שמאל יקר להתעורר

SupermanZW

Well-known member
באמת לא ברור לי למה יש שמאלנים שמתחברים עם מחבלים, אבל אני מניח שזה כדי לעשות שלום עם הערבים כמו שראשי ממשלה פרס ורבין נפגשו עם ערפת לעשות אתו הסכמי שלום. לשמאל יש שאיפות טובות ואנושיות, לא מוכרחים לאהוב את המחבלים הרעים כדי לעשות הסכמים עם הערבים ולחיות אתם בשלום בעתיד.
מי שלא לומד מטעויות נדון לחזור עליהן. פרס ורבין גרמו נזקים שכלל לא בטוח שאפשר לתקן. צריך ללמוד לקח. שלום לא יהיה. אגב, נהוג (אצל היהודים) לומר שרק ההנהגה של הפלסטינים לא רוצה שלום (וכמובן שהפלסטינים אומרים את ההיפך) אך האמת היא שההנהגות של שני הצדדים לא רוצות שלום. אם יהיה שלום גם ממשלת ישראל תהיה חייבת הרבה יותר דין וחשבון לאזרחיה. עדיף להנהגה מצב בטחוני קשה כדי להשתמש בו כתירוץ והסחת דעת מהשחיתויות ההולכות ומתגברות. כשהעם מרוכז בסכנות קשה לו להתרכז בשחיתויות וזה בדיוק מה שהשלטון רוצה.

Harrington

Well-known member
מנהל
האמת היא שההנהגות של שני הצדדים לא רוצות שלום.
חולק על אמירתך זו. אין ישראל שלא רוצה שלום, בין אם הוא ראש ממשלה ובין אם לאו.
המחלוקת היא על מה נכון לתת תמורת שלום והאם אנחנו מדברים על שלום אמת או על חתימות שווא שלא שוות את הנייר עליהן שורבטו.

אולם מבחינת דבריך, בהחלט נכון לומר שהפלסטינאים לא רוצים שלום (שכן הם רוצים את השטח כולו, מהים עד לירדן, נקי מיהודים ובשליטתם הבלעדית) בעוד שמאוד לא נכון לומר שההנהגה הישראלית לא מעוניינת בכך.

משתפרת1

Well-known member
להתחבק זה סמלי, נפגשים למטרות מו"מ. מי שפשע נענש על פי הדין וכשריצה את עונשו ישוחרר וישוקם.
פילוסוף, אתה תמים. מרבית המחבלים שנעצרו והשתחררו חזרו לפעילות טרור. לא סתם מרבית אלה ששוחררו בעסקת שליט נמצאים כעת בכלא. לא סתם החמאס מתנה החזרת השבויים והנעדרים שלנו בשחרור מחבלים רבים שביניהם משוחררי עסקת שליט שנתפסו שוב כשהם עוסקים בטרור.
כשמדברים על אדם נורמטיבי שעשה טעות ונענש עליה הוא ילמד את הלקח ויימנע מלחזור על מעשיו. המחבלים אינם כאלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
להתחבק זה סמלי, נפגשים למטרות מו"מ. מי שפשע נענש על פי הדין וכשריצה את עונשו ישוחרר וישוקם.
אכן סמלי מאוד להתחבק עם כלב רב מרצחים שדקה לפני הפגישה הורה לאנשיו ללכת ולפוצץ יהודים ודקה אחרי החיבוק חתם על הצ'קים שמעבירים משכורת לאותם מחבלים.
בהחלט סמליות, בזה אני מסכים איתך. אבל מהסוג שהייתי מאוד מוותר עליו וסבור שכל ראש ממשלה צריך לוותר עליו.

אם אחר כך יחבל יעצרו אותו. לא לגמרי בטוח שימשיך מיד לחבל. כשירצה את עונשו וישתחרר מהכלא יוכלו להמשיך אתו בשיחות שלום.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם אחר כך יחבל יעצרו אותו. לא לגמרי בטוח שימשיך מיד לחבל. כשירצה את עונשו וישתחרר מהכלא יוכלו להמשיך אתו בשיחות שלום.
נו טוב. כל אחד והבנתו. אתה תתחבק עם מחבל ותבחן לאחר מכן אם הוא יחבל ויש עניין לעצרו.
אני ברשותך אירה בו ברגע שאוכל כבר בשלב הראשון ולא אטרח להמתין לרגע שהוא יבקש לפגע בי.

למעלה