שתי שאלות

asaf732

New member
שתי שאלות

1)האם נושא הקנסות הוא חוקי ? 2)במידה וקיבלתי קנס נגיד :150 ש"ח ולאחר שביקשתי מהבוס לבטל לי את הקנס, ללא הסכמה מצידו . אם אגיש מכתב התפטרות בגין הרעת תנאי שכר ,האם אוכל לקבל פיצויי פיטורין? (אני עובד שלוש שנים באבטחה) אסף.

sagi.exe

New member
אז ככה...

נושא הקנסות אינו חוקי. אם תדרוש מהבוס הודעה בכתב על הורדת הקנס תוכל ללכת עם זה לבית דין לעבודה. סביר להניח שהוא לא יתן לך מכתב (כי הוא יודע שזה לא חוקי לעשות), אבל אם תשמור את כרטיס שעות העבודה שלך ובבית משפט תציג עובדתית כי לא נכנס לך מה שהגיע לך, בית המשפט יחייב את הבוס להחזיר את הכסף. מה כן חוקי ? - השהייה מהעבודה לזמן מסויים, אבל על מה שעבדת אין זכות לקחת לך כסף. למה עושים את זה ? כי יודעים שרוב השומרים לא ילכו לבית משפט. לגבי פיטורין. אם אתה התפטרת לא מגיע לך פיצויים. פשוט תעשה הכל כדי שיפטרו אותך. קנס הוא לא הרעת תנאי שכר.

הולדן

New member
בחברה שאני עובד זה לא ככה

המדיניות היא לא לפטר את הבנאדם....... הם "מעבירים" אותו מקום. נניח בנאדם גר במרכז ועבד בבניין משרדים, אומרים לו שהוא לא יכול להמשיך איפה שהוא עבד, "ומעבירים" אותו לעבוד בבניין אחר.......למשל באשדוד. אם הבנאדם עבד משמרת לילה.....אומרים לו שמציעים לו רק משמרת בוקר.......ולהפך...... הבנאדם מבין את הקטע ועוזב.......בלי פיצויי פיטורין

sagi.exe

New member
אין בעיה, קצת שכל ידידי...

אז מאחרים לעבודה, או לא קמים בבוקר, או זורקים זין עצבני עד שאין ברירה אלא לפטר אותך. מה גם אל תשכח...מעסיק מחוייב לתת פיצויים רק עם עברו 10 חודשים מיום תחילת העבודה. אם הבן אדם עובד פחות...גם ככה לא מגיע לו כלום.

הולדן

New member
תשמע,

הבעיה היא שאני בנאדם עם עקרונות, וזאת קצת בעיה בשבילי "לדפוק" את החברים שלי.....בכך שאני מאחר להם. בכל זאת, יש אמון מסוים בין בני אדם.....שאתה לא מאחר לאנשים, והם לא מאחרים לך... אני מעדיף לוותר על דמי הפיטורין, בשביל להסתכסך עם חברים שלי לעבודה

sagi.exe

New member
בלי להעליב...אבל בדיוק על אנשים

כמוך חברות ה"אבטחה" מסתמכות. חברות ללא מוסר עבודה מינימלי, שבונות על זה שלעובדים שלהם יש : א. מוסר עבודה. ב. נטולי אומץ \ ידע \ כוח לתבוע אותן. בקיצור... תעשה את השיקולים שלך. אבל כשהייתי צעיר, יפה ובתחילת דרכי כשהגיעו מים עד נפש, דאגתי שיפטרו אותי ומיד אחרי זה הלכתי לבית דין לעבודה כדי לקבל את כככככללללללל מה שהגיע לי. שעות נוספות. הלנות שכר. החזרים מ"קנסות" לא חוקיים. נסיעות. וימי חופש. אתם תעשו כמובן מה שנראה לכם.

למעלה