שרשור גמילה

Shellylove

New member
אז הנני

אני חזרתי לעבודה מלאה כששלי היתה בת 11 חודש ושלי סירבה בכל תוקף לבקבוק. עשינו ניסוי והשארתי אותה עם אבא ובקבוק חלב שאוב (כדי להבין אם זה הבקבוק או תוכנו) והיא אכלה מוצקים. אותי זה מאד הרגיע כי הבנתי שהיא תסתדר ואכן כך היה. היא אכלה בגן מוצקים ולפני ואחרי הגן היתה יונקת (וגם בלילה). אצלנו דווקא לא נצפתה "השלמת שעות אמא". אני מבינה את הלחץ שלך אבל באמת יש עוד המון זמן ולשאלתך העקרונית- אני חושבת שההנקה (בעיקר לאורך זמן), דווקא בגלל היותה גורם מנחם/מפנק ולא רק אוכל, מעניקה לתינוק הרבה ביטחון ובכך נותנת לו בסיס טוב להתמודדות, גם עם פרידות. זה כמובן לא אומר שהפרידה קלה למי שיונק, אבל את אף פעם לא יודעת איך זה היה אם..., נכון? בקיצור, יקירתי, את יכולה בשלב זה להירגע וליהנות מהזמן שלכן יחד (הוא יעבור מהר, מבטיחה לך!). ואם יש לך עוד שאלות, אל תהססי!

זה לא מוחלט...

אני חושבת שכמו כל המלצה, צריך לבחון אותה גם בקונטקס של התינוק הפרטי שלך. אם היא אוכלת ממש יפה מכל סוגי המזון, יכול להיות שהיא פשוט לא זקוקה להשלמות תמ"ל. לא זוכרת בת כמה היא, אבל אם היא כבר עברה את גיל 9 חודשים אפשר לעשות בדיקת דם לגבי הברזל (שהוא אחד הגורמים החשובים ביותר שבגללם צריך להמשיך תמ"ל או הנקה). בהצלחה, מעין

דפנה מי

New member
עדי בת 7 חודשים וטיפה../images/Emo9.gif

והיא כרגע עוד אוכלת גרברים/מחיות ביתיות מכל מיני סוגים ו"טורפת" בערך חצי גרבר קטן וכך 1.5-2 צנצנות ליום בנוסף ל 3-4 הנקות שאותן אני רוצה להוריד בהדרגה.

ימימה

New member
../images/Emo41.gif גמילת לילה

אוריה בן שנה וחודשיים, נמצא איתי בבית רוב הזמן (כפעמיים-שלוש בשבוע הוא אצל מטפלת, בין 2-5 שעות), ויונק חופשי ביום ובלילה. כמובן נרדם עם הנקה, כשהוא איתי גם בשעות היום, וכשהוא עם מטפלת, נרדם בלי. הבעיה היא בלילות - הוא מתחיל את הלילה בעגלול, ועד שאני הולכת לישון - סביב 24:00, אם אני מניקה אותו הוא חוזר לעגלול. אחרי שאני הולכת לישון, בפעם הבאה שהוא מתעורר לינוק אני מעבירה אותו אלינו, והוא נשאר במיטה שלנו. הבעיה היא שבהרבה לילות הוא מתעורר המון פעמים לינוק. נכון שאני רק מעבירה אותו לצד השני ומרימה את החולצה וחוזרת לישון, אבל האפקט המצטבר הוא של שינה לא רציפה כבר יותר משנה, והאמת היא שאני עיייייפפפפפהההה. אז אני רוצה לגמול אותו בלילה, ומצד שני אני לא ממש רוצה להגלות אותו מהמיטה שלנו, טוב לי שהוא ישן איתנו לפחות חלק מהלילה, רק שלא נראה לי שזה כל כך אפשרי לא לתת לו לינוק בזמן שהוא במיטה שלנו. מבחינת להסביר לו שזה לילה ולא יונקים - לא נראה לי שהוא ברמת הבנה שמאפשרת להבין רעיון כזה. אני בעצם רוצה להניק אותו בהרדמה ועם הקימה בבוקר (איזו אופטימיות!) אז מה עושים?

כבר קראת את סיפורי הגמילה שלנו?

במאמרי הפורום תוכלי לקרוא מגוון סיפורי גמילה, שחלק גדול מהם עוסק בגמילה מהנקות לילה (גמ"ל בלשון הפורום
). נשמח לענות על כל שאלה שתעלה

Shellylove

New member
למה את חושבת שההסבר לא יעבוד?

אני השתמשתי בו עם שלי כשהיתה בגיל הזה (תקראי את הסיפור שלנו במאמרים). אם עושים הבחנה ברורה, הוא יבין ועוד איך!

לאה_מ

New member
בטח שאפשר להסביר - תתפלאי כמה

הוא מבין. אני עשיתי גמ"ל (גמילה מהנקות לילה) לאורי בגיל שנה ורבע, בדיוק עם ההסבר הזה, שלא יונקים בלילה, וזה עבד מצויין. את יכולה לקרוא את הסיפור שלנו בסיפורי הגמילה שיעל קישרה לך.
ונשמח לשמוע עדכונים.

maya100

New member
מצטרפת לחברותי עם נסיון דומה

כשאביגיל היתה בת שנה ו - 3 היא נגמלה מהיניקות בלילה ע"י ההסבר שבלילה (=חושך, כולם ישנים) לא יונקים (אני אמרתי שכולם ישנים וגם ציצי ישן...
) ובבוקר כשהשמש תזרח (=אור) היא תוכל שוב לינוק. חזרתי על המנטרה שוב ושוב ושוב ושוב וכל הזמן הכלתי את הקושי שלה וניסיתי להציע תחליפים (כי כך יכולתי לוודא שהיא לא באמת רעבה) - מים בבקבוק, מעדן, כריך (רק כדי להדגיש, לא התכוונתי לפתוח באמצע הלילה את המטבח של רפאל עבורה רק להעביר לה את המסר שאם היא רעבה היא יכולה לאכול, אבל לא לינוק ואכן, היא אף פעם לא בחרה באוכל, אבל הרבה פעמים במים) ואחרי מס' לילות היא הבינה והתחילה לישון לילות שלמים ומהנים (לנו
) בהצלחה!

