שמעתי ממטופלת של משיח

מצב
הנושא נעול.

גולה1

New member
שמעתי ממטופלת של משיח

שמעתי ממטופלת של משיח
שהיא נסעה איתו לקפריסין לתרומה יחד עם קבוצה של עוד 12 בנות ובנסיעה הזו, כולן חזרו כמו שבאו. לאף אחד לא היתה החזרה. הם טענו בקפריסין שהביציות שנשאבו לא היו טובות להחזרה. יכול להיות מצב כזה??? שנוסעות 12 בנות ולאף אחת אין החזרה???

בובשילה

New member
היא סיפרה לך גם אם היא היתה צריכה

שמעתי ממטופלת של משיח
שהיא נסעה איתו לקפריסין לתרומה יחד עם קבוצה של עוד 12 בנות ובנסיעה הזו, כולן חזרו כמו שבאו. לאף אחד לא היתה החזרה. הם טענו בקפריסין שהביציות שנשאבו לא היו טובות להחזרה. יכול להיות מצב כזה??? שנוסעות 12 בנות ולאף אחת אין החזרה???
היא סיפרה לך גם אם היא היתה צריכה
לשלם על זה? זה נשמע מזל ממש ממש רע.

סביון1

New member
לא שמעתי על כזה מקרה קיצוני אבל

שמעתי ממטופלת של משיח
לא שמעתי על כזה מקרה קיצוני אבל
שמעתי שקרה לו יותר מפעם אחת, שחלק מהתורמות שלו קיבלו היפרסטימולציה כל כך חזקה עוד לפני השאיבה, שהוא נאלץ להפסיק להן את הטיפול וכך קרה שחלק מהתורמות נאלצו להשאר בארץ ולחכות עוד חודשיים עד לטיפול הבא.

שיר5520

New member
שמעתי כמה סיפורים בסגנון, אבל..

שמעתי ממטופלת של משיח
כדאי לברר מתי זה היה. פעם משיח היה מביא ביציות מקפריסין והיו שם הרבה בעיות. שמעתי כמה סיפורים שהסתיימו לא טוב. מה שכן, ברוב הסיפורים הנשים לא שילמו על הטיפול וקיבלו סיבוב נוסף על חשבונו. מאז שמשיח התחיל לעבוד עם אוקראינה עושה רושם שהעניינים די מתוקתקים כי אני עדיין לא שמעתי על בעיות שם.

רועיבת

New member
גם אני יודעת שהיו כמה בלאגנים

כדאי לברר מתי זה היה. פעם משיח היה מביא ביציות מקפריסין והיו שם הרבה בעיות. שמעתי כמה סיפורים שהסתיימו לא טוב. מה שכן, ברוב הסיפורים הנשים לא שילמו על הטיפול וקיבלו סיבוב נוסף על חשבונו. מאז שמשיח התחיל לעבוד עם אוקראינה עושה רושם שהעניינים די מתוקתקים כי אני עדיין לא שמעתי על בעיות שם.
גם אני יודעת שהיו כמה בלאגנים
עם קפריסין. על אוקריאנה לא שמעתי.

ענתי27

New member
חבל שמעבירים מידע לא ממש נכון....

