שרשור מתמטיקה ה-26/5

2 דרכים

1. לרשום z=a+bi ולהציב במשוואה. להעלות בריבוע ואחר כך להגיד שהחלק הממשי שווה לחלק הממשי והחלק המדומה שווה לחלק המדומה. כך קיבלת 2 משוואות עבור 2 המשתני a, b . 2. להפוך את האגף הימני לצורה הקואבית RcisA כאשר במקרה שלנו מתקבל R=4 ו- A שווה מינוס 30. עכשיו נוציא שורש מכל אחד מן האגפים. באגף ימין נקבל שורש R כפול (cis(-30 . עכשיו הופכים את אגף ימין חזרה לצורה המקובלת ומקבלים ישירות את Z. סוס כסוף (מקודם אמא גרוז)

shlulit

New member
בקשר לדרך הראשונה, ../images/Emo28.gif

יצא לי b^4 או משהו כזה.. אז מה עושים? אוף, הייתי מעולה בזה לפני כמה חודשים..

פירוט

[i(a+bi)+1]²=2-2√3i [ia+i²b+1]²=2-2√3i [ia+(1-b)]²=2-2√3i i²a²+2a(1-b)i+(1-b)²=2-2√3i -a²+(1-b)²=2 2a(1-b)=-2√3​

VinceCarter

New member
שאלה בהסתברות..

אני מביא תמונה זהו שאלה מספר 6... הסתבכתי פה, איך פותרים את זה? PS: אנא תזכירו לי איך לפתוח נושא חדש בפורום בשירשור מבלי לענות כאילו על "שאלה של מישהו אחר"

CARTER - הסתברות

נתון לנו שההסתברות שיהיו לפחות 2 סטודנטיות בתוך הקבוצה של 3, הסתברות זו שווה 0.784. זה אומר ש- 0.784 שווה להסתברות שיהיו 0 סטודנטיות + שיהיו 1 סטודנטיו. + ההסתברות שיהיו 2 סטודנטיות. מכאן שיהיו 3 סטודנטיות היא 1-0.784 = 0.216. אם נסמן אחוז הסטודנטיות באוכלוסיה ב- P, אז הסיכוי לקבל 3 סטודנטיות במדגם של 3 אנשים היא P^3. לכן P^3=0.216 ואז P=60%. לגבי סעיף ב', פותרים את זה באמצעות נוסחת ברנולי.

VinceCarter

New member
תודה רבה לך ../images/Emo9.gif הבעיה היא שאני לא

מכיר את ברנולי, כלומר לא יודע לפתור איתו..לא הספקתי ללמוד את נושא לפני בגרות

60%

אם P בחזקה שלישית שווה 0.216 אז P שווה שורש שלישי של זה כלומר P=0.6. אבל 0.6 זה ההסתברות בשבר עשרוני. התרגום של זה לאחוזים זה 0.6*100. ידוע שההסתברות שווה לשכיחות של הפרט באוכלוסייה. כך למשל, במקרה שלנו, אם ההסתברות שבבחירה של אדם אחד נבחר סטודנטית (ולא סטודנט) היא 0.6, אז השכיחות (האחוז) של הסטודנטיות באוכלוסייה היא 60%. לגבי סעיף ב'. בניסיון אחד בלבד, ההסתברות לסטודנט היא 0.4 ולסטודנטית - 0.6. אם אומרים לנו שמתוך 4 ניסיונות (= בחירה של 4 אנשים) אסור שמספר הסטודנטים יהיה קטן או שווה למס' הסטודנטיות, אז אנחנו דווקא נחפש את המצב הלא רצוי הזה ונפחית אותו מ- 1, לקבלת המספר הרצוי. זה אומר לחפש את ההסתברות ל- 0 סטודנטים ו 4 סטודנטיות פלוס ההסתברות לסטודנט אחד ו 3 סטודנטיות. כאן היה מאוד מתאים לנו ברנולי, אבל ננסה גם בלי זה. ההסתברות ל 0 סטודנטים היא 0.6 בחזקה 4. ההסתברות לסטודנט אחד ו 3 סטודנטיות היא 0.4כפול 0.6 בחזקה 3. אבל במקרה הזה זאת לא כל ההסתברות, כי את הסטודנט הזה אני יכול לבחור בבחירה הראשונה, או בבחירה השניה, או בשלישית או ברביעית. כלומר, את ה- 0.4 כפול 0.6 בשלישית אני צריך עוד לכפול ב- 4. לסיכום, ההסתברות למצב הלא רצוי היא
0.6^4+4*0.6^3 ההסתברות של המצב הרצוי היא 1 מינוס הנ"ל.​

moon light2

New member
../images/Emo19.gif../images/Emo19.gifאינדוקציות../images/Emo19.gif../images/Emo19.gif../images/Emo29.gif

<לא אכפת לי,מבחינתי הדג נבחר כבר
> אני צריכה עזרה בשאלה הראשונה סעיף ב' סכום. אני לא מבינה מה הולך לי בקלסר ואין לי שמצ איך מחשבים סכום. הסעיף הראשון הצליח לי

שאלת מינימום מקסימום 5 יחידות

מישהו יכול להסביר לי איך ניגשים לזה הוצאות במפעל מסוים ביום הראשון לתפקודו 225 ובכל יום שאחריו גדלות ההוצאות ב 100 שח לעומת היום הקודם ההכנסות של אותו מפעל ביום הראשון הן 3000 שח והכל יום שאחריו ב50 שח יותר מהיום הקודם מצא כעבור כמה ימים יהיה למפעל רווח מקסימלי לא פתרון רק המצלמה לגשת לשאלה כזאת אף פעם לא נתקלתי בזה

People

New member
תסתכלי שהסעיף של הסכום ../images/Emo62.gif

מסתמך על הסעיף הראשון!!!!!!!!!! כאשר: n+2=24 n+3=25 אז הסכום הוא לפי סעיף א: (n+2)/(n+3)= 24/25

מוני, בואי לצ'אט!

אם בא לך, אני אגיד לך שם. אני שונאת להסביר בפורום כי בטח לא תביני מה אני רוצה ממך. זה ייקח חצי שניה.....

moon light2

New member
אני תיכך באה טוב?../images/Emo9.gif../images/Emo29.gif

אני רק מעלה משו לפה ובאה

תגיד לי אם זה עוזר לך....

ההסתברות להחטיא היא X ההסתברות לפגוע היא 4X בשאלות כאלו אתה צריך להשוות את ההסתברות של כן+ לא = 1 X+4X=5X X = חמישית חמישית זה ההסתברות להחטיא 4 חמישיות זה ההסתברות לקלוע. את סעיף א' תעשה לפי ברנולי. הסתברות לפגוע 2 מתוך 5 כאשר P (הצלחה) הוא 4 חמישיות... רוצה שאני אגיד לך גם את ב' או שתנסה לבד? אתה פשוט צריך לאפיין נכון את P ההצלחה.

למעלה