שתי שאלות כלליות...בעצם קצת יותר...

קרנית 1

New member
ושוב, מסכימה עם כל מילה...

היום, המצב לשי קצת שונה... המשפחה מונה 4 נפשות... לי דוקא קל יותר להתנהל עם כ.אשראי - מכמה סיבות: א. יש רק כרטיס אחד - אז בזמן נתון הוא אצל אחד משנינו, והשני לא יוכל להוציא - דבר שמחייב חשיבה מראש לכל שבוע, מי צריך לשלם מה ומתי... (יש עוד כרטיס, אבל הוא זרוק באיזו מגירה כבר כמה זמן... ולא בשימוש, ואין עליו עמלה. ) ב. אם יש מזומן, יש קריצה מהארנק כל הזמן... אני צמאה, אני רעבה, יש פה משהו חמוד לילדים... וכו', עם כרטיס אשראי אני מרגישה שאין לי כסף בכלל, ולכן הפיתוי אפסי. ג. בגלל שאני במינוס גדול, אני לא יכולה להוציא מזומן ומרכזת את התשלומים לשורה אחת בבנק - כ.אשראי. לגבי תוכנית הבראה - זה רק שלב א' שיהיה אפס בחשבון, אח"כ יהיה 100, ואח"כ 1000, ובסוף נגיע למצב בו פעם בחודש אעבור על החשבונות, ואראה מה אפשר ליעל, ובמה אפשר להינות! אבל עד אז, אלוהים גדול, והמינוס בשלו...

מתי11

New member
היי וזאת דעתי

אתייחס אך ורק על שאלה השנייה: לא לקחת מההורים אלא אך ורק למקרים חריגים כגון יום הולדת או סיבה למסיבה אחרת. מוזר בעיניי שבמצב שאין לך את רוצה להפרע " ברמה של מזון משובח, גבינות מיוחדות, משקאות..." . לי נשמע מזעזעה,סליחה. חשבת פעם מה יקרה עם הורייך מחר חו"ח יצטרכו עזרתך עבור טיפול רפואי/תרופות וכו'...?תוכלי לעזור להם? אלה 500 ש"ח האלו שבאים לפנק את בלוטות הטעם שלך יכולים לעזור להם להתקיים ביותר כבוד בעוד כמה שנים!!! חלק העיקרי של תקופות ההבראה הוא ללמוד להתנהג נכון,בהתאם ליכולות שלנו. את בפועל תהיהי בארפל -הכנסה X,רמת חיים לפי Y,מה עשית? זו זוית קצת אחרת לראות את הדברים. בהצלחה מתי

קרנית 1

New member
תודה על התגובות

תודה על התגובות, אתיחס באופן כללי, בעיקר לשאלה השניה, ולראשונה אתיחס בנפרד לכל אחד... באופן כללי, אני מאוד משתדלת לצמצם, וכך גיליתי שאם אני מצמצמת בקניות מזון, קרי סופר, אני חוסכת 500 ש"ח בחודש, מכאן הגעתי למסקנה, שאני צורכת כ-500 ש"ח בחודש מותרות כמו מה שאמרתי קודם... כשכתבתי את השאלה, עמדה בפני "דילמה" של שקדי מרק. בדיוק נגמרו, אבל נשארו קרוטונים... אז בן זוגי אמר שצריך לקנות שקדי מרק, ועניתי לו, לא! קודם שיגמרו הקרוטונים, והוא ענה, מה אכפת לך, זה על חשבון ההורים... אציין שמדי פעם (בעיקר בימי שישי) אנו עורכים קניה על חשבון ההורים (בהסכמתם ובאישורם כמובן...) במכולת בה יש להם חשבון אשראי. - ובדרך אחרת קשה להם יותר לעזור לנו... ולכן בעצם התחילה לי המחשבה הזו בראש, כי אם מצמצמים אז עד הסוף, או כדי שלא נרגיש ממש רע מרוב צימצום, אז לפחות יהיה לנו משהו טוב. (ועדיין אני כן קונה גבינ"צ רגילה, וחמאה) בכל מקרה לא התכוונתי לחגוג על כרטיס האשארי של ההורים ביין ובבירות... אלא לציין שברגע שהורדתי את מה שהופך ארוחה ערב רגילה ומשעממת, לסעודה מפוארת... (ויקרה). בכל מקרה, לא קניתי בסוף שקדי מרק, וגם לא עשיתי קניה על חשבון ההורים, כי לא יצא... שבת הבאה אנחנו אצלם, אז חסכתי עוד 200 ש"ח על קניות...

למעלה