שמעתי ממטופלת של משיח
כי זה סתם מעורר בהלה וגם מוציא שם לא טוב לרופא. מצב שתיארת (מאותה מטופלת) נשמע מאד תמוה. מנסיוני, גם לי קרה שהייתי צריכה לנסוע במחזור שרוב המטופלות לא נסעו עקב כך שהתורמות לא הפיקו את כמות הביציות הדרושה (כפי שנאמר כאן, בגלל גירוי יתר שהרס את הביציות לחלקן). במקרה כזה הודיעו לי יומיים לפני הנסיעה שנסיעתי מתבטלת!!! כמובן שהתאכזבתי מאד והתרגזתי, אבל בפירוש לא טרטרו אותי ועוד כמוני לשווא. ומשיח בעצמו הודיע לי אתמול שביום שישאבו ביציות מהתורמת שלי יודיעו לי להתחיל בזריקות גסטון וכו' ואכן היום בערב התקשרו אלי מאסותא להודיע להתחיל. לא יכול להיות מקרה שבנות יסעו לפני שידעו מה קורה עם הביציות של התורמת. וגם אם יש תקלה ואין הפריות מכל סיבה שהיא, מקבלים את הטיפול הבא ללא תשלום נוסף, כך היה גם כשביטלו לי את הטיפול עקב הנ"ל. לפיכך, אותה 'מישהי', הפכה את פני הדברים כדי להוציא, כנראה, את זעמה על אותו רופא מהסיבות השמורות עמה. אכן, היו בעיות שונות עם קפריסין, אך לא בחומרה כזו שתוארה כאן. אני יודעת על הצלחות יפות שהיו בהחזרות שם (במחזור שאני הייתי בו היו יותר מ- 50% הצלחה), אז אין לי מושג אם טיפול בקייב הוא טוב יותר או לא ואם יש קשר. ענת ענת

רועיבת

New member
מסכימה איתך לגבי

כי זה סתם מעורר בהלה וגם מוציא שם לא טוב לרופא. מצב שתיארת (מאותה מטופלת) נשמע מאד תמוה. מנסיוני, גם לי קרה שהייתי צריכה לנסוע במחזור שרוב המטופלות לא נסעו עקב כך שהתורמות לא הפיקו את כמות הביציות הדרושה (כפי שנאמר כאן, בגלל גירוי יתר שהרס את הביציות לחלקן). במקרה כזה הודיעו לי יומיים לפני הנסיעה שנסיעתי מתבטלת!!! כמובן שהתאכזבתי מאד והתרגזתי, אבל בפירוש לא טרטרו אותי ועוד כמוני לשווא. ומשיח בעצמו הודיע לי אתמול שביום שישאבו ביציות מהתורמת שלי יודיעו לי להתחיל בזריקות גסטון וכו' ואכן היום בערב התקשרו אלי מאסותא להודיע להתחיל. לא יכול להיות מקרה שבנות יסעו לפני שידעו מה קורה עם הביציות של התורמת. וגם אם יש תקלה ואין הפריות מכל סיבה שהיא, מקבלים את הטיפול הבא ללא תשלום נוסף, כך היה גם כשביטלו לי את הטיפול עקב הנ"ל. לפיכך, אותה 'מישהי', הפכה את פני הדברים כדי להוציא, כנראה, את זעמה על אותו רופא מהסיבות השמורות עמה. אכן, היו בעיות שונות עם קפריסין, אך לא בחומרה כזו שתוארה כאן. אני יודעת על הצלחות יפות שהיו בהחזרות שם (במחזור שאני הייתי בו היו יותר מ- 50% הצלחה), אז אין לי מושג אם טיפול בקייב הוא טוב יותר או לא ואם יש קשר. ענת ענת
מסכימה איתך לגבי
הפצת רכילויות. אבל אני יודעת ממקור ודאי שלפחות מאחת הנגלות אליהן נסע משיח בקפריסין חזרו כל הנשים שנסעו כלעומת שבאו. אם הוא כבר לא עובד שם עם מי שזה לא יהיה - אז יופי. אגב, אני לא חושבת שיש "אשמים" פה - אני מניחה שכמו בכל דבר בחיים, ובעיקר בתחום הרפואה, לעיתים קורות טעויות, ולכן חשוב לבחור את המכון המטפל בקפידה - ולהקפיד על הוותק שלו, כדי שלא "יתגלחו עלינו". ושיהיה סופ שבוע נעים

רויטל 38

New member
משיח עובד גם עם פדיוס? ועוד שאלה

שמעתי ממטופלת של משיח
חשבתי שהוא רק על הקו של קייב. ולמי שמכירה את המסלול של פדיוס,התורמות שם כולן קפריסאיות או שיש אפשרות לבחור שלא יהיו רוסיות? אפשר להביא עוברים מוקפאים משם במקום לנסוע לצורך החזרה לקפריסין?

ayoosh

New member
תשובות חלקיות...

