שלומות

האטי

New member
שלומות

לאחרונה גיליתי מחדש את משחקי הלוח ונזכרתי עד כמה אני אוהבת לשחק בהם. בהתקף התלהבות רכשתי מספר משחקים, כולם משובחים להפליא ואני מחפשת קורבנות למשחק משותף: 1. Puerto Rico (המשחק שזכה לציון 9 באתר Boardgamesgeek וזה כבר אומר משהו) 2. Starships of Catan (משחק לשני שחקנים) 3. Lord of the rings + הרחבות (המשחק של Reiner Knizia) שותפים פוטנציאליים למשחק מוזמנים ליצור איתי קשר באימייל [email protected]

ycyclop

New member
אנחנו נשמח וקצת פרטים

קודם כל ברוכה הבאה לפורום. עכשיו לשאלה שלך, אנחנו (אני ואישתי, שותפתי לתחביב המשחקים) נשמח להצטרף למשחקים שונים. נשמח לשמוע קצת פרטים על המשחקים ששחקת, חוות דעה וביקורות על המשחקים שציינת. ואחרון חביב, היות והכרטיס שלך ללא פרטים מזהים, נשמח גם לשמוע קצת פרטים עליך.

האטי

New member
קצת (הרבה) פרטים

שמי שחר ואני מהנדסת תוכנת בת 27. אני משחקת לרוב עם בן-זוגי ועם חברים (אבל אין ספק שמבין כל מכריי, אני הנלהבת ביותר לגבי משחקי לוח). בנוסף על משחקי לוח אני משחקת לפעמים גם משחקי תפקידים, אבל בתדירות נמוכה יותר. שחקתי משחקים רבים לאורך השנים, החל ממונופול ו"הרמז" וכלה בשלל משחקים שבכלל לא הגיעו לארץ (ואותם הייתי קונה באנגליה). ביניהם שלושה סוגי משחקי שרלוק הולמס (משובחים כולם), שהתבססו על איסוף רמזים ופתרון תעלומות וכן משחק Hero Quest (לא להתבלבל עם משחק המחשב באותו שם) שהיה מעין גרסת לוח למשחקי מבוכים ודרקונים (משחק מוצלח ביותר שכמעט אי אפשר להשיג היום). המשחקים שאותם הזכרתי בהודעה הקודמת מתאפיינים בדגש על אסטרטגיה וחשיבה ולא על מזל, כדוגמת "מתיישבי קטאן" שטרם הספיקותי לשחק. פירוט קצר: א. ב-Puerto Rico מטרת כל שחקן היא להקים מושבה באי. בכל תור, השחקנים בוחרים לעצמם תפקיד (מושל, בנאי, מפקד ספינה וכו') ובהתאם לתפקיד זה, כלל השחקנים יכולים לבצע פעולות במושבה שלהם (אם נבחר המושל, ניתן להביא מתיישבים חדשים ולפזר אותם בין המטעים, אם נבחר מפקד הספינה, ניתן לייצא סחורות לחו"ל וכו').זה משחק חדש ואני עדיין לא מכירה אותו היטב. ב. Lord of the Rings - משחק שרוב מי שאני מכירה התמכר אליו, כולל הרבה לא-שחקנים מושבעים. השחקנים במשחק משחקים חבורת ההוביטים שנמצאת בדרכה אל מורדור כדי להשמיד את הטבעת. במהלך המשחק עליהם לעבור בין מספר לוחות המייצגים את המסע, בניסיון שלא להדרדר אל הצד האפל ואל סאורון. הייחוד במשחק הוא העובדה שכל השחקנים משתפים פעולה זה עם זה. צריך לבחור בין פעולות שמסייעות לטובת הקבוצה לעומת בחירות שמסייעות לדמות שלך. ג. לגבי starships of catan אפרט בהודעה נפרדת מחר (חייבת לזוז הביתה...) אגב, כל הכבוד על היוזמה. השתעשעתי בעצמי ברעיון להקים מועדון משחקי לוח, אני שמחה לראות שהקדמתם אותי.

backdoorslam

New member
שאלה וברכות

קודם כל ברכות! טוב לראות שישנם עוד הרבה אנשים שמוצאים את האושר הרחק מהאלטרנטיבות המקובלות. לגבי lord of the rings, האם מדובר בזה? בהחלט נשמע טוב. עד עתה יצאו משחקים מאכזבים מאוד בהתבסס על הטרילוגיה המפורסמת.

Tali Y

New member
משחק חדש של Lord of the Rings

קנינו משחק חדש הנקרא Lord of the rings - The Confrontation. זהו משחק לוח לשני שחקנים. השחקנים משחקים את כוחות הטוב (כל אחוות הטבעת) או כוחות הרוע (Saruman, Orcs, Flying Nazgul, etc) כאשר כל דמות/כוח מיוצגת על ידי counter המוחבא מעיני היריב. לכל דמות כוח או פעולה מיוחדת משלה. הלוח מייצג מפה קטנה, כאשר כל קבוצה מתחילה בפינת לוח נגדית. מטרת הטובים - על פרודו להגיע למורודר. מטרת הרעים- להרוג את פרודו או להביא מספיק כוחות ל-shire. יש גם קרבות פשוטים. בינתיים שיחקנו מעט פעמים, אך המשחק נראה מאד מענין, ומצריך מחשבה (סידור ראשוני של הכוחות, כיצד להתקדם ואת מי לתקוף). זהו המשחק היחיד ששיחקתי עד כה המבוסס על Lord of the Rings. אשמח לשמוע על משחקים אחרים ומדוע הם מומלצים (או לא...)

