שלומות!

romania10

New member
שלומות!

היי, קוראים לי ליאו, אני רוצה ללמוד רפואה..איזו הפתעה!!! תודו שלא הייתם יכולים להיות מופתעים יותר.. בכל אופן, אני רק בתיכון, ועכשיו אנחנו אמורים ללמוד מקצועות בחירה.. מה לבחור בשביל שיקדם אותי אל החלום ללמוד רפואה? אה כן ועוד שאלה, אם אתם כבר בשוונג.. מישהו יודע משהו על קבלה לרפואה או משהו דומה בחו"ל (צרפת וגרמניה בייחוד) תודה! ליאו

rshalit

New member
היי ליאו

בקשר לשאלתך השנייה, אין לי מושג. אבל בקשר לשאלה הראשונה- אין שום משמעות לנושאים שתרחיב אלה רק לציון שתקבל (חוץ מבטכניון ששם מקבלים בונס יותר גדול על פיסיקה ותעודות טכנולוגיות למינהן). אז אני הייתי מציע לך לבחור 2 מקצועות מורחבים שמעניינים אותך ואתה יודע שאתה יכול לקבל בהם את הציון המקסימלי וכמובן מומלץ לעשות 5 מתמטיקה (אבל לא חובה).

guyavhuji

New member
פרקטית - 5 יח' מתמטיקה הכרחי למדי.

כנ"ל כמובן אנגלית.

romania10

New member
ואם אין לי

אני ומת' לא הייתי מגדיר אותנו כחברים הכי טובים.. 4 זה ממש סבבה.. אבל 5.. לא ממש ואנגלית זה שפת האם שלי ככה שאני לא ממש חושב שתהייה לי בעיה איתה

guyavhuji

New member
בשביל כבוד צריך לעבוד...

אני לא מכיר באופן אישי מישהו שלומד רפואה עם 4 יח' מתמטיקה. בהצלחה.

Regina Phalange

New member
יש אצלנו כאלה בשנה א'.

לא נראה שזה מפריע להם יותר מדי, הם מצליחים הרבה יותר ממני עם ה-5 שלי...

Phrenum

New member
ואני מכיר כאלה...

הם היו צריכים לעבור השלמה בין שנה א' לב', אבל הם לומדים להם רפואה בכיף...

ברוך הבא לפורום ../images/Emo140.gif

כמו שכתבו מעלי, מה שחשוב בבגרות זה הציונים, לא המקצועות המורחבים עצמם. כל המקצועות המורחבים מקבלים את אותו בונוס, ככה שפשוט תבחר משהו שאתה אוהב ותוכל להוציא בו ציונים כמה שיותר גבוהים. יוצא הדופן היחיד הוא הטכניון, שנותן בונוס מוגבר למקצועות כמו פיסיקה. בלימודי רפואה בצרפת וגרמניה אני לא ממש מתמצאת, אבל אולי ידעו משהו בפורום לימודי רפואה של ynet. יש גם לא מעט קישורים לאתרים על לימודי רפואה בחו"ל בקישורי הפורום. אבל בכל מקרה, אתה עדיין בתיכון, למה לחשוב על חו"ל כבר מעכשיו
אושרית.

romania10

New member
כן כן

אני והארץ לא ממש הולכים ביחד.. זה פשוט לא זה.. ויש לי אזרחות אירופאית.. ככה שאני די מסודר

אמממ...

קודם כל, אני חושבת שחבל שאתה מחליט בגיל כזה צעיר שאתה והארץ לא הולכים ביחד. נכון שלא קל כאן, אבל זאת המדינה שלך למרות הכל. מאוד יכול להיות שעד שתגיע לגיל של הרשמה לאוניברסיטה תחשוב אחרת (אני מאוד מקווה שזה יקרה). בכל אופן, יצא לי לשמוע מכמה אנשים שונים שאם יש לך אזרחות אירופאית, אתה יכול ללמוד בחינם בחלק מהמדינות. הבעיה היחידה היא שהלימודים בחינם הם בשפה של המדינה ולא באנגלית, כלומר בגרמנית בגרמניה, בצרפתית בצרפת וכו'. אושרית.

romania10

New member
הו, זה בסדר

באמת, אני מדבר גרמנית, שוודית, צרפתית (ואנגלית מן הסתם) ברמה של שפת אם.. (בעצם חוץ מצרפתית) ככה שאני אסתדר עם השפה..

אני מקווה שלא מוליכים אותנו שולל

גם לי יש אזרחות דרכון של האיחוד הארופאי ונולדתי אזרחית גרמניה (יאכ) וכל חיי אבא שלי אמר לי בגאוואה שבזכות כך אני אוכל ללמוד בחינם בארצות רבות... אני לא יודעת מספיק בנושא.. אני רוצה בחופש ללכת לסדר גם באופן רשמי אזרחות בריטית (יש לי שוב אפשרות) אני מקווה שלגרמנים לא תהיה התנגדות לעינין וכמו כן לנסוע לבקר שוב בשגרירות גרמניה ובריטניה לבדוק את כל עינין הלימודים.. אנגליה היא חלום רטוב שלי - גם כלכלית וגם דרישות קבלה. גרמניה נראת לי קצר יותר ראלית במידע שיש באמת אוניברסיטה איכותית ברמה ששפת הלימוד היא אנגלית - כי למרו כל פניני החוכמה של אבי בגרמנית השה לא מדברת אלי... בכל מקרה שיהיו לי ממצאים אני אפרסם אותם כאן...

adi_2000

New member
אתה בהחלט מסודר

אתה אפילו לא יודע עד כמה... רק אחרי שתתגייס ועוד יותר אחרי שתשתחרר תרגיש בדיוק עד כמה. מדינה, ותסלחו לי על הצרפתית לי, חרא. לא פחות.

למעלה