שקט כאן היום כמו בבית קברות
.

שקט כאן היום כמו בבית קברות ../images/Emo129.gif.

מדי שעה יעל, אלון ואני באים להניח אבן. בואו נשמח אחד את השנייה במבזק קצר מתחומי העניין החנוניים שלכם ( קצר, אנשים - עד 5-6 משפטים. משפטים באורך קונבנציונלי, אנשים
.). קחו בחשבון ש-D&D למתקדמים יסבך חלק מהקוראים ולא יעניין אותם, דברים בסיסיים ורנדומליים בבקשה
.

יש גם שרשור תמיכה נפשית לנפגעי הדבר,

אני אישית כמעט החזרתי את נשמתי לספגטי מונסטר ממנו
.

HouseAtreides

New member
../images/Emo124.gif ../images/Emo88.gif טוב, ולמסקנות:

א. נראה לי שההגדרה לחנון השתנתה מהקצה לקצה מאז שהייתי בגיל הרלוונטי (כן, לפני עשור או שניים היא לא היתה רלוונטית ברגע שעוברים תיכון, מקסימום תחילת צבא). אני זוכר את המילה "חנונה", שהתפתחה אח"כ ל"חנון" /"חנונית"/"חננה" בתור מילת גנאי איומה ונוראה שהפירוש המקורי שלה הוא "נזלת קרושה". בהשאלה הכוונה היתה לאדם שנתפס כסוג מסויים של פסולת ביחס לכלל החברה. "חרא" המוכתר כפסולת המסריחה ביותר היה כבר תפוס, ובצדק, עבור מי שבנוכחותו ממש גורם נזק לחברה. "חנונה" לא גרם נזק ממשי, אבל בהחלט היה עלול לשחרר כמה עצבים רופפים אצל בעלי הפוטנציאל לכך, וזו אחת הסיבות לסלידה שהוא עורר קודם כל אצלם, ואח"כ אצל כל היתר. ב. "חנונה" היה קונפורמיסט להחריד. כילד הוא הלך לגן בלי לעשות בעיות, כתלמיד ביסודי הוא לחש, ולא בציניות, "יייייששששש!" בכל פעם שהמורה ביקשה להכין סיכום מהאנציקלופדיה (מבוסס על דמות אמיתית!), בתיכון הוא ישב ולמד כל היום, בלי לשאול את עצמו ולו פעם אחת האם החומר מעניין אותו או האם מדובר בכלל בהשקעה משתלמת. כשכולם הבריזו הוא היחיד שסירב ("אני לא רוצה! אסור!" - מבחינתו לא היה שום הבדל בין השניים), למסיבת הסיום הוא היחיד שלא הסכים לשלם, וכשנשאל מדוע, ענה בציטוט לא-קשור באנגלית מתוך סרט שבן שיחו לא הכיר
(קטע שעד היום שופך מצחוק את כל מי שהיה עד לו....) ג. ל"חנונה" היו משקפיים, אוזניים גדולות, הוא גם לא ידע להתלבש, כישוריו החברתיים לא היו מעולים ולפעמים הוא שיחק D&D (כשהיו מי שהסכימו לקבל אותו) - אבל לא אלה הסיבות העיקריות שהביאו עליו בפועל את מילת הגנאי הזו ואת הכאפות הבלתי פוסקות, אלא בעיקר חוסר הרצון שלו להטיל ספק בשום הוראה שמגיעה "מלמעלה", וחוסר הרצון לשתף פעולה עם כל מה שמעורר עניין "למטה", כלומר אצל בני גילו. ד. בהחלט קיימים חנונים לא-אשכנזים, חסרי משקפיים ובכושר גופני טוב. היה לי למשל חבר טוב בתיכון, מרוקאי מכל הצדדים, חמוד, עדין נפש, שספג "חנונה" בפרצוף מערסית בת גילו, רק כי העז לנסות להתבדח איתה. ה. מקריאת השרשור לא ברור לי אם במושגים של היום נחשבתי חנון או לא. בגילי אני ממש ממש לא רואה כיצד זה רלוונטי.. אבל נראה כאילו רובם של מי שהיום מגדירים את עצמם כחנונים, היו מתוייגים בתקופתי פשוט כ"נורמלים"

ת'אמת כשכתבתי את זה

חשבתי דווקא על אלעד - החפירה הראשונה והאחרונה שלו בנוגע למשחקי תפקידים ( עוד מהתקופה הפרהיסטורית של יחס הזהב של אור) עד עצם היום הזה עושה לי סיוטים בלילה
. והם עוד קוראים לליברמן שבקושי מדבר עברית "בולדוזר"
.

