שקט כאן...

שקט כאן...

כפר סבאים יקרים, מה קורה? מדוע יש שקט? איך אתם מתמודדים עם המצב? האם יש לכם משפחה בצפון? האם הם נשארו שם? אני נורא מפחדת שהכל יגיע גם לכאן, ומאוד כואבת על כל המספרים הבלתי נגמרים של ההוריגים משני הצדדים. תשמרו על עצמכם. ושהשלום יחזור למדינתינו. ליאור.

ba r2 0 1 0

New member
בסדר...

יש לי משפחה רק בחדרה... אני לא מאמין שזה יגיע לכאן. חוץ מזה שהיום הייתי בכנס של הליכוד, וכל עוד הם תומכים בממשלה במאת האחוזים ודואגים לצאת להסבירה בחו"ל, אני בטוח שצעדי הממשלה הם לא טעות (כמובן שאפשר לעשות יותר טוב, אבל לפחות לא עושים מהלכים לא נכונים, שזה גם משהו במקרה השלהם). אבל אני מעדיף לא להתעסק בנושאים פוליטיים בימים אלה... בימים כמו אלה, אנחנו צריכים להתאחד כל העם (ולעזור אחד לשני), ולתת גיבוי לצבא ולמדינה, כדי שהחיילים יוכלו לצאת לקרב בלב שלם ויחזרו בשלום ב"ה. כולנו מקווים שיהיה טוב!

droriko

New member
מה שבטוח

שאם יעופו לכאן קטיושות אני בטח שלא ארד למקלט

droriko

New member
כי.......

בגלל סיכוי של 1 ל.......... אני לא מתכוון להסתגר בתוך מקלט מסריח עם תת תנאים ועוד ביחד עם אנשים שנאי לא ממש מסמפט(ההורים שלי והשכנים) צריך הרבה יותר מאיזה קטיושה מסריחה כדי להכניס אותי למקלט, לפחות פצצת אטום

ba r2 0 1 0

New member
עניין שלך...

רק כדאי שתלמד לקחת אחריות על עצמך... גם אם הסיכוי לא גבוה שזה ייפול בדיוק בבית שלך, יש עדיין סיכוי, ועדיף לסבול קצת עם אנשים שאתה לא ממש מסמפט (דרך אגב עם ההורים שלך אתה גם חי בבית, לא?) ולא להיפגע...

droriko

New member
למה אין מקום לרשום כמעט כלום ב"נושא

ראיתם מה זה? אפילו משהו ביקורתי על ה"נושא" אני לא יכול לכתוב כי אין שם מקום , איזה אירוניה כוס אמא של התפוז האלה ! מתי האידיוטים האלה יבינו שה"נושא" בצורה בלתי נמנעת הוא חלק ממה שאתה כותב בכל ההודעה ואם אני לא אצליח לכתוב בו את כל מה שאני רוצה לכתוב במשפט הפתיחה שלי אז זה הורס את האימפקט של ההודעה אה איפה הייתי? כן , יש הבדל בין לגור עם מישהו באותו בית ללגור עם מישהו באותו מקלט במקלט אין לך חדר נפרד משלך שאתה יכול להתבודד בו

אלו לא בחירות שאתה אמור לקבל

עד כמה שכולם תמיד מאוד פלורליסטים בנושא- אתה לא אחראי על עצמך אם נהיה מתישהו בחזית המלחמה. סליחה, אבל אתה תרד למקלט. כי זה מסוכן מידי שתהיה בחוץ כשהסיכויים שתיפגע הם גבוהים. אתה תהיה במקלט כדי שאנשי כוחות החילוץ לא יעבדו שעות כדי לנסות לחלץ אותך מתוך ההריסות ובסוף יגלו שאתה מת. אתה תהיה במקלט כי יש סיכונים שלא לוקחים. יש לך אחריות על עצמך ומעשיך. אבל כשהמלחמה פה- יש דברים שפשוט צריכים לעשות, גם אם הם לא ממש נעימים. אתה יכול להיות "ילד גדול" שעושה מה שבא לו כל עוד אתה בטוח ורחוק מהבלאגן. אבל יש רגעים שצריך להיות פחות "אמיצים" ולומר- אני "אסבול" כמה שצריך כדי שלא אפגע. אני "אסבול" כמה שצריך כדי לא לגרום לעומס מיותר על מערכת ההצלה והביטחון. אני "אסבול" כמה שצריך כדי להביא לשיפור המצב. יש רגעים שאנחנו צריכים לשים את החברה מעל הצרכים שלנומ ולהתחשב קצת... ובעיקר להבין שהמצב כיום הוא לא כמו בדר"כ אלא מלחמה של ממש שבה נהרגים מידי יום אנשים רבים. קל לך כרגע להיות "גיבור גדול". אבל אני מקווה שאם (בתקווה שלא נגיע למצב הזה בכלל) נגיע לרגע שבו נאלץ לרדת למקלטים אתה תגיע למסקנה שזה הדבר הנכון ביותר לעשות. לא צריך להתגרות בחיים. ובנימה החיובית- אני בטוח שאפשר לראות את הנושא גם באור חיובי. נכון, לא סימפטי להיות במקלט עם עוד הרבה אנשים. אבל זו חוויה שאפשר לקחת ממנה דברים טובים וגם להתקרב אל אנשים וללמוד עליהם דברים וצדדים שאתה לא מכיר.