חשבתי שהוא רק על הקו של קייב. ולמי שמכירה את המסלול של פדיוס,התורמות שם כולן קפריסאיות או שיש אפשרות לבחור שלא יהיו רוסיות? אפשר להביא עוברים מוקפאים משם במקום לנסוע לצורך החזרה לקפריסין?
תשובות חלקיות...
משיח לא עבד עם פדיוס, למיטב ידיעתי (ויתקנו אותי אם אני טועה) הוא עבד עם זיגי. לגבי פדיוס- יש שם תורמות קפריסאיות, רומניות ורוסיות (ואולי עוד, אבל על אלה אני יודעת). אנחנו ממתינים לאישור על תורמת, ביקשנו שהיא תהיה קפריסאית (מכמה סיבות)- אני יודעת שסביון ידעה שהתורמת שלה קפריסאית... כשתהיה לנו תשובה, נוכל לדעת שהיא באמת קפריסאית... וחוץ מזה- ברוכה הבאה
ובהצלחה!!!

סביון1

New member
למיטב ידיעתי, משיח לא עבד עם פדיוס

וגם לא עם זיגי. הוא ניסה לפתוח מכון נפרד אבל הבנתי שזה לא הלך אז הם חזרו לקייב.

רויטל 38

New member
תודה ותודה, ולסביון-את יודעת אם

אפשר להביא מפדיוס עוברים קפואים ולהחזיר בארץ? לא מה שנשאר מההפריה הראשונה אלא מלכתחילה לעבור מחזור מוקפאים שמפרים שם ומביאים לכאן? (רגע, עכשיו שאני חושבת על זה -איזה בית חולים יקלוט אותי להחזרה מיובאת כזאת?). כרגע,למרות הסטטיסטיקה, נראה לי יותר פשוט ללכת על מחזור מוקפאים וזה מצמם אפשרויות למדיקל או לפדיוס.

סביון1

New member
לא יודעת

אפשר להביא מפדיוס עוברים קפואים ולהחזיר בארץ? לא מה שנשאר מההפריה הראשונה אלא מלכתחילה לעבור מחזור מוקפאים שמפרים שם ומביאים לכאן? (רגע, עכשיו שאני חושבת על זה -איזה בית חולים יקלוט אותי להחזרה מיובאת כזאת?). כרגע,למרות הסטטיסטיקה, נראה לי יותר פשוט ללכת על מחזור מוקפאים וזה מצמם אפשרויות למדיקל או לפדיוס.
לא יודעת
אני מניחה שזה אפשרי. אני מכירה זוג שהביא מוקפאים שנשארו מטיפול בקפריסין, זיגי. אבל לא מכירה אף אחד שרצה מראש להביא מוקפאים מזיגי או מפדיוס. הזוג הזה אגב הוא במכבי ולא היתה לו שום בעיה לאפסן את ה"יבוא האישי" שלו בבית חולים ולקבל ט.17 ממכבי להחזרה. לא הבנתי למה האפשרויות צומצמו למדיקל או לפדיוס? מה מרתיע אותך בטיפול עם עוברים טריים? הנסיעה לחו"ל? התזמון עם התורמת? ספרי לנו בבקשה.

