזה כמה שנים עד כמה זמן אפשר להגיש תביעה ? האם הוא יכול לפטר אותי ברגע שהגשתי תביעה ?תודה רבה

תשובה

הצפצוף הזה נקרא טנטון. אם הוא מלווה בירידה בשמיעה אפשר להגיש תביעה לביטוח הלאומי, אבל יש תנאים נוספים שצריך לעמוד בהם, כגון הוכחה, באמצעות תיעוד רפואי, של תלונות במשך תקופה ארוכה על הטנטון ובדיקות שמיעה שמראות שיש ירידה בשמיעה. לגבי תביעה נגד המעסיק הדבר אפשרי, בוודאי במידה ויש נכות (טנטון "שווה" 10% נכות. אם יש פגיעה בשמיעה האחוזים עולים בהתאם לפגיעה). המעסיק יכול לפטר אם מוגשת תביעה, אבל מנסיוני זה לא קורה הרבה, היות והתביעה היא נגד הביטוח ולא נגד המעסיק, במידה ויש לו ביטוח כמובן. מומלץ בחום לפנות לעו"ד העוסק בנזיקין ולא להסתפק בתשובות בפורום, ולא משנה מי משיב. יש דברים שחובה לברר באופן אינדיווידואלי, ותשובה בפורום אינה מספקת מענה מלא.

תשובה

רק בגין תקופה מוגבלת של עד 11 ימי עבודה, במידה והביטוח הלאומי שילם "דמי פגיעה". סוג של השתתפות עצמית של המעסיק.

למעלה