droriko

New member
תראה איך אתה מדבר

"אבל זו חוויה שאפשר לקחת ממנה דברים טובים וגם להתקרב אל אנשים וללמוד עליהם דברים וצדדים שאתה לא מכיר" לך אולי אין בעיה לחיות עם השכנים שלך , וסבבה תרד מצידי למקלט אנ,רק שתבין, לא מסוגל לשרוד את ה10-15 שניות במעלית עם אותו השכן,אז אתה רוצה לתקוע אותי איתו ימים שלמים אם לא שבועות !? למה מי מת ?! עם כל הכבוד לסולידריות גם לי יש את הגבולות שלי , תאמין לי שאם נניח היה לי כסף לא היה אכפת לי לתרום חלק ממנו לעניים כדי שיהיה להם דברים בסיסים, זו מבחינתי סולידריות אמיתית , אבל לגרום למדינה למרר לי את החיים מהיסוד מתוך נאמנות אליה? למה מה אני איוב?! שיחפשו פריאר אחר

tamas216

New member
אין לכם מה להתרגש...

כפי שזה נראה עכשיו, אין סיבה לחשוש מטילים מלבנון, עדיין לא עברו את חדרה ולפני שיגיעו אלינו לפחות אפשר להתנחם בעובדה שאל הנתנייתים המעצבנים הם יגיעו קודם, בכל מקרה נכון לעכשיו אין אפילו מה להתחיל לדבר על זה.

Double U

New member
סליחה על מה שאני הולך להגיד לך

אבל אם חס וחלילה תיפול קטיושה ישירה בביתך וחס וחלילה חס ושלום בך, לא תצטער על זה שלא ירדת למקלט בשביל כמה דקות עם אנשים שאתה לא מסמפט? רק בגלל שאתה לא מחבב אותם אתה רוצה לסכן את חייך? סלח לי, אך אני רואה בזה סדר עדיפויות לקוי מאוד. תחשוב כמה צער זה יגרום למשפחתך אם חס וחלילה תיפגע, וזאת רק בגלל שלא רצית לשבת כמה זמן במקלט עם האנשים האלה.

droriko

New member
אוי לבנאדם

שמבזבז את החיים שלו על על לתכנן מה קירה אחרי מותו

ba r2 0 1 0

New member
אם יש לך בעיה להיות עם שכן 10 שניות

במעלית זאת כבר באמת בעיה... כי אתה לא חי בעולם לבד! ותרצה או לא תרצה, תמיד יהיו מסביבך אנשים.

זה ממש לא למרר לך את החיים

זה להציל את החיים שלך. וזה לא מתוך נאמנות למדינה, אלא מתוך נאמנות לעצמך ולסובבים אותך. טוב, גם ככה (כפי שכתבו מעלי) זה לא ממש אקטואלי כרגע ונתון בגדר שאלה תאורטית בלבד. אם זה יבחן במציאות אני מניח שתנהג אחרת. לפחות ככה אני מקווה... הפרייר מכל הסיפור יכול לצאת רק אתה. ודווקא לפעמים כשאין ברירה אלא לעשות משהו מסויים אתה לומד על עצמך דברים חשובים ומכיר דרכים חדשות להתמודד עם אותם הדברים.

צודק..

אבל למזלי יש לי ממ"ד בבית אז יש לי אזעקה אני רצה לחדר של אחותי... אבל אין כוננות ביינתיים ואני מקווה שלא תהיה......

היי אתה גיבור גדול

בתקופה האחרונה מרבים להשתמש בשיר הזה כדי לתאר לנו כמה דברים שאנחנו חייבים כבר להבין... גיבור גדול / סי היימן סי היימן מלחמות, כבר לא קורות בחורף אפילו לנו קצת קר בשביל לשנוא מלחמות, כבר לא קורות בחורף אפילו לנו קצת קר בשביל לכבוש. מלחמות, כבר לא קורות בקיץ אפילו לנו קצת חם בשביל לשנוא. היי אתה ! גיבור גדול - בוא והראה שאתה יכול זו לא חוכמה להיות חזק רק במלחמה בוא והראה לה קצת חיבה. מלחמות, כבר לא קורות בקיץ אפילו לנו קצת חם בשביל לכבוש התפנתה לך תקופה? בוא והראה לי... שאתה, יודע לפחוד. היי אתה ! גיבור גדול - בוא והראה שאתה יכול זו לא חוכמה להיות חזק בוא והראה שאתה פוחד... היא תדע שאתה אוהב.

למעלה