רועיבת

New member
רק במכבי אין בעיה

לא יודעת
אני מניחה שזה אפשרי. אני מכירה זוג שהביא מוקפאים שנשארו מטיפול בקפריסין, זיגי. אבל לא מכירה אף אחד שרצה מראש להביא מוקפאים מזיגי או מפדיוס. הזוג הזה אגב הוא במכבי ולא היתה לו שום בעיה לאפסן את ה"יבוא האישי" שלו בבית חולים ולקבל ט.17 ממכבי להחזרה. לא הבנתי למה האפשרויות צומצמו למדיקל או לפדיוס? מה מרתיע אותך בטיפול עם עוברים טריים? הנסיעה לחו"ל? התזמון עם התורמת? ספרי לנו בבקשה.
רק במכבי אין בעיה
להביא מוקפאים ולאחסנם בארץ עם טופס 17 (או שכל הקופות מממנות את זה?)?

רויטל 38

New member
למה מוקפאים ../images/Emo186.gif

רק במכבי אין בעיה
להביא מוקפאים ולאחסנם בארץ עם טופס 17 (או שכל הקופות מממנות את זה?)?
למה מוקפאים

אני חושבת שעדיף לעבור החזרה על גוף כמה שיותר נקי מהורמונים וזה מצב קשה כשמתוזמנים מול תורמת. אצלי הביוץ סדיר והרירים טובה
אז יש נתוני פתיחה מתאימים למוקפאים. אני עוד רוצה לבדוק עם רופאים מומחים לנושא,אם ברגע שמחזירים עוברים טובים,גם אז הסיכויים יורדים בהרבה לעומת מחזור של טריים. כי הבנתי שחלק מהירידה בסיכוי של קפוא לעומת טרי (נשמע כמו מתכון לעוף
) זה בגלל שמראש הרי מקפיאים את העוברים הפחות יפים. אז אם מלכתחילה יקפיאו עוברים יפים, אולי ההבדלים בסיכויים יצטמצמו.

יעלה ר

New member
"המוקפאים של היום זה לא המוקפאים של

למה מוקפאים

אני חושבת שעדיף לעבור החזרה על גוף כמה שיותר נקי מהורמונים וזה מצב קשה כשמתוזמנים מול תורמת. אצלי הביוץ סדיר והרירים טובה
אז יש נתוני פתיחה מתאימים למוקפאים. אני עוד רוצה לבדוק עם רופאים מומחים לנושא,אם ברגע שמחזירים עוברים טובים,גם אז הסיכויים יורדים בהרבה לעומת מחזור של טריים. כי הבנתי שחלק מהירידה בסיכוי של קפוא לעומת טרי (נשמע כמו מתכון לעוף
) זה בגלל שמראש הרי מקפיאים את העוברים הפחות יפים. אז אם מלכתחילה יקפיאו עוברים יפים, אולי ההבדלים בסיכויים יצטמצמו.
פעם". לדעתי את צודקת שאם יש ביוץ סדיר ורירית טובה עדיף מוקפאים עקב השליטה על זמן ההחזרה. אני יודעת שכיום אחוזי ההצלחה מעוברים מוקפאים גבוהים בהרבה מבעבר. קודם כל למדו לעבוד עם מוקפאים עקב כל הבעיות עם תרומת ביצית. שנית מצאו שאם מקפיאים עוברים אחרי 24 שעות אחוזי ההשרדות שלהם גבוהים יותר. עוד נתון חשוב הוא שהמחקרים על עוברים מוקפאים מבוססים ברובם על מוקפאים (ביציות) של נשים שעברו בעצמן טיפולי פוריות, ז"א שמלכתחילה הביציות שלהן לא היו באיכות מאוד גבוה, וגילן היה יותר מבוגר.הביציות שנתרמו באמת היו הביציות הפחות טובות (הגיוני) מה שעוד הוריד את סיכויי ההצלחה. התורמות בחו"ל הן צעירות ובריאות! מה שמעלה את איכות הביציות לעומת המחקרים. אני מאחלת לך המון הצלחה. מקווה שעזרתי במשהו.

