שלום

שלום

הרבה זמן רציתי להתחיל לשמוע את ערן צור, אך אף פעם לא יצא לקנות את אחד מהדיסקים שלו. יש דיסק מועדף?, שמומלץ לשמיעה ראשונית?. ושגם ימצא בחנויות.. תודה בכל מקרה. שבוע מעולה שיהיה. ובהצלחה עם הפורום.

שלמונזה

New member
שלום לך ../images/Emo140.gif../images/Emo168.gif

זאת שאלה קשה למדי אני לא יודעת על מה להמליץ... כי לפעמים שאני משמיעה לחברים שלי את ערן הם ישר נבהלים ולא רוצים לשמוע יותר
אבל אני אישית ממליצה על האלבום הראשון והמעולה של כרמלה גרוס ואגנר פרח שחור, זה הדיסק שאני הכי אוהבת
יש שם את השיר פרפרי תעתוע שכל אחד מכיר גם אם הוא לא מודע למי הזמר... יש את השיר הנפלא רטוב וחם משם השורה האלמותית "ביתר ירדה לליגה א'
" ועוד מלא שירים טובים. ENJOY

שלמונזה

New member
הבעיה זה לא הקול ../images/Emo168.gif

זה השירים המקצת פרובקוטייבים שלו... לא אצל הרבה זמרים תשמע משפט כמו "כמו קקה ופיפי מטיל שפיכי" או שירים שמספרים יותר מידי על הנאות המין, ממליצה לקרוא לסיכום הפחד את ואז הופיעה הבטי, ובכלל לעבור על המילים של ערן. וזה מה שמבדיל אותו מזמרים אחרים, ובכלל הוא פשוט ענק. ואגב , שכחתי לציין שאתה יותר ממוזמן להשאר פה?

../images/Emo45.gif

מסכים איתך, שעצם זה שהוא אמ איך נגיד את זה.. "מרשה לעצמו" לרשום מילים טיפה חושפניות, הופכות אותו למשהו לא רגיל במוזיקה שלנו, ובאותה עת למיוחד. ולכן התגובות על שיריו מתנדנדות. ושוב תודה!.

|../images/Emo67.gif

חזרתי על דברייך, אך במילים שונות
. בכל מקרה, אעדכן אותך כאשר אקנה את אחד מהדיסקים שלו.
יום טוב.

1Reebok

New member
בשביל להכיר אומן - קונים את האוסף

האוסף הזה מראה לך את ערן מכל התקופות, בין טאטו (כרמלה גרוס ואגנר, תמונה אימפרסיוניסטית), פרח שחור (פרח שחור, נשל הנחש), עיוור בלב ים (אליסה, The Rush Time), אתה חברה שלי (תותים), תכלית בתחתית (תכלית בתחתית, הוא והיא), ודרך ההופעות האקוסטיות שלו (לילות של ירח מלא) וההופעות של "מים גנובים" (ערב ב' כסלו). לפי דעתי? אין אופציה טובה יותר.

mehashefa

New member
מצד שני

למרות שאני מסכימה איתך, להתחיל עם האלבום הראשון - זה הרבה יותר ברור. כי אתה עובר את ההתפתחות במקביל לאומן. יש משהו גדול בלשמוע דיסקים לפי הסדר שלהם....

שלמונזה

New member
אני אישית בד"כ ../images/Emo168.gif

לא אוהבת אלבומי אוסף
מעדיפה כמו שאמרת לעבור על הדיסקים אחד אחד מהראשון לאחרון, ואוספים לקנות בסוף
ולמרות שיש בו גם שירים שאין באלבומים אחרים עדיין אין לי את האוסף של פרפרי תעתוע.

mehashefa

New member
אני התחלתי

אם אני זוכרת נכון מהאוסף, אפילו שבאמת אני לא אוהבת אוספים. אלבום שנוצר בתקופה מסויימת מסמל משהו, וגם למשמעות הסרט של השירים יש משהו שהאומן כיוון אליו. סתם משהו שנזכרתי, האוסף של החברים של נטאשה - לא רק שהחברים של נטאשה לא בחרו את הסדר של השירים, לא רק שהם לא בחרו את השירים, לא רק שהם לא ידעו על השירים - הם בכלל לא ידעו על קיום הדיסק עד שהוא יצא. וכמו אריק איינשטין ששמע שיש לו אוסף חדש כמו שאני שמעתי, ברדיו. קיצר, אלבום זה משהו שבא הרבה יותר מהלב (של האומן), משהו שמסמל הרבה יותר ויש בו יותר היגיון ויופי... אוסף זה מעין לשמוע שירים כמו ברדיו. ברור שנהנים מכל השירים... אבל עדיין, כמו שאמרת - כדאי לקנות בסוף :)

1Reebok

New member
דווקא במקרה של ערן זה לא ככה

כי הוא היה שותף כל הדרך לעשיית האוסף. אני דווקא הכרתי את ערן צור דרך אלונה דניאל (טאטו, רביעיית מסנר, פרפרי תעתוע האוסף הנהדר הזה), ובהמשך קניתי את שאר הדיסקים, ובאמת שאני רואה את ההתפתחות שלו בתור כותב ומלחין, למרות שלא קניתי את הדיסקים שלו באופן כרונולוגי.

למעלה