האטי

New member
תשובה

אכן זה המשחק שהתכוונתי אליו. מומלץ בחום. אחרי הסרט הופקו המון משחקים ומביניהם רק המשחק הזה ו-Confrontation שאותו טלי הזכירה, זכו לביקורות חיוביות. בשני עדיין לא שיחקתי.

ננסק

New member
בהחלט ברוכה

מריח כאילו אנחנו מסוגלים ליצור כאן קהילת משוגעים לדבר, כי באמת קשה למצוא כאלו כשמחפשים סתם ככה. אפילו שחקני תפקידים יש יותר מאוהבי משחקי לוח! אוקי, חייבים למצוא כינוי קצר יותר לאוהבי משחקי לוח, זה לא הולך ככה. רוצים להציע הצעות? נעלה את זה להצבעה בסקר פורום?

Tali Y

New member
Wellcome והצעה למפגש

ברוכה הבאה! נראה שלאט אבל בטוח מצטרפים אנשים שבאמת מעונינים לשחק משחקי לוח! מה דעתכם על אירגון מפגשים? אפשר בכל פעם בבית של מישהו אחר, ואותו אדם יהיה אחראי על הצגת משחק (לא חייב להיות חדש), הסברת החוקים ואז כולם ישחקו. אם מגיעים יותר אנשים ממספר שחקנים אז אפשר להתחלק לקבוצות. ניתן ללוות את העיניין גם בהצגת משחקים חדשים/מענינים שהאחרים ירצו להכיר. אשמח לקבל תגובות ואם יהיו מספיק אנשים מעונינים, אני מוכנה לארגן את המפגש הראשון.

האטי

New member
../images/Emo45.gif

נשמע לי רעיון נפלא. אשמח לתרום גם את ביתי למטרה הנעלה.

ננסק

New member
../images/Emo108.gifהבית שלי יותר מגניב

בתור התחלה, אני בראשון לציון, מה שהוכיח את עצמו כמיקום אסטרטגי מוצלח - זה בערך אותו מרחק מכל מקום בארץ. חוצמזה יש לי סלון גדול וזוג חתולים. מי יכול עלי?

האטי

New member
ולי יש חתולה ג'ינג'ית פאראנואידית!

נראה לי שאנחנו מצויידים במספיק נד"לן כדי להקים מפגש ראוי לשמו...

ycyclop

New member
אז יאלה

טוב, אז קודם כדאי להחליט על תאריך ואז נחליט איפה. מה דעתכם על שבוע הבא? האם זו התראה קצרה?

ycyclop

New member
בואו נתחיל בקבעת יום

עם נוכל לסכם על יום אז יהיה יותר קל לקבוע מקום. אנימציע יום שלישי הבא 22/7

האטי

New member
../images/Emo10.gif

מצטערת, ימי שלישי תפוסים באופן קבוע. מה לגבי יום רביעי?

ycyclop

New member
ימי רביעי

בד"כ ימי רביעי תפוסים אבל בשביל מפגש משחקים טוב אני משאר שנוכל לוותר על הפעילות הרגיךה בצורה חד-פעמית

backdoorslam

New member
מעדיף את שלישי, אבל יכול להתפשר

בשביל כינוס ראשון של "שחקני משחקי-לוח" (כינוינו לעת עתה) אני בהחלט מוכן להתקמבן בעבודה. ננסק, אולי זו הזדמנות להשוויץ עם הRisk 2210?

shadowfax

New member
לא אתה לא יכול ביום שלישי

אולי נצליח לשכנע את אילן להביא את אבירים וערים של קאטן

ננסק

New member
Risk 2210!

...הוא משחק שדורש הסבר קל בפורום דבר ראשון, כדי לראות אם הוא קולע לטעמם של כולם. אני יכול גם להביא אותו לכינוס הפוטנציאלי העתידי, ו-"מקסימום לא נשחק אותו", אבל כולנו כבר יודעים מהנסיון שכמות המשחקים מהם צריך לבחור מגדילה באופן הנדסי את משך הזמן עד שמתחילים כבר לשחק במשהו. אז הסבר קצר על ריסק 2210: קחו לוח ריסק, הוסיפו כמה ערים תת-ימיות, ולוח שמייצג את הטריטוריות על הירח. המשחק נמשך זמן מוגבל של חמש שנים (תורות) בלבד, הבדל קיצוני ממשחקי הריסק הממושכים שנהגתי לשחק לפני כן. השחקן עם הכי הרבה דברים בסוף הזמן הוא המנצח, זה הכל. ישנן "נקודות אנרגיה" אותן מקבלים בתחילת תור ביחד עם החיילים, שאותן ניתן להוציא על קניית גנרלים - יחידות שמאפשרות לזרוק 1ק8 במקום 1ק6 להתקפה או הגנה, בתחום בו שולט הגנרל המסויים הזה. ישנם חמישה גנרלים, "יבשתי", "תת-מימי", "אווירי", "אטומי", ו-"דיפלומטי". כל אחד גם מאפשר לשחקן לקנות קלפים ספציפיים של אותו גנרל, שעוזרים בתחומו. כדוגמא, בזמן שלגנרל היבשתי יכולים להיות קלפי "הסוואה" שמאפשרים להשליך לקרב עוד שלוש יחידות סתם כך, לגנרל הדיפלומטי יש קלפי "פירוק נשק" שמוריד לכל שחקן כמות חיילים מסויימת, וכהנה התחכמויות אנטי-מלחמתיות דומות. בסך הכל, משחק מעניין, ובעל הבדל רציני למדי ממשחקי הריסק הקלאסיים.

למעלה