שלום

Someone70

New member
שלום

אבקש את עזרתכם בנושא שכאוב לי כבר זמן רב שאין לי עם מי לדבר איתו על זה, כי לעולם לא ארצה שידעו את זה. מזה הרבה זמן שיש לי חברה טובה מהצבא. בהתחלה , היינו חברות בסיס כאלו ואז לקראת מחצית השירות נהיינו חברות טובות ונסענו לכל מיני מקומות ויצאנו כל הזמן ועושות הכל ביחד. עם הזמן התחלתי להרגיש אליה משהו מעבר לחברות. כל פעם שראיתי אותה שמחתי בלב בצורה מטורפת, וכל פעם שלא והייתי עם אנשים אחרים בבסיס או בבית, רק חיכיתי לחזור לבסיס ולראות אותה.היה קשה לי בלעדיה. כל פעם שהיא מחבקת אותי ונוגעת בי כולי מתרגשת מבפנים. היו מצבים שהיינו ממש קרובות, וכמעט נישקתי אותה אבל לא העזתי כי היא תעיף אותי לעזאזל. אין יום שאני לא רוצה להיות איתה , במיוחד בבית כשאני חוזרת לחמשוש אני מדוכאת כי אני לא רואה אותה. רק באמת שנהיינו חברות טובות התחלנו לריב כל הזמן, כי הרגשתי שהיא מזלזלת בי , כי אני עושה הכל בשבילה, אין דבר שאני לא עושה. והיא תמיד אומרת שהיא מעריכה אותי ואוהבת אותי אבל אני מרגישה שעם כל מה שאני עושה,זה בחיים לא יהיה הדדי(וכל פעם אני אומרת לעצמי שעכשיו אני אתרחק ולא ארוץ אליה כל פעם שיש לה משהו או שהיא צריכה משהו אבל הרצון העז להיות איתה גובר על זה)וזה בגלל שכשהיא עם החברות האחרות שלה בבסיס יש הרגשה שהיא סוגדת להן ונותנת לי להרגיש תמיד יותר נחותה כשפתאם הן נמצאות. בכל מקרה, הבעיה העיקרית שלי היא בעצם הרגש שלי כלפיה, שהוא כואב לי בצורה שאין לתאר אותו, כי אני בטוחה שהיא לא מרגישה ככה אליי,היא מורידה לי את האנרגיות ברמה מטורפת, אני חוזרת לסופ"ש מדוכאת, רק בסופ"ש שאני יודעת שניפגש אני שמחה. אני לא מסוגלת יותר לסבול את המצב הזה, אני בוכה כמעט כל יום וכל יום אני משתגעת מבפנים.אני משתגעת ככה במיוחד כי אין לי עם מי לשתף את זה, כי לא רוצה לשתף את זה עם אף אחד, זה מביך ומביש אותי. מה אני אעשה כדי לצאת מזה, וכדי להכיר מישהו חדש שיעזור לי לשכוח ממנה, כי בחיים לא הרגשתי ככה כלפי מישהי. בתודה מראש על עזרתכם.

אהלן

לתשובתי שני חלקים, הראשון מתיחס למה שהערת במשפט הראשון והרחבת עוד קצת בסוף - שאין לך עם מי לדבר איתו על זה. כשיש עם מי לדבר זה עשוי הרבה פעמיים לסייע- קודם כל כשאנחנו משתפות (מספרות פרטים, עונות על שאלות) זה עוזר גם לנו לעשות סדר בראש שנית כל אפשר להשיג כך תמיכה (רגשית ומעשית), ושלישית כל הרבה פעמים התחושה שלנו כלפי חוויה קשורה גם למידע סביבתי - זה קורה גם לאחרות? מה אחרות עשו במקרים דומים? עד כמה זה "נורמלי"? בבחינת צרת רבות חצי נחמה... כלומר לפעמים הקושי טמון לא רק בחוויה אלא כמו שכתבת הוא מתגבר כי לא יודעים את מי לשתף או יש פחד מלשתף. גם אם לא רוצות לחלוק בפני הסביבה הקרובה הנוכחית עדין יש מקומות שמאפשרים את היתרונות של השיתוף - למשל פורומים (לא רק מקצועיים גם חברתיים כדי לשמוע גם אחרות) למשל "יש עם מי לדבר-הקו הלבן" שנותן קשב ומידע ללהט"בים, בני משפחה ומתלבטים/ות ימים א'-ה' 19:30-22:30 03-6205591 במקרה הצורך גם טיפול הוא מקום כזה כי מה שאת משתפת במהלכו נשמר בדיסקרטיות בנוגע לחלק השני - להתאהב זה נורמלי, וזה בהחלט נפוץ להתאהב גם במי שלא משיב/ה לנו אהבה או לא את אותו סוג אהבה (אהבה רומנטית לעומת חברית), זה קרה וקורה, וזו בהחלט התמודדות שעשויה לגרום כאב רב במיוחד כשמדובר בפעמים הראשונות שזה קורה , עם הנסיון רוכשים יותר כלים להתמודדות הזו. כרגע את מאד מושקעת בה (אנרגיה, זמן, מחשבות, רגש) , אחד הדברים שיכול לסייע זה להתחיל להעביר (בהתחלה באופן יזום) את ההשקעה למקומות אחרים - לחזור לתחביבים שאולי הוזנחו מאז הכניסה לצבא, לחדש קשרים/ליצור קשרים עם א/נשים חדשים/ות, למצוא חברויות חדשות (כולל א/נשים שתרגישי שאפשר עם הזמן לתת בהם אמון ולשתף בדברים אישיים), להתחיל את הספירה לאחור לקראת השחרור ולחשוב מה תרצי לעשות לאחר מכן, וכן הלאה. דבר נוסף שיכול מאד לעזור זה לא לשאת את זה לבד. כפי שכתבתי קודם לכן, גם אם לא רוצות לחלוק בפני הסביבה הקרובה הנוכחית עדין יש מקומות שמאפשרים את היתרונות של השיתוף, ומעבר לכך, הדגש הוא על 'הנוכחית'- ניתן לפעול להרחבת הסביבה הקרובה כך שתכלול בעתיד גם א/נשים שניתן לסמוך עליהם וניתן לשתף אותם.

למעלה