זה פחות המילים,

יותר הדימיון המפותח שהעלה לי באותו רגע אותך חופר בשלייקעס שלך על חוטיני פילון, כובע ומגפי בוקרים
.

elcool

New member
קרטוגרפיה תל אביבית

לא עונה הרבה כי אני פשוט עושה שיעורים... אז... אני הולך לכלול את הזמן הזה לשיעורים ולאירגון המחשבות שלי. אתם מוזמנים להתעלם, או לא. ישנם תל אביבים שרואים את תל אביב כמרכז העולם, וללא שום סיבה לצאת ממנה. הכל נמצא להם בהשג יד ורגל. עד כדי כך אפילו שאנשים שגרים בלב ליבה של העיר רואים חלקים רחוקים ממנה (רמת החייל, יפו, רמת אביב וכד') במחוץ לעיר. אזור אחר ללא הגדרה. פניתי למספר תל אביבים כאלו שאלתי אותם מה גבלות העיר לדעתם - קיבלתי את התשובה: הים במערב, אילון במזרח, הירקון בצפון, התחנה המרכזית בדרום. זאת תל אביב, גבירותי ורבותי. מבחוץ? הכל שממה. אני הולך להציג מפת פנטזיה של תל אביב. או, הפנטזיה של התל אביבים. מפה עתיקת יומין מה יסומנו כל דרכי המסחר החשובות, הישובים העיקריים, השערים והחומות מסביב לממלכת תל אביב. כל מה שמבחוץ לה מלא מפלצות פנטסטיות. דרקונים רושפי אש, בנדרצבתים זפים, קניבלים וקיקלופים. משלושת צריחי עזריאלי המחוברים לקרית המכשף המסתורי, לביצה המקיפה את מבצר התחנה, לנמל המסחר ההומא כל איש ויער המדינה העגול. האם תושבי ממלכת תל אביב איי פעם יפרשו מפרש ויחתרו אל הלא נודע? האם משלחת מרגלים תצא לגלות את מסתורי הריסות דרום הממלכה? רק אומץ לב ותקציף מספק יגידו.

HouseAtreides

New member
מחכה לתוצאות ../images/Emo6.gif

אצלי, אגב, קומיקס הסתכם בזמנו ב"זבנג" שבמעריב לנוער....... שהיה דבר אדיר לדעתי.

הגבולות שלך רחבים מדי

מעשית, הגבולות של ת"א (לפחות כמו שאני חוויתי אותם בחמש שנות מגוריי בעיר) הם אכן הים במערב והירקון בצפון, אבל במזרח אין כלום מעבר לשדרות רוטשילד (אבן גבירול, אם אתה ממש ממש נדיב) ואלנבי בדרום. גרנו שנתיים וקצת ביפו ועוד שלוש שנים בשכונת התקווה, ועדיין כל פעם כשמישהו מאיתנו התקשר לשני מהבית בצהרי שישי ושאל איפה את\ה, היה עונה לו זה שבמרכז העיר "בת"א", למרות ידענו היטב שגם מהבית אנחנו משלמים ארנונה לאותה עירייה ממש.

elcool

New member
כן... היה דיון סוער על זה

אני ישבתי בצד ובהיתי בעוד 2 חברים התווכחו ממש אם עזריאלי נחשב או לא. בסוף החליטו שכן. החליטו גם להדרים מאלנבי בשביל התחנה המרכזית ומגדל שלום. אז כבר ישרנו קו למקסימום מקסימות... דרך אילת.

גבול הוא לא תמיד קו ישר

ולדעתי האישית, יש כמה מקומות שאולי נחשבים ת"א למי שמגיע מבחוץ (עזריאלי, התחנה המרכזית, החומוסייה של אבו אדהם) אבל מי שגר שם, יוצא לעבודה משם, נוסע לבילויים משם ועורך את הקניות שלו שם - לא תמיד מרגיש בת"א.

HouseAtreides

New member
זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי בהתחלה.........

"שוב ויכוחי הסרק האלה? ימות העולם - אין מצב שאני מצטרף....". בשעות הראשונות דווקא עמדתי בזה לא רע

innocence

New member
אני ממש מחזיקה את עצמי לא להגיב,

למרות שלפעמים יש לי מה להגיד, כי אני יודעת שהויכוחים/דיונים האלו עקרים. מה גם שהחבר שלי מספק לי די והותר דיונים כאלו בבית XD

למעלה