כרמית מ.

New member
מצטרפת - בעד הסבר

אמרתי לבני בגיל שנה+ שינק טוב, ישן טוב כל הלילה, ובבוקר ינק שוב. האמת? לא הייתי בטוחה בכלל שהוא מבין. זה גם לא היה גמ"ל מתוכנן, והייתי בהחלט מוכנה לסגת. זה היה מין ניסוי כלים. כשהוא התעורר בבכי, לא הצעתי לו לינוק. הוא לא ביקש (לקח לו יותר זמן להרגע מאשר כשאני מיניקה, אבל הבכי לא היה בקשה ליניקה). אחרי יומיים ישן טוב יותר. אח"כ היתה תקופה שהוא התעורר וגם ביקש לינוק, ולא הצליח להרדם במשך שעה וחצי. החלטתי לוותר. כנראה שזה מה שהיה צריך, כי מאז, יש לילות שהוא מתעורר פעם בלילה ולפעמים גם מבקש לינוק - ואני נענית, ויש לילות שהוא ישן כל הלילה (התעוררות למוצץ לא נחשבת... אני אפילו לא זוכרת אותה, כי הוא ישן לידי, אבל גם זה לא קורה הרבה).

swann

New member
../images/Emo41.gif עדכון גמ"ל ../images/Emo41.gif

סלחו לי שאני לא מקשרת להודעותיי הקודמות, אז בקיצור אני אסכם - שאלתי לגבי גמ"ל זמן מחלה וכל מיני רגרסיות למינהן... אני גאה לספר שכל השבוע מאיה לא ינקה בלילות (חוץ מפעם אחת ב-5:15 לפני כמה ימים) למרות שהיא לא ישנה רצוף. רוב הפעמים אבא ניגש - קיבל תגובה עצבנית והשתוללויות... בלילה הראשון זה לקח 45 דקות ובלילות הבאים זה לקח רק 10-15 דקות. אפילו אני ניגשתי פעמיים, והסברתי שהציצי ישן ואחרי כמה דקות היא הסתפקה במוצץ ושמיכה (נומי). ביומיים האחרונים היה לה חום, ולפני שלא הנקתי אותה בלילה (אווף איזה משפט
), וידאנו שהחום ירד ושהיא בוכה רק בגלל הציצי ולא בגלל שכואב משהו...כבר קרה שהנקתי אותה קרוב לחצות כי כאבו לה כנראה השיניים. היום היא כבר הלכה לגן (יומיים היא נשארה בבית בגלל החום), ומרגישה יותר טוב. אני מקווה שתוך כמה ימים היא כבר לא תבכה בלילה, ותבין שאפשר ואפילו רצוי לישון רצוף. אז כנראה שאפשרי לעבור גמ"ל בזמן מחלה (או שיניים, עוד לא החלטנו)
עדכון סופי אני מקווה שיגיע בקרוב

נשמע שאתם על המסלול ../images/Emo45.gif

שיהיה בהצלחה בהמשך
(ואל תתני לה להסתובב יותר מידי בפורום יונקים, כדי שלא תקבל רעיונות
)

maya100

New member
יופי של עדכון ../images/Emo45.gif

החלמה מהירה למאיה, שמקווה שתחזור למסלול מהר ככל האפשר ובהצלחה בהמשך הגמ"ל, נשמע שאתם מתקדמים מצויין ותוך מס' לילות לא תאמינו ש"פעם" יכולתם לא לישון לילה שלם (את לא מאמינה כמה התחושה הזו חזקה ומגיעה מהר!)

kby

New member
כל הכבוד למאיה! ולך יקירתי!

(את יודעת שאני מיד אחרי הגמ"ל נכנסתי להריון????
)

אפרת12

New member
../images/Emo53.gifהציצי מסרב להיגמל...

אחרי שלושה (פלוס) חודשי גמילה איטית והדרגתית סיון ינק בפעם האחרונה בשבת האחרונה (לפני שבוע). לא היה גודש, לא טפטוף... חשבתי שהתיבשתי בקלות. אבל שלשום פתאום הרגשתי שהחזה לא ריק. סחיטה קלה העלתה שאכן יש עדין חלב בשפע. מאז הולך ומתגבש גודש. היום התחלתי גם לטפטף, וזה קצת כואב (כמו סתימות קלות). מה עושים
... עלי כרוב (לפני שבועיים ניסיתי כשהיתה לי סתימה) כנראה לא עושים את זה לציצי שלי. יש סיכוי שזה פשוט יעבור מעצמו בלי לגרום נזק
אני פשוט מרגישה שכל פעם שאני סוחטת - זה רק מחמיר את המצב (הגוף שלי שמע שאני מחכה כבר לילד הבא כדי להניק אותו והוא מתכונן במרץ
...)

דלית 3

New member
לפעמים זה לוקח חודשים עד ייבוש מלא

את צריכה לסחוט קצת כדי להקל מהגודש אבל לא יותר מדי. צריך למצוא את האיזון העדין בין הקלה לבין גירוי ליצירת חלב. כרוב - להפריד את העלים, לשים במקרר, להוציא עלה, חור לפיטמה ולשים עד שנהיה "נבול". להחליף בחדש. תשתי הרבה תה נענע או מרווה שידועים כמייבשים. בהצלחה

למעלה