רויטל 38

New member
בהחלט עזרת ותודה ../images/Emo140.gif

פעם". לדעתי את צודקת שאם יש ביוץ סדיר ורירית טובה עדיף מוקפאים עקב השליטה על זמן ההחזרה. אני יודעת שכיום אחוזי ההצלחה מעוברים מוקפאים גבוהים בהרבה מבעבר. קודם כל למדו לעבוד עם מוקפאים עקב כל הבעיות עם תרומת ביצית. שנית מצאו שאם מקפיאים עוברים אחרי 24 שעות אחוזי ההשרדות שלהם גבוהים יותר. עוד נתון חשוב הוא שהמחקרים על עוברים מוקפאים מבוססים ברובם על מוקפאים (ביציות) של נשים שעברו בעצמן טיפולי פוריות, ז"א שמלכתחילה הביציות שלהן לא היו באיכות מאוד גבוה, וגילן היה יותר מבוגר.הביציות שנתרמו באמת היו הביציות הפחות טובות (הגיוני) מה שעוד הוריד את סיכויי ההצלחה. התורמות בחו"ל הן צעירות ובריאות! מה שמעלה את איכות הביציות לעומת המחקרים. אני מאחלת לך המון הצלחה. מקווה שעזרתי במשהו.
בהחלט עזרת ותודה

סביון1

New member
אוקי, אז אני רוצה גם וגם ...

למה מוקפאים

אוקי, אז אני רוצה גם וגם ...
גם אני מאמינה שמי שיש לה ביוץ טבעי ורירית טובה עדיף לה לעבור החזרה במחזור טבעי. האמונה הזאת רק התחזקה אצלי אחרי שבמחזור התרומה הראשון קיבלתי פרוגינובה, החזירו טריים והיה הריון כימי שהחזיק בקושי שבוע. ובמחזור השני הייתי על ביוץ טבעי, החזירו אחד מוקפא (השני לא שרד את ההפשרה) והיה הריון של ממש. אמנם הסוף כידוע היה עצוב (הפלה בשבוע 8-9 למי שלא מעודכנת) אבל לפחות היה עובר עם דופק. בקיצור "התקדמנו". אז החלטתי שאני רוצה גם וגם: גם החזרה בביוץ טבעי וגם עוברים טריים! אני לא יודעת אם זה אפשרי, אני עוד צריכה כמובן להתיעץ עם דר' שולמן ואולי עם המכון בקפריסין, אבל חשבתי לעצמי: בקייב הם שואבים 10 תורמות ביחד. מה שאומר שהם מתזמנים את התורמות לפי המועדים שנוחים להם, ולא לפי הגוף של התורמת. אז זה אומר שזה אפשרי! אפשר לתזמן את התורמת לפי המחזור הטבעי של הנתרמת! טוב, זה קצת יותר קשה כי מועד הביוץ המדויק שלנו לא ידוע מראש, אבל אולי הם יסכימו לנסות. עכשיו נשאר רק לראות אם במכון שאני מטופלת בו יסכימו לכך, ואם התזמון של התורמת לא "דופק" את העוברים באיכות או בכמות. מבטיחה לדווח לכם כשאדע מה התשובה (זה יהיה רק בעוד שבוע). בקשר לסיכויי טריים לעומת מוקפאים, אתן מוזמנות להציץ בקישורים, במאמר הבא: Assisted Reproductive Technology Success Rates אל תבהלו מהאנגלית, ממילא מה שמענין אותנו זה בעיקר הגרפים. יש שם כל מיני השוואות מענינות, סטטיסטיקות של IVF רגיל לעומת תרומת ביצית, גילאים שונים, וטריים לעומת מוקפאים ב-IVF רגיל ובתרומת ביצית.

a17

New member
אבל הוא הציע לי בזמנו

אבל הוא הציע לי בזמנו
גם את קפריסין בתור אופציה וזה לא היה כל לך מזמן (באוקטובר 2003 ), אבל אז לא "שלטתי" כל כך בתחום ואין לי מושג עם איזה קליניקה הוא עובד שם.נראה לי הכי פשוט לברר באסותא...

מצב
הנושא נעול.
למעלה